کد مطلب : 63726 / تاریخ ثبت : 1397/12/14 14:39

حجت الاسلام علی مراد یوسفی

حفظ فرهنگ ایثارو شهادت از داشتن کلاهک های هسته ای مهم تراست

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: اگر طالب صلحی آماده نبرد باش" یادآور شد: این آمادگی در نیروهای جوان و انتقال این فرهنگ به نسل های بعدی خصوصا در آینده انقلاب و گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند (که انتقال این فرهنگ و این ارزش به نسل جوان ) تضمین امنیت کشور اسلامی ایران می شود. هر جا این روحیه و آمادگی وجود داشته باشد بازدارندگی به همراه خواهد داشت. چرا که امروزه این فرهنگ از داشتن کلاهک های هسته ای مهم تر است

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرزحجت الاسلام علی مراد یوسفی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در نشست خود با موضوع طرح و برنامه راهیان نور در استان البرز اظهار کرد: جوانان رزمنده در دوران دفاع مقدس  برگی ازتاریخ ثبت کردندکه سالیان سال مردم انتظار آن را می کشیدند واحیا کردند آنچه را که بعضی ها در افسانه ها می‌دیدند.

یوسفی خاطرنشان کرد: جوانان ما به تبعیت از فرمایشات بنیان گذارجمهوری اسلامی  تمام حوادث و وقایع صدر اسلام را که اتفاق افتاده بود، احیا کرده و عینیت بخشیدند.نتیجه این شد که، در دوران دفاع مقدس شگفتی ها خلق کردند که مصداق آیات قران کریم که امداد الهی نصرت رزمندگان است مشخص گردید.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان گفت: این شگفتی‌هایی که  همه ما با پیوست استناد می بینیم و می شنویم توسط شهدای دفاع مقدس و ایثارگران خلق شده و توانستند مقطعی از تاریخ را رقم بزنند. امروز به پاس گرامیداشت یاد و خاطره رشادت هایی که رزمندگان داشتند حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور در محل هایی که ملائکه حضورداشتند راه‌اندازی شده است
.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس با شکست جبهه کفر به سرانجام رسید، عنوان کرد: اردوهای راهیان نوراز تاثیرگذارترین فعالیت فرهنگی است که سهم استان البرز در سال‌جاری 14 هزار نفر بوده و از اقشار مختلف مردم( دانش آموزان و دانشجویان و دیگر آحاد مردم)  این تعداد از متقاضیان به اردوی راهیان نور اعزام شده‌اند که رقم قابل توجهی به شمار می رود و جای تقدیر و تشکر از حامیان این چنین اردوهایی داریم.

"اردوهای راهیان نور تاثیرات شگرفی بر زائرین دارد" موضوعی بود که یوسفی به آن پرداخت و افزود: مصادیق زیادی از زائرین به ثبت رسیده که همه بیانگر ارتباط با روح معنوی شهدا بوده چرا که تاثیر فضا و مکان انکار ناپذیر است. کسانی که در این مسیر زحمت می کشند بدانند کار آنها زنده نگه داشتن نام شهدا  و شهادت است . اجرو پاداش آنان نیز کمتر از شهادت نیست. قطعا این موضوع مورد خرسندی شهدای ما نیز خواهد بود.

وی تاکید کرد: هر آنچه داریم باید در مسیر احیای تفکر شهدا و ارزش های دین مبین اسلام گذاشته شود. چرا که شهادت به عنوان یکی از برترین ارزش های دین اسلام است و باید در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثارو شهادت کوشا باشیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با بیان اینکه امروز آماده بودن جوانان برای نبرد با دشمن مهمترین قدرت در ملتها محسوب می‌شود،اذعان داشت: وقتی ملت مظلوم فلسطین آمادگی دفاع از ارزش های خود را دارند ارتش چهارم دنیا در مقابل آنها زمینگیر می‌شود. این همان ارزش روحیه ایثارو از خودگذشتگی و شهادت است که کلاهک های هسته ای نیز در مقابل آن ناتوان هستند.
وی با بیان اینکه امروز وقتی موضوع سلاح هسته‌ای مطرح می شود رهبری معظم انقلاب با استدلال زیبایی اعلام می‌کنند که ایران اسلامی نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد، ادامه داد: گرچه برخی از این سلاح ها به عنوان سلاح های  بازدارنده معرفی می شوند اما رهب انقلاب می فرمایند ما بدون داشتن این نوع سلاح ها بازدارندگی ایجاد کردیم و این بازدارندگی فقط با ایجاد روحیه ایثارو از خودگذشتگی و جهاد و شهادت میسر گردیده است که اردوهای راهیان نور در جهت احیای این تفکر و ارزشها تلاش می کنند.

یوسفی با اشاره به این که،" اگر طالب صلحی آماده نبرد باش" یادآور شد:  این آمادگی در نیروهای جوان و انتقال این فرهنگ به نسل های بعدی خصوصا در آینده انقلاب و گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند (که انتقال این فرهنگ و این ارزش به نسل جوان ) تضمین امنیت کشور اسلامی ایران می شود. هر جا این روحیه و آمادگی وجود داشته باشد بازدارندگی به همراه خواهد داشت. چرا که امروزه این فرهنگ از داشتن کلاهک های هسته ای مهم تر است.
 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
راهیان نور یوسفی البرز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
تعداد دفعات مشاهده شده : 345
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب