کد مطلب : 63743 / تاریخ ثبت : 1398/02/23 09:47

علیرغم تذکرات مکرر، قراردادهای شهرداری کرج شفاف سازی نشد

رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج گفت: علیرغم تذکرات مکرر به واحدهای شهرداری کرج از جمله اداره بازرسی، هنوز گزارش قراردادهای شرکت تأمین نیرو و پیمانکاران به شورای شهر کرج ارائه نشده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، صد و چهل و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر کرج، صبح امروز با حضور سردار مولایی، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، اعضای شورا، مدیران، معاونان و مشاوران شهرداری کرج و اصحاب رسانه در سالن جلسات شورا برگزار شد.

حسین محمدی، رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: یکی از اهداف ما در بررسی بودجه هزینه ای شهرداری کرج اعتبار بخشی به بودجه هزینه کردها است اگرچه ممکن است در فرایند بررسی بودجه هزینه کرد شهرداری توسط شورای اسلامی شهر نواقصی وجود داشته باشد.

قراردادهای شهرداری کرج شفاف سازی شود

رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: بارها درخواست کردیم که مستندات مربوط به قراردادهای شرکت تأمین نیرو و پیمانکاران فضای سبز و خدمات شهری به همراه صورت وضعیت پرداختی شهرداری در این بخش ها به شورای شهر ارائه شود اما هنوز این اقدام صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: بودجه جاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در سال 97، 10 میلیارد تومان بوده است که از همکاران این سازمان درخواست کردیم گزارشات مالی مربوطه را به اطلاع شورای شهر برسانند اما تاکنون اقدامی در این زمینه نیز انجام نشده است که خواهشمندیم این گزارش هر چه سریعتر به شورا ارائه شود.

محمدی بیان کرد: از شهرداری کرج تقاضا داریم قراردادهای پیمانکاران را به صورت دقیق بررسی کنند و اداره کل بازرسی شهرداری نتایج پیگیری های خود در رابطه با قراردادها را به شورای شهر ارائه دهد زیرا ما از سرنوشت این پیگیری ها آگاه نیستیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج ضمن انتقاد از عملکرد اداره بازرسی شهرداری عنوان کرد: مسؤولیت این واحد، کنترل عملکرد و نظارت بر حسن جریان امور و اجرای قوانین است؛ از شهرداری کرج درخواست داریم به بازرسی تذکر جدی دهد که چرا به وظایف و تکالیف واقعی خود عمل نمی کند؟

وضعیت نظافتی فرهنگسراهای کرج مطلوب نیست

سارا دشتگرد، رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از عدم نظافت فرهنگسراهای شهر کرج انتقاد کرد و گفت: فرهنگسراها و ساختمان هایی که در اختیار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج قرار دارند از وضعیت نظافتی مطلوبی برخوردار نیستند و در حدی آلوده و کثیف هستند که باید نام فرهنگسرا را از سر در آن ها پاک کرد.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج افزود: در بازدیدی که از فرهنگسرای امام رضا (ع) داشتم مشاهده کردم که علاوه بر کثیف بودن محیط، پله ها نیز دارای نرده نیستند و با توجه به اینکه بخشی از این فرهنگسرا در اختیار معلولین است از کمترین امکانات برای آن ها نیز برخوردار نیست.

نحوه تخصیص فرهنگسراها به اماکن گوناگون عجیب است

وی همچنین از نحوه تخصیص فرهنگسراها به اماکن گوناگون انتقاد کرد و گفت: در این فرهنگسرا، پیش دبستانی، انجمن معلولان، حسینیه و باشگاه ورزشی به فعالیت مشغول هستند؛ سؤال بنده این است که این اماکن چه ارتباطی با یکدیگر دارند که در یک محیط مشترک قرار گرفته اند؟ فضای دیگری در سطح شهر برای فعالیت این مجموعه ها وجود ندارد؟

دشتگرد همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه فرهنگسرای مذکور در منطقه ای محروم قرار گرفته است، تدارک و برگزاری چندین کلاس آموزشی برای کودکان و نوجوانان محله بسیار مفیدتر خواهد بود.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج همچنین با اشاره به نامطلوب بودن نظافت سالن های شهیدان نژاد فلاح و میلاد اظهار کرد: این دو سالن متعلق به شهرداری هستند و تمام برنامه های مهم شهر در این اماکن برگزار می شود اما با این حال از شرایط مطلوب نظافتی برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: یک و نیم میلیارد تومان بودجه برای سالن میلاد در نظر گرفته شده است اما مشخص نیست این هزینه صرف چه فعالیت و اقدامی می شود. مگر تهیه یک شوینده برای تمیز کردن این سالن بیش از 500 هزار تومان در ماه نیاز دارد که اقدام به انجام این امر نمی شود؟

پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: فرماندهی انتظامی استان البرز از یک سال و نیم گذشته اقدام به نصب 31 تابلوی تبلیغاتی بدون اخذ مجوز قانونی در شهر کرده است که با پیگیری های انجام شده مقرر شد تابلوها برای جمع آوری در اختیار شهرداری قرار گیرند و مبلغی به عنوان هزینه ای که نیروی انتظامی از پیمانکار بهره بردار دریافت می کرده است ماهیانه به نیروی انتظامی پرداخت شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ضمن درخواست اخذ مجوز از شورای شهر جهت تخصیص هزینه مذکور اذعان کرد: پیشنهاد بنده این است که از میان 31 تابلو، حداقل چهار تابلو نگهداری شوند که هزینه 15 میلیون تومانی که هر ماه به نیروی انتظامی پرداخت می شود از درآمد حاصل از آن ها تأمین شود.

چرا باید 15 میلیون تومان در ماه بابت اقدامی غیرقانونی پرداخت شود؟

رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: زمانی که تابلویی به صورت غیرمجاز نصب شده است باید با اخذ مصوبه شورا براساس اجرای طرحی جامع و نیز دستور قضایی جمع آوری شود. چرا باید 15 میلیون تومان در ماه بابت انجام اقدامی غیرقانونی پرداخت شود؟ این روش صحیح نیست.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات شورای اسلامی شهر کرج مبنی بر این بود که 10 درصد از تابلوهای سطح شهر کرج به آموزش شهروندی اختصاص داده شوند اما اکنون این سؤال مطرح است که چند درصد از تابلوها به این امر تخصیص یافته اند؟ تعداد تابلوهای آرایشگران و رستوران ها بسیار بیشتر از آموزش شهروندی است.

دشتگرد اظهار کرد: هزینه های بسیاری در شهرداری صرف طراحی و ساخت میدان در شهر می شود اما به دلیل وجود تابلوهای نصب شده در میادین، طراحی و المان های موجود در آن ها دیده نمی شود. این میادین با چه هدفی ساخته می شوند؟ فکر می کنم اگر المانی در میدان نسازید و فضا را خالی بگذارید درآمد شهرداری بیشتر خواهد شد.

کاهش تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر گام به گام صورت گیرد

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه تأکید شورای شهر بر کاهش تابلوهای تبلیغاتی است اما در طول یک سال اخیر در تحقق این امر موفق نبوده ایم، خاطرنشان کرد: تمام تابلوهای سطح شهر بجز تابلوهای نصب شده توسط شهرداری کرج غیرمجاز هستند و لازم است گام به گام کاهش آن ها صورت گیرد.

عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: شورای شهر کرج قراردادن سپاه در لیست تروریست توسط آمریکا را محکوم کرد و همه ما خود را سپاهی فرض می کنیم؛ با توجه به هجمه های سنگین دشمن علیه کشور، تلاش می کنیم با وحدت، همدلی و همبستگی مشکلات پیش رو را همچون گذشته پشت سر بگذاریم.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر در صدر خدمت رسانی به شهروندان هستند و فعالیت آن ها می تواند آثار مثبتی را در نظام به همراه داشته باشد، عنوان کرد: تلاش ما بر آن است تا با بهره گیری از پتانسیل های مجموعه سپاه و بسیج گام های موثری در جهت افزایش سطح رضایتمندی همشهریان برداریم و آینده بهتری را برای شهر رقم بزنیم.

منصور وحیدی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج مبنای کار شورای شهر را وفاق و همدلی با سایر نهادها، دستگاه ها و ارگان ها عنوان کرد و گفت: در طول 20 ماه فعالیت شورای دوره پنجم اقدامات خوبی در شهرداری کرج انجام شده که یکی از مؤثرترین این اقدامات، شفاف سازی حوزه های کاری و خدماتی است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه یکی از برجستگی های شورای شهر دوره پنجم نسبت به ادوار گذشته سلامت اعضا است اما ضعف هایی نیز در این میان مشاهده می شود، مطرح کرد: کسب درآمد و نیز صرف هزینه بر عهده حوزه مالی شهرداری کرج است بنابراین احتمال اشکال و تخلف در این حوزه نسبت به سایر ادارات بیشتر است.
.چاپ مطلب
شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 338
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید