کد مطلب : 63723 / تاریخ ثبت : 1397/12/12 11:26

تاکید شریف کاظمی :

احداث سایت امداد و نجات در خط 4 حصار

معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری کرج در ادامه از پیش بینی احداث سایت امداد و نجات در طرح بازآفرینی خط 4 حصار خبر داد و افزود: حدود 4 هزار متر عرصه نیز در مجاورت اجرای طرح مجموعه آموزشی در دستور کار ،مطالعه و جانمایی قرار گرفته است تا کارشناسان مجموعه مدیریت شهری مرتبط برای اجرایی کرج طرح ها اظهار نظر نمایند

 

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز به نقل ازروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «مهندس حسین شریف کاظمی» در تشریح جزییات جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری کرج که در سالن غدیر فرمانداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: توسعه سرانه های آموزشی در محلات هدف طرح بازآفرینی شهری یکی از اولویت هایی است  که در دولت تدبیر و امید مورد توجه ویژه قرار دارد که خط 4 حصار کر بعنوان پایلوت از جمله آنها است که بصورت جدی و عملیاتی طی ماههای اخیر در دستور کار قرار گرفته است که پس از تشکیل جلسات متعدد و بازدیدهای میدانی مکرر، منتج به جمع بندی و نتیجه گیری قابل توجه گردیده است.

وی افزود: طرح مطالعاتیِ سایت آموزشی در خط 4 حصار کرج توسط ادارات کل تجهیز و نوسازی مدارس، راه و شهرسازی و آموزش و پرورش شهرستان کرج  تهیه و تدوین شده تا پس از اخذ مجوز از سوی دفتر فنی حوزه معاونت شهرسازی و معماری و منطقه 11 شهرداری کرج برای اجرای پروژه و جذب بودجه پیش بینی  شده اقدام لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری کرج گفت: تذکر جدی اینکه با توجه به ضریب اهمیت بالای ساختمان های آموزشی و قرارگیری در رده ساختمان های با حساسیت زیاد، لزوم توجه به توپوگرافی منطقه، تعیین عمق خاک دستی،انجام آزمایش خاک و ژئوفيزيک  بر تعیین ظرفیت باربری و میزان نشست سازه یکی از پیش نیازهای اولویت دار در سایت مذکور است که باید در دستور کار و توجه دستگاههای متولی اجرای طرح قرار گیرد.

شریف کاظمی گفت: از آن مجموعه ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش برای کیفیت اجرای پروژه های سازه ای و عمرانی با همه توان، امکان و ظرفیت خود ورود کرده و ایفای نقش نماید.

گفتنی است، این طرح در عرصه به مساحت حدود 3200 متر مربع جانمایی و احداث خواهد شد.

احداث سایت امداد و نجات در خط 4 حصار
معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری کرج در ادامه از پیش بینی احداث سایت امداد و نجات در طرح بازآفرینی خط 4 حصار خبر داد و افزود: حدود 4 هزار متر عرصه نیز در مجاورت اجرای طرح مجموعه آموزشی در دستور کار ،مطالعه و جانمایی قرار گرفته است تا کارشناسان مجموعه مدیریت شهری مرتبط برای اجرایی کرج طرح ها اظهار نظر نمایند.

وی همچنین با تحلیلی از شرایط جغرافیایی بام کرج و مجاورت آن با پروژه های بزرگ عمرانی کلانشهر کرج نیز بیان کرد: با توجه به مجاورت سایت پیش بینی شده در کنار بزرگراه شمالی- گذرگاه ترانزیت بین المللی در خط چهار حصار، با مدنظرقرار دادن موقعیت استراتژیک و سوق الجیشی بودن عرصه و شریان های مواصلاتی و سایر الزامات تعهدآور نسبت به احداث این سایت امدادی که بنحوی معین و پشتیبان مدیریت بحران بعنوان پدافندغیرعامل در مواقع خاص و حوادث غیرقابل پیش بینی می تواند ایفای نقش کند.

شریف کاظمی تأکید کرد: درخواست بنده ازمتولیان و دستگاه های اجرایی مرتبط این است که، تا جایی که امکان دارد از فرصت موجود برای خدمتگزاری بیشتر و صادقانه تر استفاده کرده و با هدف گذاری و برنامه ریزی کارشناسانه باقیات و صالحات را در راستای خدمت رسانی به مردم از خود برجای بگذارند و در کنار آن بصورت جدی و آنلاین تر وارد میدان و کار وساز خدمت رسانی شوند.

وی افزود: با توجه به ضریب نفوذپذیری بالا حین امداد و نجات و اهمیت زیاد این سازه مطابق آیین نامه 2800، الزام مطالعات ژیوتکنیک و زیرساخت ها برای سایت امداد و نجات ضروری می باشد.

صدور اسناد مالکیت تک برگی در خط 4 حصارنیازمند اهتمام جدی دستگاه های متولی خدمت رسان
شریف کاظمی همچنین در خصوص تعیین تکلیف صدور اسناد مالکیت ساکنان خط 4 حصار کرج نیز گفت: کارگروهی متشکل از کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی، ثبت  اسناد و املاک استان، شهرداری کرج با محوریت حوزه عمرانی فرمانداری تشکیل شود تا علاوه بر تهیه نقشه (UTM) بعنوان پارامتر پیش نیاز و با رویکرد خدمت رسانی و زمینه سازی صدور اسناد مالکیت توسط اداره کل ثبت اسناد،37.5 هکتار از پلاک مشاعی املاک خط 4 حصار کرج با مشارکت شهرداری کرج تهیه، استخراج و عملیاتی شود.

معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری کرج گفت: همکاری بیشتر و نزدیکتر اداره کل راه و شهرسازی در این ارتباط امری ضروری و بدیهی است که انتظار داریم دوستان با اهتمام و دقت خاص در این ارتباط وارد شوند تا مشکل چندین ساله مردم خوب و فهیم خط 4 حصار بطور اساسی حل شود.

وی افزود: پس از تهیه این نقشه و مشخص شدن عرصه مورد نظر، بمنظور آگاهی و تشویق مردم ، فراخوان صدور اسناد املاک تک برگی اعلام خواهد شد تا ساکنان نسبت به ارایه مستندات خود جهت تعیین تکلیف و دریافت اسناد مالکیت اراضی و اعیانیهای خود اقدام کنند.

مبنای کار در احداث مرکز بهداشت در خط 4 حصار مصوبات دفتر فنی استان است
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کرج در خصوص احداث مرکز بهداشت در خط 4 حصار کرج نیز گفت: اجرای این طرح، پیش تر مصوبه دفتر فنی استان را با نظر دانشگاه علوم پزشکی گذرانده و در این جلسه نیز مقرر شد تا مصوبات جلسه مذکور ، مبنای تعیین تکلیف ساخت مرکز بهداشت در طرح ستادبازآفرینی پایدار شهری باشد.

شریف کاظمی ادامه داد: از دانشگاه علوم پزشکی استان انتظار می رود برای جبران نقیصه ایجاد شده عینی تر و جدی تر به موضوع پرداخته و ضمن جبران مافات، عملیاتی تر و در حد انتظار وارد عمل و اقدام شود.

وی افزود: کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری کرج مامور رفع موانع موجود بر سر راه احداث مرکز بهداشت خط 4 حصار کرج خواهند بود.

این مقام مسوول در فرمانداری کرج عنوان کرد: انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی با توجه به مشکل حادث شده در جانمایی سایت مرکز بهداشت و درمان مذکور، اعم از انتخاب عرصه کیفیت خاکبرداری و... مسولانه تر اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کرج در ادامه تصریح کرد: بلحاظ اهمیت ستادبازآفرینی پایدار شهری و سیاست های جاری شهرستان، برای خدمت رسانی به مردم، با رویکرد تعامل جهت کیفی سازی و کاربردی تر شدن جلسات این ستاد در شهرستان کرج اقدام می شود.

موانع عدم اجرای طرح بازآفرینی شهری در خط 4 حصار کرج خنثی می شود
معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری کرج همچنین خاطرنشان کرد: عوامل بازدارنده در اجرای طرح مهم سایتهای خدمات رسانی  بعنوان یک محله حاشیه نشین که لایه های اجتماهی آن را افراد آسیب پذیر و قشر محروم جامعه تشکیل می دهد  مورد توجه قرار گیرد و رفع محرومیت، تغییر حجمی و کالبدی بافت محله را در دستور قرار دهد.

وی با  تاکید بر اینکه این مهم بطور جد در دستور کار فرمانداری قرار گرفته  و تلاش می شود با تدبیر و رفتار مسولانه، توجه به تامین خواسته های ساکنان محل بعنوان ولی نعمتان و پشتیبانان واقعی و محق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد توجه و اقدام مسولان مربوطه قرار گیرد، تعلل و از دست دادن زمان و فرصت خدمات رسانی توجیه پذیر نبوده و فرمانداری کرج بعنوان یکی از جایگاه های حاکمیتی با کارشکنی های احتمالی، رفتار و اقدام خواهد کرد و در همین ارتباط نسبت به شناسایی نقاط ضعف و خنثی سازی آن و همچنین دسته بندی و اولویت بندی نیازهای منطقه در راستای خدمت رسانی مطلوب تر گام های اجرایی برداشته شود.

شریف کاظمی بیان داشت: با پیگیری های مستمر و متعهدانه، موانع خدمت رسانی صادقانه و بی منت به محله خط 4 حصار که زمان زیادی هم از اجرا شدن طرح بازآفرینی آن از دست رفته،به فرایند اجرایی شدن برسد بنحوی که همه دستگاه ها برای پرداختن به وظیفه ذاتی و سازمانی خود آستین همت و خدمت را بالا زده اند و هیچ عذر و بهانه ای برای پیشرفت و اجرای پروژه های عمرانی، زیرساختی و رویکرد خدمت رسانی قابل قبول نیست چرا که معتقدیم باید« فرصت ها را دریابید تا ناگهان زود دیر نشود.»
 


محبوبه اقتداریان در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری کرج
.چاپ مطلب
حصار بازآفرینی فرمادناری نوسازی کرج فرمانداری
تعداد دفعات مشاهده شده : 369
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب