کد مطلب : 63725 / تاریخ ثبت : 1397/12/14 10:10

استاندار البرز همیار افتخاری منابع طبیعی

لزوم صیانت و اعتلای منابع طبیعی / برخورد جدی با تغییر کاربری غیر اصولی اراضی کشاورزی

عالی ترین مقام استان البرزافزود: با عشقی که به طبیعت و محیط زیست دارم آمادگی خود را برای پشتیبانی از فعالیت های این حوزه اعلام می کنم چرا که حضور مدیر کل منابع طبیعی و دیگر عزیزان سازمان جهاد کشاورزی استان نشان دهنده انگیزه بالای ایشان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست می باشد و به دنبال حمایت نماینده عالی دولت در استان هستند.به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، دکترعزیزالله شهبازی استاندار البرز به مناسبت هفته منابع طبیعی میزبان مهندس فرضی مدیر کل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان وجمعی از مدیران و پرسنل وابسته به منابع طبیعی و آبخیزداری  و همچنین سازمان جهاد کشاورزی البرز بود.
استاندار البرز ضمن پاسداشت هفته منابع طبیعی ، نقش انسان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست مهم دانست و اظهار کرد: منابع طبیعی و زمین امانتی است که خداوند به عنوان میراث و سرمایه ای بس عظیم  به انسان واگذاشته شده  و نسل به نسل از گذشتگان به آیندگان می رسد. لذا صیانت از منابع طبیعی امری ضروری و حیاتی است .
 
شهبازی ضمن تقدیر از متولیان حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که فعالان این عرصه از موقعیت  شغلی حساسی برخوردارند و با عشق پایدار به طبیعت و محیط زیست به وظایف خود عمل می کنند. به همین جهت  تبریک  ویژه این ایام را به این عزیزان تقدیم میداریم.

استاندار البرز در بخش دیگری " نقش انسان بر حفظ طبیعت  و محیط پیرامون را نقشی ارزشمند و تاثیرگذاردانست وتصریح کرد: با تمام این احوال، جای تاسف است که بشربا توجه به  قدرتی که خداوند در اختیارش نهاده، به جای صیانت و اعتلای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، با تمام قوا  خود ، مخرب و مشکل ساز محیط زیست وطبیعت پیرامون آن شده است.
 
وی تاکید کرد: هر چند نباید از نظر هم دور داشت که، فعالان حفاظت از محیط زیست با جدیت بالایی درصدد جبران کاستی ها و آسیب ها هستند. اما باید همه بکوشیم تا از سرمایه های خدادادی به بهترین نحو حفاظت کنیم.

"محدودیت اراضی رسالت سنگینی را بر دوش مسئولان دارد" دیگر محور سخنان شهبازی بود که به آن پرداخت و گفت: مساحت استان البرز چیزی در حدود 5 هزار و 200 کیلومتر می باشد که از این میزان، معادل 445 هزار کیلومتر مربع در اختیار منابع طبیعی است، و بخش دیگری در اختیار جهاد کشاورزی است.
 
 وی در ادامه اذعان داشت: موافق تغییرکاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی نیستم چرا که جهادکشاورزی از اراضی محدودی که در حوزه اختیاری خود دارد، بخوبی بهره برداری و حفاظت می کند. ضمن این که، طرح های خوبی در حوزه بیابان زدایی بویژه در جنوب استان در دستور کار است و امید این می رود سال آینده در نظام بودجه استان بتوانیم منابع لازم را برای این امر اختصاص دهیم.


عالی ترین مقام  استان عنوان کرد: کارگروه های زیربنایی، تغییر کاربری، تبصره یک ماده یک و ماده 32 را با حساسیت ویژه ای دنبال می کنم چراکه بر این باور هستم که تغییر کاربری ها نباید غیراصولی صورت گیرد
.
استاندار البرز گفت: با توجه به ارزش اراضی البرز و ارزش افزوده ای که دارد، درخواست های بسیاری برای تغییر کاربری مطرح می شود که تشکیل 20 جلسه کمیسیون ماده 5 ظرف 2 ماه گواهی بر این امر است ولی برای جلوگیری از اتخاذ تدابیر عجولانه در این رابطه دستور لازم را به مسئولان مربوطه داده ام.

شهبازی همچنین گسترش فضای سبز را متذکر شد و خاطرنشان کرد: البرز استانی پرجمعیت و متراکم با فعالیتی چشمگیر در حوزه صنعت است از این رو باید با گسترش فضای سبز و حفاظت از منابع طبیعی در جهت پالایش هوای استان اقدام کرد

عالی ترین مقام استان البرزافزود: با عشقی که به طبیعت و محیط زیست دارم آمادگی خود را برای پشتیبانی از فعالیت های این حوزه اعلام می کنم  چرا که حضور مدیر کل منابع طبیعی و دیگر عزیزان سازمان جهاد کشاورزی استان نشان دهنده انگیزه بالای ایشان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست می باشد و به دنبال حمایت نماینده عالی دولت در استان هستند.

وی افزود: طبیعت سبز و با طراوت و حفاظت از منابع ملی حق مردم البرز است بنابراین تمام قد برای حفاظت از این سرمایه ارزشمند ایستاده ایم.

شهبازی خاطرنشان کرد: همچنان باید نهضت فضای سبز ادامه داشته باشد و در این راستا ضرورت دارد از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که علاقمندانه حضور دارند، بهره برداری شود.

وی گفت: کمربند سبز البرز باید با حضور مردم ایجاد شود تا البرزی ها از هوای پاک و محیط زیستی سالم بیش از پیش برخوردار شوند
در این نشست کارت همیار افتخاری منابع طبیعی به استاندار البرز اهدا شد.
 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
منابع طبیعی استاندار صیانت حفظ کاربری تغییر غیر اصولی مخالفت
تعداد دفعات مشاهده شده : 356
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب