کد مطلب : 63622 / تاریخ ثبت : 1397/10/03 14:31

هشدار رئیس پلیس فتا استان البرز را جدی بگیرید

دستگیری باند 8نفره اسکیمری در فردیس/ باند کلاهبرداری 4 نفره فیشینگ به دام پلیس فتا افتادند

رئیس پلیس فتا البرز بخش دیگری از سخنان خود را به دستگیری باند کلاهبرداری 4 نفره فیشینگ در البرز اختصاص داد و تصریح نمود: آنان از طریق سایت های جعلی (فیشینگ) افراد را به درگاه های بانکی هدایت کرده و اقدام به فروش سلاح سرد می کردند


به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در نشست خبری روز دوشنبه ( سوم دیماه 97) خود ضمن بیان دغدغه مندی پلیس در خصوص هشدارها و آگاهی بخشی به عموم مردم در برابر عوام فریبی ها و اعمال کارشکنانه امنیتی از سوی افراد خاطی اظهار داشت: کار پلیس فتا بسیار منسجم، پیچیده و حساس می باشد و نیاز است تا حدودی با انتشار اخبار و اطلاعات مبتنی بر اصول و قانون عرف، به جامعه  بتوان نکات آموزنده و مفید ذهن عموم جامعه را هشیار نگه داشت تا از برخی موارد پیشگیری نمود.
 
اقبالی از دستگیری یک باند 8 نفره در فردیس خبر داد وخاطرنشان نمود:  شیوه کار باند فوق بدین صورت بود که، دو نفر از این باند که خانم بودند با خودرو 206 طعمه خود را در فضای فیزیکی انتخاب کرده و برای خرید خودرو و زمین به کافی شاپی در فردیس هدایت می کردند. این اتفاق در حالی صورت می گرفت که، از پیش باند ذکر شده دستگاه اسکیمر خود را جانمایی کرده تا در زمان لازم از آن بهره کافی را برای اهداف خود ببرند.
 
وی از برداشت غیر مجاز 30میلیارد ریالی این باند پرده برداری کرده  وگفت: مجرمانی که در کافی شاپ حضور داشتند به بهانه خرید قهوه و ... با استفاده از اسکیمر کارت را کپی می کردند و در نهایت این باند  30 میلیارد ریال  برداشت غیر مجاز از کارت مالباختگان و شکات به شیوه اسکیمر انجام داد
 
رئیس پلیس فتا استان البرز  به تجهیزات کشف شده از باند اسکیمری اشاره داشت و افزود: از باند 8نفره ، 2دستگاه  پرینتر مختص لیبل گذاری مشخصات کارت را روی کارت های خام مشابه بانک ها کپی ، تعدادی کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، پاسپورت و ... کشف شد که با آن طلا خریداری می کردند
 
اقبالی به چگونگی دستگیری این باند توسط پلیس فتا در تهران، البرز و فردیس اشاره و تصریح کرد: با توجه به هوشمندی و درایت پلیس، و دیگر ارگان ها و نهادهای اطلاعاتی توانستیم آنان را در شهرهای شهریار، فردیس، تهران و البرز شناسایی وآنان را با مقادیر قابل توجهی از تجهیزاتی چون دستگاه اسکیمر یا دستگاه های کپی کننده، کارت های بانکی، مقادیری تجهیزات الکترونیکی، گوشی هوشمند، لپ تاپ، طلا، تجهیزات نظامی اعم از دستبند، افشانه و چاقو سنگری  دستگیر و موارد ذکر شده را ضبط نماییم.
 عالی ترین مقام امنیتی در پلیس فتا مردم را دعوت به اطلاع موارد مشکوک کرد و اذعان نمود: مردم هشیار باشند اگر با مواردی و شگردهای اینچنین مواجه شدند قبل از انجام هر کاری پلیس را در جریان امر قرار دهند.

رئیس پلیس فتا البرز بخش دیگری از سخنان خود را به دستگیری باند کلاهبرداری 4 نفره فیشینگ  در البرز اختصاص داد و تصریح نمود: آنان از طریق سایت های جعلی (فیشینگ) افراد را به درگاه های بانکی هدایت کرده و اقدام به فروش سلاح سرد می کردند.
 
دستگیری باند راه اندازی سایت دوست یابی و تبلیغات عوام فریبانه جهت دست یابی به اطلاعات عابربانک افراد در دام افتاده، و تهدید به  انتشار فیلم خصوصی پزشکان  از سوی منشی های مطب ها جهت اخاذی از آنان از جمله اخباری بود که رئیس پلیس فتا استان البرز به آن اشاره  کرد.
در نهایت سرهنگ اقبالی مقام ارشد پلیس فتا استان البرز به مردم هشدار جدی داد که هرکونه موارد مشکوک و دور از عرف را به پلیس اطلاع داده و در فضای مجازی مراقب ارائه اطلاعات خصوصی خود به افراد و سایت های ناشناس باشند.
 
 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
پلیس فتا البرز باند 8نفره اسکیمر کافب شاپ
تعداد دفعات مشاهده شده : 369
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید