کد مطلب : 60401 / تاریخ ثبت : 1397/02/24 17:36

عذرخواهي هشت نفره‌ي اعضاي شوراي شهر از مردم كرج؛

تضييع حقوق شهروندان كرجي را از مقامات بالادست پيگيري مي‌كنيم

ما نماينده‌ي شما هستيم و معتقديم جلسه‌اي كه امروز تشكيل نشد، تضييع حقوق شهروندان كرج است و به هر علتي، عوامل عدم تشكيل اين جلسه بايد پاسخگو باشند. اطمينان مي‌دهيم اين مشكلات را پيگيري خواهيم كرد...

در پی ترک جلسه از سوی دو عضو شورای شهر کرج، نشست انتخاب شهردار در روز گذشته ناقص ماند؛ دو عضوی که یکی نائب رئیس شورا بود و به بهانه‌ی «کسالت» جلسه را ترک کرد و دیگری به‌عنوان رئیس مرکز پژوهش‌ها، دفترش را با «صلوات شخصی» (به تعبیر رحیم خستو) بست و عدم احراز صلاحیتِ تنها گزینه‌ی روی میز کاندیدای شهرداری را پیراهن عثمان اعتراض‌اش کرد؛ رویه‌ای که با اعلام «بیماری» از سوی رئیس شورای شهر کامل شد تا تنها گزینه‌ی چهاری‌ها در صحن شورای شهر کرج، فریده بزنی باشد!

در پی اعتراض خبرنگاران و تنی چند از اعضای شورا نسبت به اعلام پایان جلسه از سوی نبیونی به بهانه‌ی «وضع نامساعد جسمی»، و صندلی خالی نائب‌اش، وی به پشت میکروفن بازگشت و اعلام کرد از «اختیارات‌اش به‌عنوان رئيس شورا» استفاده کرده و صلاح دیده روز بعد (امروز) جلسه‌ی فوق‌العاده تشکیل دهد تا روند انتخاب شهردار از سر گرفته شود؛ جلسه‌اي كه بار ديگر با خلف وعده‌ي رئيس و نائب رئيس و نيز سه عضو ديگر شورا (بزني، دشت‌گرد و ايليات) معلق ماند تا در اختلافات داخلي شورا، شهر بچزد و دود بي‌مسؤوليتي اعضاي موسوم به «پنج» به چشم مردم برود!

اكبر سليم‌نژاد پس از اعلام رسميِ عدم تشكيل جلسه به‌دليل غيبت رئيس شورا و نائب رئيس در جمع خبرنگاران گفت: «ما در شورا يك هيأت رئيسه داريم (رئيس، نائب رئيس، دو منشي، خزانه‌دار و سخنگو). نائب‌رئيس را به اين دليل انتخاب مي‌كنند كه اگر مشكلي براي رئيس پيش آمد، وي جلسه را اداره كند. آقاي نبيوني گفتند مريض‌حال هستند و متعاقب آن، آقاي وحيدي هم مرخصي گرفتند و حاضر نشدند جلسه را اداره كنند.»

سليم‌نژاد با بيان اينكه: «نائب رئيس در حال حاضر در كميسيون ماده صد شهرداري حضور دارند» تصريح كرد: «جاي تأسف است كه اگر مشكلي براي رئيس شوراي شهر پيش بيايد، نائب رئيس هم جلسات را اداره نمي‌كند و مرخصي مي‌گيرد!»

رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر كرج با اعلام مراتب عذرخواهيِ اعضاي حاضر افزود: «ما از شهر و شهروندان و خصوصاً اصحاب رسانه شرمنده هستيم! ما سعي كرديم وقت‌شناسي كنيم. عذر و پوزش ما را بپذيريد!»

وي خاطرنشان كرد: «ما يك شوراي بالادست داريم، و وظيفه‌ي ما اين است كه با آرامش و در چارچوب قانون به مسؤولين بالادست، وضعيت حال‌حاضر را گزارش دهيم. اطمينان مي‌دهيم اين مشكلات را پيگيري خواهيم كرد.»

به گزارش خبرنگار شبكه خبري البرز، عباس زارع نيز با ابراز نارضايتي خود از وضعيت پيش‌آمده اعلام كرد به‌شخصه اين مسأله را پيگيري خواهد كرد.

رئيس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج اظهار كرد: «ما حقوق مردم را به‌صورت ويژه پيگيري مي‌كنيم ولي اعتقادمان اين است كه در يك عمل هيجاني و جنجالي گرهي باز نمي‌شود.»

زارع افزود: «ما نماينده‌ي شما هستيم و معتقديم جلسه‌اي كه امروز تشكيل نشد، تضييع حقوق شهروندان كرج است و به هر علتي، عوامل عدم تشكيل اين جلسه بايد پاسخگو باشند. من حداقل به‌عنوان يك عضو شورا اين مسأله را به‌صورت ويژه پيگيري خواهم كرد و اعضاي ديگر نيز قطعاً همكاري خواهند داشت.»

گفتني‌ست اعضاي حاضر در شوراي شهر در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبني بر تاريخ جلسه‌ي بعدي درخصوص انتخاب شهردار، با ترديد چهارشنبه‌ي اين هفته را اعلام كردند كه با كنايه‌ي خبرنگاران مواجه شدند. اصحاب رسانه گفتند: جلسه‌ي بعدي يك روز بعدازظهر تشكيل خواهد شد!
آرزو رضايي مجاز
.چاپ مطلب
شوراي شهر كرج اختلافات داخلي انتخاب شهردار
تعداد دفعات مشاهده شده : 343
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید