کد مطلب : 63778 / تاریخ ثبت : 1398/04/27 23:04

در نشست مشترک منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و دادگستری

پیشگیری از آسیب های زیست محیطی؛ لزوم حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی استان

در دیدار مدیر کل منابع طبیعی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و رئیس کل دادگستری استان مطرح شد: حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی استان و اجرای طرح های صیانت از اراضی ملی به منظور پیشگیری از آسیب های زیست محیطی و اثرات مخربی آن، ضروری است

به گزارش شبکه خبری البرز، پایگاه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، مدیر کل منابع طبیعی استان با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری بر اتخاذ راهکارهای  صحیح به منظور حفاظت از اراضی ملی ومنابع طبیعی تاکید کرد.
مهندس حامد فرضی؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ این ثروت ملی اظهار داشت: انتقال منابع طبیعی پایدار به نسل های آینده از مهم ترین وظایف جامعه است و همه ما در این راستا با توجه به جایگاهی که داریم مسئول و خدمتگزار  هستیم .
مهندس فرضی؛ ضمن تاکید لازم مبنی بر همکاری دستگاه های اجرایی در این راستا افزود: از راه های قانونی همچون تبصره یک ذیل ماده 55 برای مقابله با تصرف کنندگان بهره گیری شود تا مسائل تبدیل به بحران نشود.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری از معادن، جنگل ها و مراتع بعنوان ثروت عمومی براساس قانون و مقررات مربوطه در اختیار دولت است، خواستار همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی و عموم مردم روستاها برای جلوگیری از هرگونه تصرف منابع طبیعی شد.
مهندس موسوی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: با تعامل و همکاری صورت گرفته و با راه‌اندازی یگان حفاظت شاهد افزایش بیشتر ضریب حفاظت از اراضی کشاورزی در سرتاسر استان خواهیم بود.
موسوی؛ با اشاره برعدم هماهنگی برخی دستگاه‌های ذی نقش در حوزه زمین، توسعه بی رویه تعداد شهرها و محدوده های حریم شهرها و طرح هادی روستاها، تمایل به خوش‌نشینی و ویلاسازی از سوی شهروندان و همچنین گسترش بی رویه فعالیت سوداگران و سودجویی در قالب خرید و فروش و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی را از عوامل مهم تغییر کاربری اراضی کشاورزی عنوان کرد و افزود: طی سال های اخیر اقدامات بسیار زیادی در راستای صیانت از این عرصه ها صورت گرفته است.
فاضلی؛ رئیس کل دادگستری در این جلسه گفت: حفظ اراضی ملی، منابع طبیعی و کشاورزی استان و اجرای طرح های صیانت از اراضی به منظور پیشگیری از آسیب های زیست محیطی و اثرات مخربی که می تواند داشته باشد ضروری است.
در ادامه فاضلی رئیس کل دادگستری  استان البرز گفت: هدف اصلی از تشکیل جلسات شورای حفاظت از بیت المال همگرایی هرچه بیشتر دستگاه ها با حمایت دستگاه قضایی به منظور جلوگیری از تصرف غیر قانونی و تغییر کاربری اراضی ملی و منابع طبیعی و کشاورزی  است.
فاضلی؛ با اشاره به تصرف و تعرض به اراضی ملی و دولتی توسط افراد سودجو و با تاکید بر ضرورت حفظ اراضی ملی گفت: باید با همکاری خوب دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، این افراد شناسایی و با آن ها برخورد شود .
 
 
 به نقل از روابط منابع طبیعبی البرز..مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
منابع طبیعی حفظ صیانت ملی اراضی زیست محیطی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 163
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید