کد مطلب : 63736 / تاریخ ثبت : 1397/12/23 11:56

سردار مولایی خبر داد:

توسعه فضای سبز امری ضروری است/ غرس 500اصله نهال با نام شهدا / درخت و شهید هر دو پیام زندگی و حیات می دهند

فرمانده سپاه البرزروز چهارشنبه همزمان با سالروز بزرگداشت روز شهید و در آیین کاشت 500 نهال در شهرک کوثر سپاه پاسداران استان البرزاظهار داشت: وقتی می گوییم «شهدا زنده هستند» یعنی اینکه، کسی می تواند زندگی بدهد که خودش زنده باشد و در فرهنگ ما اعتقاد داریم که شهید هم زنده است


سردار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه البرزروز چهارشنبه همزمان با سالروز بزرگداشت روز شهید و در آیین کاشت 500 نهال در شهرک کوثر سپاه پاسداران استان البرزاظهار داشت: وقتی می گوییم «شهدا زنده هستند» یعنی اینکه،  کسی می تواند زندگی بدهد که خودش زنده باشد و در فرهنگ ما اعتقاد داریم که شهید هم زنده است.
فرمانده سپاه البرز با بیان این که، امروز امنیت ،  ثبات و استقلال کشورمان به حرمت خون شهید و زنده بودن این عزیزان است خاطرنشان کرد: با وجود توطئه های زیادی که برای کشور طراحی شده اما هاله نور شهدا سرزمین ما را نورانی کرده که مانع آسیب به کشورمان شده است.
وی در بخش دیگری ضمن ارج نهادن به سنت حسنه  درخت و درختکاری به عنوان باقیات صالحات یادآور شد:  درختان هم زنده و شادی آور هستند و در آیات الهی خداوند کلمه طیبه را همچون درخت مثال زده که ریشه در زمین دارد و شاخ و برگش در آسمان است و شهادت نیز ریشه در اعتقادات مسلمین و به خصوص شیعیان دارد.
مولایی افزود: شهادت و شهید نیز شجره طیبه حیات بخش هستند.
فرمانده سپاه استان فضای سبز را یکی از اصلی ترین ا نیازهای هر کشور و جامعه دانست  و تصریح کرد: جای تاسف است ، این نیاز اساسی هر روز رو به کاهش است به طوریکه با وجود افزایش 30 تا 40 درصدی جمعیت بعد از انقلاب اسلامی، وسعت جنگل ها تا 50 درصد کاهش یافته است.
مولایی با بیان اینکه لازم است برای توسعه فضای سبز هر کسی قدمی بردارد، اظهارداشت: امروز 500 اصله نهال در این شهرک با نام شهدا غرس می شود تا نشان دهد که شهادت و درختان ده ها وجه مشترک دارند.
وی گفت: درخت و شهید هر دو پیام زندگی و حیات می دهند یعنی هر دو برای حیات بشری لازم هستند.
این جانباز هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم اضافه کرد: همانطور که شهدای ما برای اینکه کشوری همچون سوریه، لبنان و یمن حیات پیدا کنند از کشورمان رفتند و با رفتنشان این کشورها که قبل از گویی خاک مرده بر آن پاشیده بود، زنده شدند.
در پایان مراسم 500 اصله نهال مثمر با نام شهدا در شهرک کوثر سپاه پاسداران توسط خانواده شهدا، جهادگران و خانواده های پایوران سپاه غرس شد.


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
غرس نهال سپاه مولایی البرز فضای سبز
تعداد دفعات مشاهده شده : 1670
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب