کد مطلب : 63787 / تاریخ ثبت : 1398/05/07 11:27

ابراهیم نوروزی فر تاکید کرد:

لزوم تثبیت جایگاه خبر و خبرنگار/ خبرنگاران ایثارگران عرصه اطلاع رسانی

رئیس بسیج رسانه البرز با بیان این مطلب که،"خبرنگاران با پوشش مناسب اخبار استان، سعی می کنند تا امید و نشاط را در جامعه جاری سازند" گفت: به همین منظور از تمام مسئولان انتظار می رود تا ضمن تجلیل از خبرنگاران ، قدردانی از زحمات این قشر فقط معطوف به روز خبرنگار نشود

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، ابراهیم نوروزی فر رئیس بسیج رسانه البرز در نشست خود ضمن ارج نهادن به مقام شامخ خبرنگار به عنوان رکن اساسی ارتباط میان مسئولان و مردم اظهار کرد: همانطور که می دانید هفدهم مرداد ماه مصادف با سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان روز خبرنگار نامگذاری شده است.  همین موضوع نشان از اهمیت جایگاه خبر و خبرنگار را در تمام عرصه ها تثبیت می کند.

نوروزی فر  در ادامه خاطرنشان کرد: برای ارج نهادن به زحمات خبرنگاران که شبانه روز و تحت هر شرایط جوی اخبار مردم و مسئولان را پوشش می دهند، نیاز است تا روزی را تحت این عنوان به آنها اختصاص داد. لذا برگزاری برنامه ای شاد و مفرح را در روز خبرنگار برای این قشر پیش بینی کرده ایم.

رئیس بسیج رسانه البرز با بیان این مطلب که،"خبرنگاران با پوشش مناسب اخبار استان، سعی می کنند تا امید و نشاط را در جامعه جاری سازند" گفت: به همین منظور از تمام مسئولان انتظار می رود تا ضمن تجلیل از خبرنگاران ، قدردانی از زحمات این قشر فقط معطوف به روز خبرنگار نشود.

عالی ترین مقام مسئول در سازمان بسیج رسانه البرز در خصوص "یک روز بدون خبر" تصریح کرد: بسیج رسانه نیز به منظور ارج نهادن به مقام خبرنگاران اقدام به برگزاری یک اردوی یک روزه در یکی از اردوگاه های استان خواهیم کرد تا در این روز اصحاب رسانه و خانواده هایشان از یک روز بدون خبر در کنار هم و در فضایی صمیمی لذت ببرند.

نوروزی فر با بیان اینکه امام جمعه کرج قول حضور در این برنامه را داده اند، افزود: از جمله برنامه های روز خبرنگار برگزاری برنامه های شاد و نشاط آور همچون مسابقات ورزشی، برگزاری کارگاه آموزشی هلال احمر و آتش نشانی، برنامه اسندآپ کمدی و دعوت از پزشکان متخصص و مجرب برای خدمات رسانی رایگان به اصحاب رسانه می باشد.

تجلیل ویژه از پوشش دهندگان اخبار بسیج رسانه
رئیس بسیج رسانه استان البرز اضافه کرد که یک برنامه ویژه نیز برای خبرنگارانی داریم که اخبار بسیج رسانه استان را در طول یکسال گذشته پوشش داده اند.

وی گفت: به همین منظور از تمام خبرنگارانی که در طول یکسال گذشته اخبار این سازمان را پوشش داده اند می خواهیم تا این اخبار را به بسیج رسانه ارسال کنند.

نوروزی فر به دیگر برنامه های پیش بینی شده در طول سال اشاره کرد و افزود: از جمله این برنامه ها برگزاری دورهمی فعالان فضای مجازی است تا با کمک هم یک استان خوب بسازیم.
در این دورهمی موضوعات مختلف تاثیرگذار در استان اعم از سیاسی، امنیتی و اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و نظرات اصحاب رسانه برای هدایت مسئولان شهری جمع بندی می شود.

وی یکی دیگر از برنامه ها را برگزاری چهارمین جشنواره استانی ابوذر دانست و اظهار داشت: قرار است تا این جشنواره در سال جاری متفاوت دیده شود به طوریکه سعی می شود کیفیت انتخاب برنده ها بالاتر رفته ولی تعداد نفرات منتخب کاهش یابد.

این مسئول برگزاری مسابقات ورزشی ویژه اصحاب رسانه را از دیگر برنامه های سال جاری عنوان کرد و گفت: برگزاری سلسله های نشست های تحکیم خانواده با موضوعات مهارت های زندگی، عفاف و حجاب پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی از دیگر این برنامه ها می باشد.

رئیس بسیج رسانه البرز افزود: این سلسله نشست ها ویژه زوج های جوانی که از اولین تا پنجمین سال زندگی مشترک خود را می گذرانند در فرهنگسرای کوثر کرج برگزار می شود.
وی اضافه کرد: تاکنون یک جلسه از این نشست ها برگزار شده و چهار نشست دیگر باقی مانده است.

نوروزی فر برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه ای را از دیگر برنامه های سال جاری بسیج رسانه دانست و گفت: این دوره آموزشی برای ۱۰ جلسه برنامه ریزی شده که تاکنون پنج جلسه برگزار شده که در هر جلسه ۷۵۰ نفر شرکت کرده اند.

راه اندازی شبکه خبرنگاران و عکاسان افتخاری را از دیگر برنامه های در دست اقدام بود که نوروزی به آن پرداخت افزود: این شبکه به منظور اطلاع رسانی گسترده عملکرد بسیج در موضوعات محرومیت زدایی، خدمات رسانی و کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی می شود.

رئیس بسیج رسانه استان البرز بیان داشت: برگزاری اردوهای زیارتی و خانوادگی اصحاب رسانه، دوره تخصصی خبرنگاران مقدماتی و حرفه ای، برگزاری نشست های هیات اندیشه ورز بسیج رسانه متشکل از نخبگان رسانه ای با هدف کمک به مدیران شهری برای اداره بهتر شهر با استفاده از نخبگان رسانه ای و برگزاری اردوی رسانه ای در عرصه های جهادی از دیگر این برنامه ها است.

نوروزی فر برگزاری همایش فعالان فضای مجازی را از دیگر برنامه ها برشمرد و اضافه کرد: تا کنون این همایش در شهرهای گرمدره، نظرآباد و فردیس برگزار شده است.
 
 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
خبرنگار نوروزی فر تجلیل جایگاه بسیج رسانه البرز اردو
تعداد دفعات مشاهده شده : 130
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید