کد مطلب : 59331 / تاریخ ثبت : 1396/12/12 11:21

فاضلیان :

90 درصد مجرمان سرقت فاقد شغل هستند

رئیس کل دادگستری البرز گفت که مطالعه موردی انجام شده در دادسرای عمومی و انقلاب کرج بر روی 3 هزار زندانی جرایم سرقت نشان داد که بیش از 90 درصد مجرمان فاقد شغل بوده اند

 احمد فاضلیان در همایش ملی پیشگیری از وقوع جرم در قلمرو مطالعات حقوق کیفری، علوم اجتماعی و انتظامی در کرج افزود: همچنین 85 درصد از این مجرمان نیز ازدواج نکرده بودند، همین اطلاعات بیانگر تاثیری است که مشکلات اقتصادی می‌تواند در سطح کلان به همراه داشته باشد.
 
وی با اشاره به اجرای قانون پیش فروش ساختمان که با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در استان آغاز شد خاطر نشان کرد: این طرح برای اولین بار در کشور عملیاتی شد و با وجود مشکلاتی که در اجرا داشت از سال 94 اقدامات اولیه آغاز که با اجرای آن ،وقوع بسیاری از آسیب‌ها در حوزه کلاهبرداری و فروش مال غیر کاهش یافته است.
 
رئیس کل دادگستری استان البرز به ضرورت برخورد با فساد اقتصادی و محوریت قرار گرفتن آن در همایش سال آینده اشاره و اظهار داشت: فساد اقتصادی به عنوان یک آسیب اجتماعی جدی باید مورد توجه قرار گیرد برای اینکه وقوع آن منجر به خارج شدن امور از مجرای خود و اخلال در نظام اقتصادی کشور می‌شود و در نتیجه اعتماد عمومی به حاکمیت کاهش یافته و بی‌عدالتی، فاصله طبقاتی و فقر گسترش می‌یابد.
 
فاضلیان به مبارزه با فساد اقتصادی اشاره و گفت: شرط موفقیت در مبارزه با فساد اقتصادی عزم جدی مسئولان در برخورد با فساد و مشارکت همه نهادها و ارگان‌ها در مبارزه با فساد و ایجاد سازو کارهای لازم به منظور پیشگیری، بازدارندگی و اصلاح و تادیب مجرمان است.
 
وی ادامه داد: عدم ثبات و شفافیت در قوانین، قوانین ناکارآمد، ناکارآمدی نظام اداری، ضعف مدیریت در نظام اقتصادی و ضعف در سیستم‌های نظارتی از عناصر اساسی بروز فساد اقتصادی و گسترش آن است.

.چاپ مطلب
مجرمان سرقت فاقد شغل
تعداد دفعات مشاهده شده : 201
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید