کد مطلب : 60877 / تاریخ ثبت : 1397/03/23 12:42

نجفی :

عملکرد برخی بانک ها مورد رضایت نیست

استاندار البرز با بیان اینکه دستگاه‌های استان البرز باید طرح اشتغال زایی ارائه دهند،گفت:از عملکرد برخی بانک‌های استان البرز رضایت نداریم

 محمدعلی نجفی در کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: توسعه و تقویت اشتغال فراگیر پایدار در روستاهای استان البرز بسیار حائز اهمیت است.

استاندار البرز با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی بانک‌ها باید تا پایان خرداد ماه و تعهدات آن باید مرور شود، افزود: در مورد عملکرد برخی از بانک‌ها در استان البرز حرف وجود دارد و از عملکرد  برخی بانک‌ها رضایت ندارم.

وی با اشاره به اینکه 822 میلیارد تومان اعتبارات مشاغل صندوق کارآفرینی امید است، عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید  به دنبال رشته‌های سوق پیدا کنند که کاربردی باشد و مشوق‌های خوبی را  برای واحدهای صنفی برای کاربردسازی رشته‌های دانشگاهی انجام شود.

نجفی با بیان اینکه طرح‌های کشاورزی و صنعتی و کارآفرینی نباید در توقف یک کارشناس جز قرار بگیرد، اضافه کرد: دستگاه‌ها نباید بگذارند که بانک‌های تخصصی طرح‌ها را متوقف کنند و موضوع اصلی برای استان البرز طرح‌های اشتغال زایی است.

وی با تاکید بر اینکه طرح اشتغال روستایی بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: در اجرایی شدن قانون‌های اشتغال زایی باید روان تر برخورد کرد و موانع باید راحت‌تر برطرف شود.

استاندار البرز تصریح کرد: خدمت رسانی برای مردم  باید در اولویت تمام دستگاه‌ها  قرار گیرد و باید تمام ادارات استان طرح اشتغال زایی ارائه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در این جلسه با بیان اینکه فقر مهارتی در فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها وجود دارد، عنوان کرد: در فارغ التحصیلان دانشگاهی 65 درصد مهندس و 35 درصد کاردان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 7 مرکز آموزشی، 16 مرکز جوار کارخانه و 5 سایت در استان البرز در زمینه فنی و حرفه ای وجود دارد، بیان کرد: 508 آموزشگاه آزاد در حوزه فنی و حرفه‌ای استان البرز فعالیت دارند و 36 توافقنامه با دستگاه‌های مختلف برای مهارت آموزی منعقد شده است.
تسنیم
.چاپ مطلب
عملکرد برخی بانک ها رضایت
تعداد دفعات مشاهده شده : 570
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب