کد مطلب : 63674 / تاریخ ثبت : 1397/11/04 12:26

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

کمیسیون تلفیق آماده بهره مندی از نقطه نظرات نظام پزشکی کرج است شفاف سازی مالیاتی با انگ تفاوت دارد

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشتبا اشاره به این مطلب که، ما آمادگی این را داریم ، نظام پزشکی کرج در کنار کمیسیون تلفیق و بهداشت مجلس به عنوان کارشناسان امور سلامت قرار گیرد گفت:ما از سازمان نظام پزشکی کرج حمایت می کنیم تا در بحث دفاع از حقوق صنفی و علمی خود وارد کار بشوند. درکمیسیون تلفیق و بهداشت در کنار این عزیزان می باشیم . کمیسیون تلفیق، بهداشت و دولت باید در کنار هم باشند تا درد مردم کم نمایند نه این که دردی بر آلام آنان بیافزایند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد:
کمیسیون تلفیق آماده بهره مندی از نقطه نظرات نظام پزشکی کرج است/پتانسیل کارآمد نظام پزشکی کرج یک ظرفیت کشوری است/ ما از سازمان نظام پزشکی کرج حمایت می کنیم
به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، دکتر رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عملکرد سریع و صریح هیات مدیره سازمان نظام پزشکی کرج در خصوص تشکیل کارگروه های اصلاح تعرفه، بررسی مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص کسر 10 درصدی مالیات از درآمد مستقیم پزشکان، بررسی مشکلات و چالش های پیش روی پزشکان، همکاری و تعامل با دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت و تعزیرات حکومتی در خصوص قصورات و تخلفات در حوزه درمان مورد تقدیر قرار داد و تاکید کرد: سازمانی با این همه کارآمدی برای ما قابل تقدیر و مورد احترام است. بسیار مایه خرسندی است که عزیزان ما در نظام پزشکی کرج اینچنین اکتیو و کارشناسانه حوزه سلامت و جایگاه پزشکان را تحت هر شرایطی مورد عنایت قرار می دهند و از هجمه حفظ می نمایند.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که، ما آمادگی این را داریم ، نظام پزشکی کرج در کنار کمیسیون تلفیق و بهداشت مجلس به عنوان کارشناسان امور سلامت قرار گیرد گفت: ما از سازمان نظام پزشکی کرج حمایت می کنیم تا در بحث دفاع از حقوق صنفی و علمی خود وارد کار بشوند. درکمیسیون تلفیق و بهداشت در کنار  این عزیزان می باشیم . کمیسیون تلفیق، بهداشت  و دولت باید در کنار هم باشند تا درد مردم کم نمایند نه این که دردی بر آلام آنان بیافزایند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در ادامه با اظهار تاسف در خصوص مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مبنی بر کسر 10 درصد مالیات مستقیم از درآمدهای مستقیم پزشکان اظهار داشت: اول این که باید برای همه این موضوع هضم  و قابل فهم شود که، صنف پزشکان با دیگر صنوف هیچ تفاوتی ندارد . این درست نیست که در اذهان قالب شود که، پزشکان  متمولین و مرفهین جامعه هستند. به هیچ وجه پسندیده نیست.

خضری با بیان این که" انگ زدن به صنف خاصی آنهم به بهانه شفاف سازی مالیاتی صنوف کار درستی نیست"، تصریح کرد: ما مخالفتی با شفاف سازی مالیاتی نداریم چرا که پزشکان مانند سایر صنوف متعهد به پرداخت مالیات می باشند و اگر آمار سازمان مالیاتی کشور را بررسی کنید به این نکته می رسید که صنف پزشکان تنها صنفی است که پرداخت مالیاتی شفاف و به موقعی دارد اما این که با این بهانه صنف خاصی را مطرح کنند کار ناپسندی است و انگ محسوب می شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت  در ادامه "عدد بدهی مالیاتی صنف پزشکان را از سوی برخی کارشناسان امری  غیر واقعی و مشتبه به صرافان" دانست و  خاطرنشان نمود: آمارهایی که به این صنف نسبت داده شده (7هزار میلیارد تومان) غیر قابل قبول ، شبه آمیز و اشتباه می باشد. این آمار با کدام سیستم کارشناسی بررسی شده است که ما خبر نداریم.

خضری همچنبن تاکید کرد: کجای این موضوع صحت دارد که، پزشکان فرار مالیاتی داشته اند؟ تا کنون وزارت اقتصاد و دارایی  وسازمان امور مالیاتی چه کاری انجام داده اند؟ سازو کار آنها چنان باید دقیق و شفاف باشد که، هیچ کس نتواند انگ و تهمتی به دیگری بزند آنها که می توانند با دسترسی به حساب های افراد، مثل آب خوردن اطلاعات مالی هر شخص را رو نمایند.

نماینده مردم پیرانشهر همچنین گفت: از همه مهم تر اعتماد مردم نسبت به پزشکان را نباید خدشه دار کرد. چرا که به لحاظ اجتماعی وظیفه پزشک بهبود بیمار است اگر قرار باشد با مطرح کردن این گونه موارد غلط و آمار غیر واقعی، اذهان عمومی را بر علیه پزشکان شوراند که جامعه به حیث سلامت رو به زوال می رود و بحث درمان خودبخود منتفی خواهد شد.

وی اذعان داشت: واقعا دلیل این همه انگ را نمی دانیم چیست. چرا برخی افراد مباحثی( انگ) را در مجلس باب می کنند که بار آشفتگی فکری را به همراه داشته باشد؟. جناب سازمان امور مالیاتی خیلی اداعا دارید سیستم شفاف سازی سازمان متبوع خود را درست کنید. شما که دسترسی به تمام حساب ها را در اختیار دارید بروید حساب پزشکان  را بررسی کنید. آنان که پول را از مملکت خارج نمی کنند همین جا بطور قطع صرف می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه های سرپایی بر اساس کتاب کالیفرنیا پیش نمی رود چرا که تعرفه پزشکی نیزهمخوانی با تورم ندارد. این در حالی است که، برخی از پزشکان ما حدود 9 ماه است کارانه دریافت نکرده اند. متاسفانه کسی نیز پاسخگو نیست. اما براحتی انگ فرار مالیاتی پزشکان را می زنند.

خضری اذعان نمود: شفاف سازی، لازمه هر کاری در کشور است و اگر این اتفاق بیافتد تمام شک و شبهه‌ها را از بین می‌برد. نباید با برخی اعلان های غلط اعتماد را در جامعه از بین برد.
 
 
 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
خضری مالیات فرار پزشکان انگ کمیسیون تلفیق بهداشت درمان سلامت
تعداد دفعات مشاهده شده : 274
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب