کد مطلب : 60870 / تاریخ ثبت : 1397/03/23 10:44

خلیلی :

نرخ بیکاری البرز از میانگین کشور بیشتر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در سال گذشته ۱۴ درصد و کشور ۱۲.۱ درصد است، گفت: میانگین نرخ بیکاری البرز از کل کشور در سال ۹۶ بیشتر است.

اسماعیل خلیلی در کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز با نرخ مهاجرت 5.9 درصد رتبه چهارم مهاجرت در کل کشور را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت استان البرز در حدود 3.39 درصد و رتبه دوم کشور است، افزود: نرخ بیکاری مجموع استان البرز در سال96، 14 درصد است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری کل کشور در سال گذشته 12.1 درصد است، گفت: میانگین بیکاری استان البرز در سال گذشته از میانگین کشوری بیشتر است و نرخ مشارکت اقتصادی استان البرز در سال گذشته 37.7 درصد است که از میانگین کشور کمتر است.

خلیلی ادامه داد: سهم اشتغال استان البرز شامل 2.6 درصد بخش کشاورزی، 43.7 درصد صنعت و 53.7 درصد به خدمات مربوط است که از این نظر البرز رتبه چهارم کشور را دارد.

وی با بیان اینکه 100 هزار واحد صنفی بدون مجوز در البرز فعالیت دارند که باید سازمان صنعت، معدن و تجارت آن را ساماندهی کنند، تصریح کرد: 200 میلیارد تومان سهم بخش اشتغال مشاغل خانگی البرز در سال گذشته بود که تنها 50 درصد آن از طریق بانک‌ها تخصیص یافت.

مدیرکل تعاون البرز با اشاره به اینکه چهار میلیارد و 500 میلیون تومان از  اعتبارات تسهیلات خانگی در سال گذشته پرداخت نشده است، اضافه کرد: 20 میلیارد و 900 میلیون تومان برای مشاغل خانگی در سال جاری اختصاص یافته است که در مجموع 556 طرح در قسمت اشتغال روستایی است که 116 مورد در سال 96 به بانک‌ها معرفی شدند.
.چاپ مطلب
نرخ بیکاری البرز میانگین کشور
تعداد دفعات مشاهده شده : 348
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید