کد مطلب : 60869 / تاریخ ثبت : 1397/03/23 10:42

صابری طالقانی:

دغدغه بیمه ای هنرمندان صنایع دستی البرز مرتفع نشده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با اشاره به نقش صنایع دستی در اشتغالزایی و معیشت خانواده ها، گفت: به رغم تلاش های انجام شده ، تاکنون دغدغه بیمه ای هنرمندان صنایع دستی استان برطرف نشده است

 فخرالدین صابری طالقانی در این خصوص اظهار داشت: موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی در سال های اخیر تبدیل به یک دغدغه جدی شده و بایستی با بسیج ابزارهای موجود راهکارهای قانونی لازم برای رفع این نقیصه احصا و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: دراین بخش ، ایراد تفسیر شخصی از برخی جملات و عبارات در دستورالعمل‌ها آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی وجود دارد .

 صابری طالقانی گفت: اکنون این موضوع به یک معضل بزرگ در بخش بیمه صنایع دستی، گردشگری، سرمایه‌گذاری و میراث فرهنگی در البرز تبدیل شده است.

 وی دربخش دیگری از سخنانش بیان داشت: از سوی دیگر آموزش صنایع دستی و ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی برای زنده نگه داشتن مواریث گذشتگان ، انتقال آن به نسل جدید و ایجاد اشتغال در البرز مهم و ضروری است.

 مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: دراین زمینه نیز کاستی‌هایی وجود دارد و اکنون فقط در2 شهرستان نظرآباد و ساوجبلاغ مرکزآموزش داریم. وی ادامه داد: از سویی تنها شهرستان فردیس دارای بازارچه دائمی صنایع دستی است و بایستی این بازارچه ها در استان البرز گسترش یابد.

 صابری طالقانی بیان داشت: به تازگی هنرمندان برگزیده نشان مرغوبیت کالا و منتخبان نشان اصالت یونسکو در استان البرز تجلیل شدند.

 حدود 5 هزار هنرمند صنایع دستی در البرز فعالیت دارند.
.چاپ مطلب
دغدغه بیمه ای هنرمندان صنایع دستی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 220
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید