کد مطلب : 63620 / تاریخ ثبت : 1397/10/02 14:36

رییس پلیس آگاهی البرز خبر داد:

دستگیری کلاهبرداران و جاعلان اسناد بیمه و مهر پزشکان/ کلاهبرداریک میلیاردو 100 میلیون ریالی بیمه به دام افتاد

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت:این فرد که کارمند یکی از نمایندگی های بیمه بود با جعل اسناد خدمات درمانی و بیمه تکمیلی و جعل مهر پزشکان و با همکاری 4 نفر از دیگر کارمندان بیمه مستقر در موسسه ها و دانشگاه ها پس از شناسایی بیمه ها و نسخه های پزشکی اقدام به جعل آنها می کردند و اقدام به دریافت خسارت از بیمه می نمودندبه گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی البرز در نشست خبری خود در روز یکشنبه(دوم دیماه 97) از دستگیری خانمی که درقالب خدمات بیمه تکمیلی اقدام به کلاهبرداری  و جعل اسناد بیمه می کرد خبر داد و اظهار نمود: این فرد که کارمند یکی از نمایندگی های بیمه بود با جعل اسناد خدمات درمانی و بیمه تکمیلی و جعل مهر پزشکان و با همکاری 4 نفر از دیگر کارمندان بیمه مستقر در موسسه  ها و دانشگاه ها پس از شناسایی بیمه ها و نسخه های پزشکی اقدام به جعل آنها می کردند و اقدام به دریافت خسارت از بیمه می نمودند.
وی افزود: در این راستا یک میلیاردو 100 میلیون ریال از بیمه به وسیله جعل اسناد خسارت دریافت کرده بود.
رئیس پلیس آگاهی البرزتصریح کرد: تاکنون برای 375 نفر نیز اسناد پزشکی جعلی تهیه دیده بودند.
نادربیگی خاطرنشان کرد: دراین رابطه 6 نفرکه با متهم اصلی همکاری می کردند ، دستگیر شدند  که از این تعداد 2 نفر جعل مهر پزشکان را بر عهده داشتند که تا بدین لحظه 10 مهر جعلی پزشکان عمومی و متخصص نیز از این افراد کشف و ضبط شد. مابقی افراد دستگیر شده نیز از کارمندان بیمه ها و مومسسه های بیمه ای می باشند.

عالی ترین مقام آگاهی استان البرز همچنین در خصوص دستگیری متهم پرونده اختلاس بانک های استان البرز در یک سال گذشته خبر داد و گفت:سال گذشته گزارشی ارسال شد مبنی بر اختلاس دریکی ازبانک های استان به پلیس آگاهی البرز که به صرف اهمیت موضوع، به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با پیگیری های ویژه مشخص شد که متهم این پرونده چندی پیش به جرم اختلاس از یک بانک و حدود 140 میلیاردریال کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده است.
نادربیگی افزود: تحقیقات بیشتر نشان داد که این متهم با تبانی یکی از کارمندان بانک اقدام به جعل اسناد کرده و سپس این اسناد از بانک خارج می کردند.
وی خاطرنشان کرد که در زمان دستگیری متهم تعداد زیادی اسناد جعلی نیزکشف شده بود.
رئیس پلیس آگاهی البرز اظهار داشت : درنهایت مشخص شد که متهم اصلی با شناسایی املاک زیر مجموعه یک نهاد انقلابی با همکاری یک متصدی دفتر ثبت اسناد اقدام به جعل سند می کردند و سپس املاک را به فروش می رساندند.
نادربیگی افزود: تاکنون 22 قطعه زمین درمجموع به مساحت 24هزارو 650 متر مربع درشهرستان کرج شناسایی شده که ارزش این املاک 200 میلیارد ریال برآورشده است.
وی بیان داشت : پلیس در رابطه با این پرونده18  متهم دستگیر کرد.


 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
پلیس آگاهی دسگیر باند جعل کلاهبردار بیمه البرز پزشکان
تعداد دفعات مشاهده شده : 316
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید