کد مطلب : 63626 / تاریخ ثبت : 1397/10/12 10:06

دکتر خردروستا در دیدار با خبرنگاران مطرح کرد

نقش بی بدیل رسانه در تدوین اعتلای سلامت جامعه/لزوم اجرای عدالت اجتماعی در حوزه سلامت

رئیس سازمان نظام پزشکی کرج گفت: رسانه می تواند با شفاف سازی های سازنده خود، رفتارها و الگوهای غلط در جامعه را تغییر دهند و الگوی جدید و قابل فهمی را ترسیم نمایند که با کمک آن بتوان حوزه سلامت را جانی تازه داد و از رخوت خارج نمود. همچنین رسانه است که می تواند سطح عدالت اجتماعی را در حوزه سلامت ارتقا بخشدبه گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، پیش از ظهر امروز سازمان نظام پزشکی کرج میزبان اصحاب رسانه در یک نشست صمیمی بود.
 دکتر محمد رضا خردروستا رئیس، دکتر علیرضا صادقی نایب رئیس، دکتر محمد علی نمایی معاون نظارت وبرنامه ریزی، دکتر علی اکبرحقیقی دادستان، دکترکوروش شهبازی رئیس نظارت وبازرسی، دکتر بهزاد عطارد معاون دادستان ،دکتر حیدری معاون مالی و اداری ، خانم دکتر صادقی مدیر داخلی سازمان نظام پزشکی کرج خبرنگاران را در این نشست همراهی نمودند.

دکتر محمد رضا خردروستا رئیس سازمان نظام پزشکی کرج ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از حضور حداکثری اربابان جراید، خبرنگاران را سربازان خط مقدم تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی برشمرد که خط سیر روشنگری را با قلم فرسایی خود به منصه ظهور می رسانند، اظهار کرد: یکی از افتخارات ما در هر برهه زمانی حضور نخبگان رسانه ای است که همواره در مسیر اعتلای تدوین درست و سازنده و البته شفاف سازی امور در تلاش هستند و پل بی بدیل و مستحکم میان مسئولین و مردم می باشند.

خردروستا خاطرنشان کرد: یکی از اهداف عالیه ما در جامعه، تثبیت حوزه سلامت می باشد که این امر به لحاظ موقعیت استراتژیکی خاصی که برایش تعریف شده ( امنیت و آرامش)، ما نیز به عنوان متولیان این حوزه موظف هستیم در حفظ جایگاه اجتماعی آن از هیچ کوششی دریغ ننماییم. چرا که تقویت حوزه سلامت به منزله رشد و ارتقا امنیت در جامعه تلقی می شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی کرج نقش رسانه را به عنوان بازوهای توانمند در پیشبرد اهداف و سیاست های راهبردی سازمان نظام پزشکی کرج، نقش موثری دانست و افزود: همانطور که می دانید رسانه نقش مهمی در تدوین سلامت دارند. امید این می رود ارتباط تنگاتنگ میان رسانه و سازمان نظام پزشکی کرج ارتباطی فراتر از انتظار باشد و حلقه سلامت بیش از پیش صیقل یابد و از این طریق بتوان خط بطلانی بر روی بدنه بیمار حوزه درمان در استان کشید.

وی در ادامه تصریح کرد: رسانه می تواند با شفاف سازی های سازنده خود، رفتارها و الگوهای غلط در جامعه را تغییر دهند و الگوی جدید و قابل فهمی را ترسیم نمایند که با کمک آن بتوان حوزه سلامت را جانی تازه داد و از رخوت خارج نمود. همچنین رسانه است که می تواند سطح عدالت اجتماعی را در حوزه سلامت ارتقا بخشد.

خردروستا تاکید کرد: رسانه ها با توجه به توانمندی های بالفطره ای که دارند، می بایست ارتباط مناسب و بجایی را با سیاستگذارانی که درحوزه سلامت ذی نفوذ هستند برقرار کرده و بدین طریق آنان را متاثر از برنامه های راهبردی درست خود نمایند. همین ارتباط موجب بالا رفتن و ارتقا سطح سلامت و عدالت اجتماعی در جامعه را رقم خواهد زد.

عالی ترین مقام مسئول در سازمان نظام پزشکی کرج یکی از سیاست های تدوین شده در برنامه بلند مدت خود را ارتباط با اصحاب رسانه  معرفی کرد و اذعان داشت: نقطه عطفی که در این میان بوجود آمده بالندگی در اطلاع رسانی های درست و شفاف است که همین کافی است تا گپ سازمان ها و خبرنگاران شکسته شود و بتوان روی ریل سیاست های شفاف گام برداشت.

این مقام مسئول همچنین گفت: تبادل اخبار میان سازمان نظام پزشکی و اصحاب رسانه باید بیش از گذشته برقرار باشد وسعی ما بر این است اخبار صحیح و درست حوزه سلامت را با شفافیت در اختیار خبرنگاران قرار دهیم تا بدین طریق منتج به ارتقا سطح عدالت اجتماعی آنهم در حوزه سلامت گردد.

محور دیگر سخنان خردروستا معطوف به تقسیم غیرعادلانه بخش حوزه سلامت در استان بود که در این رابطه یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی البرز دانشگاهی نوپا و تازه تاسیس است. به همین دلیل هنوز دانشجوی فارغ التحصیل رشته پزشکی نداشته. از سویی نزدیکی کرج به پایتخت، باعث گردیده تجمیع امکانات بهداشت ودرمان در تهران باقی بماند و آنچه عاید کلانشهر کرج شد، چیزی جز فقر به لحاظ بهداشت و درمان نبود لذا می طلبید نظام پزشکی ورود موثرتری به این بخش داشته باشد.

وی افزود: هر چند گام های موثر و خوبی برداشته شد اما کافی نیست. همین موضوع موجب شد نظام پزشکی کرج با جدیت بیشتری در برابر اهمال کاری ها در حوزه سلامت برنامه های خود را توسعه دهد.

وی بخش دیگر سخنان خود را به ساختار نظام پزشکی و حوزه فعالیتی آن اختصاص داد و تصریح کرد: ساختار نظام پزشکی به گونه ای است که، با تمام مجموعه های زیر شاخه پزشکی اعم از متخصص، عمومی، فوق متخصص، دندانپزشکان، داروسازان، مامایی، پزشکان پروانه دار،و غیره  مرتبط است و حدود 8هزار پزشک را در بدنه خود جای داده است که به عنوان منابع انسانی در سازمان محسوب می شوند.

خردروستا تاکید کرد: صرف همین موضوع امیدواریم از این پتانسیل به جهت بالا بردن سطح عدالت اجتماعی آنهم در حوزه سلامت به بهترین نحو استفاده نماییم.
 
 
 
 
 
 


 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
سلامت رسانه ارتقا نظام پزشکی عدالت اجتماعی حوزه
تعداد دفعات مشاهده شده : 639
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید