کد مطلب : 63623 / تاریخ ثبت : 1397/10/04 12:34

جایی برای جوان ها نیست

نخبه کشی راهی برای حفظ صاحبان پیر صندلی ها

او چند جرم داشت. اول اینکه با چند مدال جهانی و بغلی از افتخارات ملی به خواستگاری دختری رفته بود که پدرش رییس یک دولت بزرگ در قلب خاورمیانه متلاطم و سیاست زده است. دوم این بود که دختر رییس جمهور و پدرش به درخواست وی جواب مثبت داده بودند.سوم جوان بود و در مملکتی که جوانگرایی حرف روز همه است ، صد البته که جوان بودن خود یک نقطه ضعف است! چهارمین گناه وی این بود که طلبکار بودن و مدعی ژن خوب داشتن را بلد نبود و بجای منت گذاشتن بر سر مردم به آنها احترام گذاشت و کنار رفت!

آیا این جرایمی که بر شمردیم برای اعدام "کامبیز مهدی زاده فرساد" نابغه و نخبه ای با چند مدال در کارنامه افتخاراتش کافی نیست؟! چرا کسی که به افکار عمومی و انتقادهای گسترده ای که آبشخورش تمام از مخالفین سیاسی تامین می شود و مردم بازی خورده و احساساتی هم گسترش می دهند، استعفا می دهد نباید دستگیر زندانی و حتی اعدام شود؟! مگر حرف مردم چه ارزشی دارد که مهدی زاده نامی توقعاتشان را بالا ببرد و پس فردا مردم بیایند طلب این داستان را از فرزند آقای حدادعادل یا پسر رحمانی فضلی یا برادر خانوم آقای نوبخت و داماد آیت الله خاتمی داشته باشند؟ فردا اگر مردم به سراغ ژن بسیار خوب آقای عارف رفتند تکلیف چیست؟!

واقعا چرا در جامعه ای که همه از مدیران فسیل گله مندند و شعار هر کاندیدای ریاست جمهوری استفاده از قشر جوان و تعویض پیرمردهای عاشق میز و صاحبان همیشگی صندلی های مدیریتی است مردم به کامبیز مهدی زاده معاون وزیر این چنین واکنش نشان دادند؟ تمام سایت ها و خبرگزاری ها و روزنامه ها به نسبت فامیلی این انتصاب پرداختند و هیچ کس نگفت که این همان جوانی است که می گفتید باید مدیر شود و تصمیمات جسورانه و نو بگیرد. هیچکس نگفت این همان نخبه ای است  که چراغ به دست به دنبالش می گشتید! هیچکس نگفت این همان مغزی است که با چند مدال و اختراع فرار نکرد و مثل بسیاری از آقازاده ها و خانم زاده ها در آمریکا همان شیطان بزرگ منفور ساکن نشد. جالب اینکه هیچکس حتی به سخنان وزیر مملکت هم که می گفت مهدی زاده هم دوره ای دانشگاهیش بوده و باشناخت کافی او را به معاونت گمارده توجه نکرد.

شاید امروز اگر کمی روی این ماجرای پرهیاهو تامل کنیم می فهمیم بازی بزرگی خوردیم تا یک گام بزرگ در جوانگرایی به عقب برگردیم. می فهمیم بازهم نخبه های مملکت مان را آلوده بازی سیاسی کردیم تا قربانی تمایلات سیاسی یا جوسازی های دنیای مجازی بشوند و باز هم عبور از مرزها و سرزمین های آنور آب را نشانشان دادیم که اگر می خواهند قدر ببینند و در صدر بنشینند باید به آنسو بگریزند.

باید تمام کسانی که به کامبیز جوان تاختند  قلمهایشان را برای دقایقی زمین بگذارند و آنها که اخبار را حریصانه فوروارد میکردند پروفایلهای تلگرامشان و واتس آپشان را سیاه کنند و همگی در عزای این سیلی محکمی که با نخبه کشی و حذف جوان ها از عرصه مدیریت، مدام به خودمان می زنیم کمی عزاداری کنیم. لقب این مرد جوان نخبه ایرانی است نه داماد رییس جمهور. حتی اگر انتصاب پرریسکی بود ارزش این تجربه را داشت که می شود به خونی تازه در رگ های گرفته دولت امیدوار بود.دولتی که تازه و به سختی اعتقادش به وزیران و مدیران با میانگین سنی هفتاد سال را از دست داده است و بهترین وزیرش امروز جوانترین وزیر است،آذری جهرمی. پیرمردهایی که با لقب ژنرال و کلی مدال های حلبی میزها و صندلی ها را اشغال کرده اند دیر زمانی است که از بازشنستگی شان گذشته و باید خداحافظی کنند.


.چاپ مطلب
کامبیز مهدی زاده رییس جمهور داماد رییس جمهور
تعداد دفعات مشاهده شده : 4575
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید