کد مطلب : 63692 / تاریخ ثبت : 1397/11/17 09:11

حامد فرضی خبر داد:

قطارمنابع طبیعی و آبخیزداری البرز روی ریل تحول

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرزگفت: احیاء و بازسازی 100 هکتار از معادن متروکه، ساخت کمربند حفاظتی بنچ مارک به طول 85 کیلومتر و شناسایی و مبارزه با آفات جنگل ها و مراتع در 204 هزار هکتار از مراتع از جمله این اقدامات است

به گزارش  شبکه خبری البرز،حامد فرضی مدیرکل منابع طبیعی استان  از اجرایی شدن 77 هزار و 324 هکتار طرح کاداستر اراضی ملی خبر داد و اظهار کرد: اتفاق بسیار خوبی که در استای طرح کاداستر در استان افتاده در حد خود جزو عملکرد خوب منابع طبیعی در دوران پس از انقلاب محسوب می شود.

فرضی همچنین به توسعه فضای سبز در استان اشاره کرد و گفت: با تلاش کارشناسان این اداره کل ظرفیت تولید نهال شهرستان کرج به 30 اصله نهال رسیده که، برای نخستین بار در کشور این نهالستان موفق به اخذ استاندارد بین المللی) ISO 9001)و (1400) گردیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دراین مدت شناسایی و نگهداری از ذخیره گاه های جنگلی استان در سطح بیش از 10 هزار هکتار انجام شده است. همچنین در راستای طرح توسعه جنگل و نگهداری از جنگل کاری های سنواتی در سطح بیش از سه هزار هکتار از عرصه های مستعد استان انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی البرز در بخش دیگری به رفع تصرفات اراضی ملی و دولتی در استان خبر داد وتصریح نمود: در این بخش تاکنون 829 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد که این اقدامات در قالب 424 فقره عملیات انجام  گردید.

فرضی محور دیگر سخنان خود را به اقدامات حفاظتی و حمایتی در اراضی ملی اختصاص داد وتاکید کرد: احیاء و بازسازی 100 هکتار از معادن متروکه، ساخت کمربند حفاظتی بنچ مارک به طول 85 کیلومتر و شناسایی و مبارزه با آفات جنگل ها و مراتع در 204 هزار هکتار از مراتع از جمله این اقدامات است.
وی گفت: استان البرز دارای 430 هکتار اراضی ملی و دولتی است که 370 هزارهکتار آن را مراتع، 15هزار هکتار جنگل و 45 هزار هکتار را بیابان تشکیل می دهد.
 شایان ذکر است از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری می توان به: رسیدگی سه هزار و 688 فقره پرونده اعتراضات مردمی در خصوص تداخل اراضی ملی و مستثنیات و اطفاق حریق 324هکتار از 118 فقره آتش سوزی مراتع استان اشاره نمود.
 


محبوبه اقتداریان/ ادیت از ایرنا
.چاپ مطلب
منابع طبیعی فرضی آبخیزداری مراتع کمربند تصرف ملی رفع
تعداد دفعات مشاهده شده : 319
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب