کد مطلب : 63731 / تاریخ ثبت : 1397/12/18 09:20

بخشدار آسارا خبر داد:

خریداری ۴۶۰ سطل زباله مکانیزه برای جانمایی در مسیر گردشگری کرج - چالوس / ری زمین محل اسکان موقت مسافران نوروزی در محور کرج - چالوس

بخشدار آسارا از جانمایی منطقه ری زمین – محل اسکان موقت مسافران نوروزی در محور گردشگری کرج – چالوس و برپایی بازارچه سنتی ویژه گردشگران خبر داد

به گزارش شبکه خبری البرز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرج، «صادق کمالی» در نخستین جلسه ستاد نوروزی و استقبال از بهار سال ۹۸ که با حضور معاونان فرماندار کرج و جمعی از مسئولان در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بخش آسارا یکی از پرترددترین جاده های کشور در ایام پیک سفرها است که با توجه به بار ترافیک این محدوده فراتر از ظرفیت و گنجایش آن، باید سطح خدماتی  و رفاهی مطلوب تری به گردشگران و مسافران ارائه شود. 
** لزوم افزایش تعداد گروه های امدادی در ایام پیک سفر
وی با بیان اینکه اقدامات و برنامه های زیرساختی در دستور کار این محور گردشگری – توریستی قرار دارد، افزود: استقرار اکیپ های امدادی و افزایش تعداد گروه های خدماتی و هلال احمر و اورژانس در جهت خدمت رسانی در مسیر کرج – چالوس از الزامات این بخش بشمار می رود. 
مهندس کمالی با اشاره به اینکه حجم ترددها به ویژه در ۲۰ روز منتهی به سال جدید بالا است، اضافه کرد: نیاز است تا خودروهای امدادی در این محور بیش از سایر نقاط استقرار داشته باشند، به ویژه در ایام پیک ترافیک حضور تیم های مذکور ضروری است.
وی بیان کرد:یک گروه اکیپ هوایی نیز در بخش آسارا برای مواقع ضروری این ایام در آماده باش قرار می گیرند.
** خریداری ۴۶۰ سطل زباله مکانیزه در بخش آسارا
بخشدار آسارا همچنین با اشاره به ضرورت ساماندهی پسماند ها در محدوده گردشگری کرج  - چالوس به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات، از خریداری ۴۶۰ سطل زباله مکانیزه برای جانمایی در این مسیر خبر داد و گفت: سطل های خریداری شده از ۲۰ اسفندماه در نقاط پیش بینی شده قرار خواهد گرفت.
**«ری زمین»، محل پیش بین اسکان مسافران نوروزی 
مهندس کمالی در ادامه از جانمایی محل مناسب جهت اسکان موقت مسافران خبر داد و گفت: بسترهای استقرار مسافران نوروزی در منطقه ری زمین واقع در مسیر گردشگری کرج – چالوس پیش بینی خواهد شد تا فرصتی برای تجدید قوای گردشگران در طول سفر باشد.
وی افزود: در مسیر جاده آسارا، تعداد ۱۰ نقطه سرویس بهداشتی قرار دارد که به چشمه های جدید در طول مسیر تجهیز خواهد شد.
** راه اندازی بازارچه در محل اسکان موقت مسافران و گردشگران
بخشدار آسارا گفت: در نظر داریم تا با مشارکت شهرداری و تعیین اعتبار در محل اسکان موقت(ری زمین) بازارچه سنتی نیز برای استفاده مطلوب تر مسافران نوروزی راه اندازی کنیم.
**پیش بینی ۱۰ نقطه و ۴۸ بوستان روستایی ویژه گردشگران محور کرج - چالوس
مهندس کمالی با بیان اینکه در طول ۸۰ کیلومتر از مسیر جاده کرج – چالوس، ۱۰ نقطه برای اسکان روستایی مسافران پیش بینی شده است، افزود: ۴۸ بوستان روستایی در حاشیه روستاهای بخش آسارا با پیش بینی رستوران ها و محل اسکان، فضای مناسبی برای استفاده گردشگران نوروزی خواد بود.
وی ادامه داد: ضمن آماده سازی مدارس و اردوگاه ها در طول مسیر، هتل های دیزین – گاجره و گچسر، میزبان مسافران برای ارائه خدمات ویژه تر خواهد بود.
**بوی بهار در روستاهای بخش آسارا می پیچد
مهندس کمالی گفت: با همکاری دهیاران سعی شده تا مبلمان روستایی نیز در روستاهای بخش آسارا با جدول گذاری مناسب، رنگ آمیزی و نظافت بوستان ها، حال و هوای نوروز را به خود بگیرد و بوی بهار در روستاهای این بخش نیز بپیچد.
** مدیریت پسماند نیازمند فرهنگسازی است
وی بیان کرد: در صدد آن هستیم تا بمنظور فرهنگسازی مدیریت زباله ی گردشگران بسته هایی با پیام های آموزشی در اختیار مسافران قرار دهیم.


محبوبه اقتداریان در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری کرج
.چاپ مطلب
ری زمین اسکان جاده چالوس آسارا مهمانان نوروزی
تعداد دفعات مشاهده شده : 1165
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب