کد مطلب : 63779 / تاریخ ثبت : 1398/04/27 12:24

نشست هم افزایی ارتقا حوزه سلامت کودکان

جامعه سلامت محور در گرو تثبیت و ارتقا حوزه سلامت کودکان / همدلی و تعامل در کالبد روسای بسیج رسانه و انجمن پزشکان کودکان البرز جان تازه می گیرد

رئیس انجمن پزشکان کودکان البرز هدف از این دیدار را تعامل سازنده انجمن پزشکان کودکان با نهادهای تاثیرگذار در سلامت کودکان برشمرد و اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه البرز را با توجه به افتخارات،توانمندی ها و ظرفیت های موجود در عرصه فرهنگی، اجتماعی در سطح کلان ملی، از جمله سازمان های موثر ، در این حوزه دانست که می تواند با هم افزایی و همکاری متقابل با انجمن پزشکان کودکان فرهنگ سلامت را در جامعه ارتقا بخشد

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، دیدار صمیمی رئیس بسیج رسانه البرزبا رئیس انجمن پزشکان کودکان  استان البرز  عصر چهارشنبه(26تیرماه)  به منظور هم افزایی و تعامل بیشتر نهادها ودستگاه های موثر ر حوزه سلامت استان  در خصوص  اشاعه فرهنگ سلامت کودکان در جامعه،  در محل سازمان  بسیج رسانه البرز برگزار شد.در این دیدار دکتر محمد زنوزی راد رئیس  انجمن پزشکان کودکان البرز هدف از این دیدار را تعامل سازنده انجمن پزشکان کودکان با نهادهای تاثیرگذار در سلامت کودکان برشمرد و اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه البرز را با توجه به افتخارات،توانمندی ها و ظرفیت های موجود در عرصه  فرهنگی، اجتماعی در سطح کلان ملی، از جمله سازمان های موثر ،  در  این حوزه  دانست که می تواند با هم افزایی و همکاری متقابل با انجمن پزشکان کودکان فرهنگ سلامت را در جامعه ارتقا بخشد.

رئیس  انجمن پزشکان کودکان البرز با اشازه به این که، جایگاه کودکان در نظام سلامت اهمیت فراوان دارد، خاطرنشان کرد: سلامت کشور به سلامت کودکان بستگی دارد؛ چرا که کودکان طیف وسیعی از جامعه را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین تصریج کرد: اگر کشورها و خانواده ها، بخش اعظم سرمایه گذاری و وقت خود را صرف کودکان سنینِ صفر تا 8 سالگی با محوریت هزار روز اول کنند، در سال های بعد بیشترین دستاورد را خواهند داشت.

زنوزی راد همچنین تاکید کرد: مدت زمان هزار روز اول زندگی تأثیرات بسیار عمیق و ماندگاری بر سلامت جسمی و روانی انسان دارد و خانواده‌ها باید این روزهای طلایی و تکرار نشدنی را در قبال فرزندانشان دریابند. لذا جهت فرهنگ سازی این موضوع، می طلبد تا تمام دستگاه ها و نهادهای ذیربط در حفظ سلامت کودکان، به منظور داشتن کشوری سالم و پویا تلاش کنند.

ابراهیم نوروزی فر رئیس بسیج رسانه البرز نیز در ادامه گفتگو ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق میمون و مبارک، جامعه بزرگ پزشکان را ایثارگران جبهه های سلامت  دانست و اذعان داشت: همانطور که سلامت جامعه برای شما به عنوان متولیان امر یکی از ملزومات بسیار مهم حوزه کاری شما محسوب می شود ما نیز به این موضوع معتقد هستیم چرا که حوزه سلامت  یکی از حوزه های استراتژی و مهم کشور است که برای تثبیت و تعالی سطح کیفی آن، نیاز به یک فرهنگ سازی دقیق دارد.
وی همچنین با ارائه  گزارش مبسوطی از عملکرد سه ساله بسیج رسانه البرز گفت: همانطور که از نام سازمان روشن و مبرهن است، بسیج همواره به صورت جهادی و خودجوش در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری واجتماعی، توانسته کارنامه درخشانی را از خود به جای گذارد. همین امر کافی است تا شما به عنوان رئیس انجمن پزشکان  کودکان، این سازمان را همراستا با اهداف خود تلقی نمایید.
در انتهای دیدار رئیس بسیج رسانه البرز قول همکاری و تعامل  همه جانبه را با انجمن پزشکان کودکان البرز داد.مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
زنوزی راد انجمن پزشکان کودکان البرز بسیج رسانه نوروزی فر ارتقا
تعداد دفعات مشاهده شده : 227
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید