کد مطلب : 63667 / تاریخ ثبت : 1397/10/30 12:46

اندیشه راهبردی مهم ترین اصل در نبرد جنگ نرم/ تعامل با رسانه ها، فاکتور موفقیت پلیس

جلسه کارگاه آموزشی ارتقا دانش رسانه ای فرماندهان و مدیران انتظامی استان البرز که در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی البرز برگزار شد.

سردار سعید منتظرالمهدی مشاور فرمانده نیروی انتظامی با بیان این موضوع که، در فضای اندیشه جهان امروز قدرت دست کسانی که آگاهی کامل از تمامی علوم و دانش پیرامون دارند اظهار کرد: امروز قدرت در دست کسانی است که بتوانند عملیات روانی را بخوبی اجرا و از 6 فاکتور سواد رسانه ای، سواد تربیتی، سواد رایانه ای، سواد ارتباطی، سواد مالی وسواد اجتماعی برخوردار باشند.
این مقام مسؤول با تأکید بر ارتباط و سواد رسانه‌ای مدیران و فرماندهان ناجا تصریح کرد: داشتن هوش رفتاری و دانش رسانه‌ای نزد فرماندهان ناجا باعث خواهد شد تا چهره‌ای دلپذیر و مقتدر از پلیس به نمایش در بیاید و این مهم درگرو استفاده صحیح از رسانه‌ها ممکن است.
منتظر المهدی همچنین مطرح کرد: بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی با تسلط بر دانش و مهارت رسانه ای کارآمد است.

وی با خاطرنشان کردن این مطلب که، فرماندهان می بایست شناخت دقیقی از رسانه ها داشته و بسته های خبری ارائه شده از سوی خود را به رسانه ها بخوبی تشخیص دهند، گفت: تولید و تهیه برخی برنامه های رسانه ای در ارتقاء آگاهی مردمی و کمک به ماموریت های ناجا موثر است. گاهی با کاراکتر سازی در برنامه های تصویری می توانیم در مسیر ارائه اطلاعات و آگاهی بخشی عمومی به درستی گام بر داریم.

این مقام مسوول در فرماندهی نیروی انتظامی با تاکید بر همکاری و تعامل مستمر با اصحاب رسانه ها، یکی از فاکتورهای موفقیت ماموریت های پلیس را استفاده از ظرفیت ها رسانه ها دانست و تصریح نمود: ظرفیت رسانه ها بهترین ابزار برای آگاه‌سازی شهروندان در زمینه‌های مختلف انتظامی و اجتماعی است چرا که، محبوبیت و مقبولیت پلیس نزد مردم با توجه به این اصل مهم مطلوب است.
وی با اشاره به قدرت رسانه ها در حوزه جنگ نرم افزود: برنده میدان این جنگ کسانی هستند که اندیشه راهبردی داشته، آینده نگر بوده و با شناخت دقیق امکانات و نیروهای خود در مواقع لزوم بخوبی از آنها استفاده کنند.
مشاور فرمانده نیروی انتظامی همچنین در پایان بر گسترش آموزش در تمام سطوح و رده های خدمتی ناجا و ارتقاء دانش کارکنان تاکید نمود
.چاپ مطلب

تعداد دفعات مشاهده شده : 2966
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب