کد مطلب : 60991 / تاریخ ثبت : 1397/03/31 13:24

گفتگوی ویژه کولیوند در دیدار با رهبر

مجلس عصاره فضائل ملت است/ حفظ زبان فارسی و فرهنگ وهنر ایرانی جزو لاینفک اقتدار ملت است

ریس کمیسون امور داخلی کشور و شوراها گفت:حضرت آقا ملت ایران را ملتی افتخار آفرین و شریف برشمرد. لذا بدین منظوربنیه ایمانی، علمی و استقلال مجلس را به جمله " عصاره فضائل ملت"تشبیه نمودند، که نمونه کاملی از اقتدار، عزت ملی و استحکام نظام جمهوری اسلامی بشمارمی رفت که می بایست در جایگاه احقاق حق مردم از تلاش باز نایستند

رییس،  نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح  (چهارشنبه 29 خرداد ماه)  دیدار کردند.

در حاشیه این دیدار دکتر محمد جواد کولیوند رییس کمیسیون امور داخلی کشو و شوراها در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز اظهار کرد: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان به عنوان اهرم های قانونگذاررا عمل به وظایف اصلی و محوله خود که همانا رفع مشکلات مردم، بالاخص عموم کم درآمد و طبقات ضعیف جامعه، دوری از اشرافیگری و داشتن روحیه و منش انقلابی داشتن بود را دیگر بار گوشزد نمودند.

نماینده مردم کرج، فردیس، آسارا، اشتهارد در مجلس در ادامه با بیان این که خدمت خالصانه خاصه نظر رهبر و دیگر رهبران الهی است خاطرنشان کرد: آنچه مد نظر رهبر انقلاب  به عنوان یک الگو تلقی می شد خدمت خالصانه نمودن برای مرضی خدا و جلب رضایت و رفاه و آرامش مردم  بود که  آن را همطرازبرترین عبادت  دانستند و داشتند.

کولیوند  یکی از ملزوماتی که رهبر به عنوان یک اصل کلی روی آن تصریح داشتند را کار برتر و اقدام اساسی برشمرد و گفت:  رهبر مطرح کردند برای دستیابی به یک عملکرد کیفی و درست ، کار کردن اصولی و اقدامات اسای است که می تواند هر دوره را به دوره قبل  کار کیفی مجلس رابه برتری برساند چرا که همین امر باعث شفافیت عملکردی و اعتماد مردم به شمامی شود.

عصاره فضائل ملت دیگر موضوع مورد بحث  کولیوند بود که به آن پرداخت و اذعان داشت:  حضرت آقا ملت ایران را ملتی افتخار آفرین و شریف برشمرد. لذا بدین منظوربنیه ایمانی، علمی و استقلال مجلس را به جمله " عصاره فضائل ملت"تشبیه نمودند، که نمونه کاملی از اقتدار، عزت ملی و استحکام نظام جمهوری اسلامی بشمارمی رفت که می بایست در جایگاه احقاق حق مردم از تلاش باز نایستند.

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس توجه به توان ملی  و ظرفیت های موجود را از دیگر محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب قلمداد کرد و گفت: ولی امر مسلمین مجلس را از تردید، یاس و ناامیدی و همچنین بی اعتنایی به مسائل کشور بازداشت و آنان را ترغیب به

.بهره گیری  و استفاده از توان ملی و ظرفیت های موجود در برهه کنونی نمود..
حفظ فرهنگ فارسی و تمدن ملی کشور ایران از دیگر محور سخنان رهبر انقلاب بود که در این دیدار نماینده مردم کرج به آن اشاره داشت و افزود: رهبر انقلاب اسلامی یادآور این موضوع شدند که، زبان هنر ، فرهنگ و تمدن فارسی- ایرانی جزو لاینفک اقتدار کشور ایران اسلامی بوده و هست و هر روز ما باید شاهد  پیشرفت این مهم باشیم که نشانه اقتدار و هویت ملی و بقای یک ملت است.

 
وی در بخش دیگری در پاسخ به پرسش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز مبنی بر نظر رهبر انقلاب راجع به بحث کنوانسیون ها بخصوص کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم چیست، گفت: یکی از مباحث مهمی که رهبر روی آن تاکید فراوان داشتند بحث معاهده ها و کنوانسیون های بین المللی  بود که اصرار داشتند این امور مهم اتاق های فکر را می طلبد تا در این اتاق ها به تجمیع افکار درست جهت تامین منافع و مصالح بررسی گردند. پس از آن است که دولت ها از هر طیفی که باشند شکل ظاهری بین المللی بخود می گیرند. از ان پس اگر کشوری مانند ایران که مستقل عمل می کند آن ها را قبول ننماید مورد هجوم قرار می گیرند.

کولیوند در ادامه تصریح کرد: در این راستا رهبر انقلاب با نشان دادن راه صحیح با چنین کنوانسیون هایی به اعضای مجلس  یادآور شدند، مجلس شورا جای افراد بالغ و عاقل است و می بایست بصورت مستقل در موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم، پولشویی قانونگذاری درست و بجایی کند. چرا که ما از عمق اهداف کنوانسیون ها آگاه نیستیم و گاها به این موضوع واقف هستیم که قطعا مشکلاتی را رقم می زنند.

قانون گذاری در جهت رفع مشکلات مردم، استفاده از ایده و نظرات نخبگان خارج از مجلس، استفاده از توانمندی های مرکز پژوهش های مجلس، توجه به سبک زندگی ایرانی و بررسی مشکلات خانواده، رفع برخی قوانین مشکل آفرین در راستای تسهیل فضای کسب وکار، بررسی تاخیر در اجرای قوانین، تاکید بررفتار انقلابی و مجاهدانه نمایندگان، ابقای مدیریت جهادی،رهیز از سفرهای خارجی غیر ضرور، حضور بموقع نمایندگان در صحن و کمیسیون ها،اشراف و نظارت بر رفتار نمایندگان، بررسی مسائل کشورهای مورد تهاجم آمریکا و صهیونیست،  از نکات مهم رهبر انقلاب در خصوص ضرورت های قانونگذاری در خانه ملت بود که کولیوند به آن اشاره نمود.

محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
کولیوند رهبر دیدار تمدن زبان فارسی مردم فضائل ملت مجلس
تعداد دفعات مشاهده شده : 4243
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید