کد مطلب : 59389 / تاریخ ثبت : 1396/12/14 12:48

داستان ادامه دار انتخاب فرزندبهمنی به عنوان شهردار

هشتگرد هنوز شهردار ندارد

معاون عمرانی استاندار البرز بر تعیین تکلیف هرچه سریع تر شهرداری هشتگرد بر اساس نظر شورای اسلامی این شهر تاکید کرد.

خسرو ارتقایی افزود: با توجه به اولویت و ضرورت فعالیت هرچه سریع تر مدیریت شهری در هشتگرد استانداری با توجه به نظر شورای اسلامی این شهر اقدامات موثر را انجام خواهد داد. 
 
وی ادامه داد: نزدیک به 6 ماه از زمان آغاز به کار سرپرست شهرداری هشتگرد گذشته است و اکنون باید هر چه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود. 
 
ارتقایی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری مستقر برای استانداری البرز فرقی نمی کند و هر چه نظر شورای اسلامی شهر و شهرداری هشتگرد باشد، استانداری براساس آن عمل خواهد کرد. 
 
اعضای شورای شهر دوره پنجم شهر هشتگرد در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز شهریور ماه سال جاری امیر بهمنی را به عنوان شهردار جدید این شهر برگزیدند که این انتخابات با حاشیه هایی همراه شد. 
 
شورای اسلامی شهر هشتگرد بعد از مطرح شدن چند گزینه برای شهرداری هشتگرد و رایزنی های افراد مختلف، پیام رئیسی را به عنوان سرپرست شهرداری هشتگرد معرفی کرد، اما طولی نگذشت که در نهایت امیر بهمنی فرزند محمود بهمنی نماینده ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد به عنوان شهردار هشتگرد انتخاب شد. 
 
انتخاب شهردار هشتگرد با حاشیه هایی همراه شد و به ویژه در فضای مجازی حرف و حدیث هایی در این خصوص مطرح شد که به زودی در شهرستان ساوجبلاغ و استان البرز گسترش یافت. 
 
برخی از کاربران فضای مجازی تجربه اجرایی نداشتن امیر بهمنی را دلیل خود برای انتقاد از انتصاب وی به سمت شهرداری هشتگرد معرفی کردند و در حالی که تعدادی از اعضای شورای شهر هشتگرد موافق این انتخاب بودند، برخی نیز با آن مخالفت کردند. 
 
رضا اخلاقی یک عضو شورای شهر هشتگرد در آن زمان با انتشار مطلبی در کانال شخصی خود در تلگرام به دفاع از شهردار منتخب هشتگرد پرداخته و سوابق اجرایی امیر بهمنی فرزند نماینده مجلس منتشر کرد. 
 
وی با بیان اینکه امیر بهمنی از سوابق مدیریتی برخوردار است، شایعات مطرح شده توسط مردم را نشانه عناد و دشمنی دانست و گفت: امیربهمنی تنها گزینه مناسب برای شهرداری بوده است. 
 
وی به دیگر شاخصه های بهمنی اشاره کرد و عضویت در چند اتاق بازرگانی ومسلط بودن بودن به زبان انگلیسی و روسی را شاخصه های یک شهردار برشمرد. 
 
حسین جوادان رییس شورای شهر دوره پنجم هشتگرد که ازموافقان فرزند انتخاب این گزینه برای شهرداری هشتگرد است و به او رای داده در اظهارنظری در این خصوص بیان کرد که وی گزینه ای مناسب است و از 7 عضو شورای شهر هشتگرد 4 عضو به او رای داده اند. 
 
علی شجری پور از مخالفان این انتخاب نیز در آن زمان با انتشار بیانیه ای گفت که این انتخاب خارج از فضای پارلمان شهری صورت گرفته و وجاهت قانونی ندارد. 
 
شجری‌ پور گفت: امیر بهمنی در مرحله اول نامزدی شهرداری هشتگرد، توسط تمامی اعضا شورا شهر فاقد شرایط لازم برای تصدی‌گری شهرداری هشتگرد شناخته شد. 
 
وی تصریح کرد: سن پایین، شک و تردید در مورد مدرک تحصیلی و نداشتن تجربه و سوابق کاری مربوط از دلایل رد اولیه او بود. 
 
شجری‌پور گفت: یک روز مانده به انتخاب شهردار، چهار نفر از اعضا شورا امیر بهمنی را در جلسه‌ای خارج از صحن شورا و در یک محفل خصوصی به عنوان شهردار هشتگرد انتخاب کرده‌اند. 
 
محمود بهمنی نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان چندی پیش اعلام کرده بود که اصراری بر شهردار بودن فرزندش در هشتگرد ندارد اما از تاخیر در تصمیم گیری در مدیریت استان گله مند است. 

.چاپ مطلب
هشتگرد شهردار ندارد
تعداد دفعات مشاهده شده : 341
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید