کد مطلب : 63676 / تاریخ ثبت : 1397/11/08 11:40

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس

دام زنده ذخیره ژنتیکی و بخشی از سرمایه ملی / دام مولد باید حفظ شود

علی اکبری عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس نیز در این خصوص اظهار کرد: در شرایط فعلی به دلیل اختلاف به وجود آمده در زمینه ارز عداه‌ای با سوداگری دام زنده را از کشور خارج می‌کنند، دام زنده ذخیره ژنتیکی و بخشی از سرمایه ملی محسوب می‌شود و باید به هر شکلی دام مولد را حفظ کنیمبه گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز،  هر هفته 7هزار راس دام از کشور قاچاق می شود. این در حالی است که،  در کشوری مانند ایران گوشت یکی از پایه های اساسی تغذیه مردم می باشد. دولت اکنون تردد دام به طرف مرزها را جدی تر رصد می کند. این را نباید از نظر دور داشت که، قاچاق دام در کشور پدیده ای نوظهور در کشور می باشد که پس از نوسانات ارز بوجود آمده و هنوز راهکار مناسب برای مقابله با آن  پیدا نشده است. تبعات قاچاق دام موجب شده که قیمت گوشت افزایش یابد و مردم را در بازارهای گوشت آنهم با وضعیت اقتصادی موجود دچار مشکل نماید.

راه حل احمد علی کیخا رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی در مجلس برداشتن یارانه ارزی برای واردات گوشت است تا بازار تنظیم شود.

علی اکبری عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس نیز در این خصوص  اظهار کرد: در شرایط فعلی به دلیل اختلاف به وجود آمده در زمینه ارز عداه‌ای با سوداگری دام زنده را از کشور خارج می‌کنند، دام زنده ذخیره ژنتیکی و بخشی از سرمایه ملی محسوب می‌شود و باید به هر شکلی دام مولد را حفظ کنیم.
نماینده مردم شیراز با تاکید بر اینکه کسانی که دست به خروج دام مولد از مرزها به صورت قاچاق می‌زنند باید در مقابل دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند، عنوان کرد: انتظار داریم که دستگاه‌های نظارتی مانند مرزبانی، بازرسی، تشکل‌ها و تعاونی‌هایی که رابط بین بخش خصوصی و دستگاه‌های تصمیم گیر هستند کمک کنند تا از قاچاق دام زنده جلوگیری کنند
.
 
 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
کمیسیون کشاورزی دام قاچاق ژنتیک زنده اکبری مجلس
تعداد دفعات مشاهده شده : 294
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب