کد مطلب : 63798 / تاریخ ثبت : 1398/05/14 22:10

فاضلی هریکندی در دیدار با اصحاب رسانه

آغاز دوره تحول قضایی؛ به دنبال طرح دعوا با خبرنگاران نیستیم/ دستگاه های متخلف از چشم قانون مصون نمی مانند

رییس کل دادگستری البرز گفت:تفاوت است میان خبرنگاری که بیان دغدغه اجتماعی می کند با فردی که در فضای مجازی خبری را مطرح و انتشار می دهد. اطمینان خاطر داشته باشید که از منظر ما این تفاوت دور نمی ماند و با شخص غیر مسئول برخوردار قانونی خواهیم کرد
به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، حسین فاضلی هریکندی رییس کل دادگستری استان البرز عصر امروز(دوشنبه 14 مرداداماه) در نشست صمیمی خود با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار  کهدر سالن اجتماعات دادگستری کل برگزار شد، با بیان این که دوره کنونی را  دوره تحول قضایی برشمرد و اظهار کرد: انتصاب حجت الاسلام رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه خود به عنوان یک تحول قضایی مهم تلقی می شود چرا که بررسی مشکلات قضایی به لحاظ  ساختار ی از بدنه خود قوه قضاییه شروع شده است. به همین دلیل برنامه های قوه قضاییه در البرز نیز مطابق اصول و سیاست های تدوین شده پیگیری می شود.

فاضلی با اشاره به حضور پررنگ و موثر خبرنگاران در عرصه خبر و بیان دغدغه مندی های مردم  از سوی رسانه ها را یکی از موارد مهم و شاخص قوه قضاییه دانست و افزود: مهم ترین و موثر ترین مرجع و صنفی که می تواند دغدغه  حل مشکلات و تکریم مردم را به گوش مسئولان برساند  اصحاب محترم رسانه هستندکه ما را موظف به رسیدگی می کنند.

وی افزود: تفاوت است میان خبرنگاری که بیان دغدغه اجتماعی می کند با فردی که در فضای مجازی خبری را مطرح  و انتشار می دهد. اطمینان خاطر داشته باشید که از منظر ما این تفاوت دور نمی ماند و با شخص غیر مسئول برخوردار قانونی خواهیم کرد.

"ما به دنبال طرح دعوا با خبرنگاران نیستیم" دیگر محور سخنان عالی ترین مقام مسئول در حوه قضایی استان البرز بود که در این راستا تصریح کرد: همانطور که مستحضر هستید  ما در تمام موارد  ازظرفیت های قانونی استفاده می کنیم . هرگاه موضوعی  سازگار با مقرارات قانونی نباشد قطعا برخورد خواهیم کرد. اما  رسیدگی به پرونده های  خبرنگاران، استفاده از ظرفیت قانونی متفاوت می باشد و به جد پیگیر موضوع می باشیم.  

فاضلی تاکید کرد: حفظ شان و کرامت اصحاب رسانه برای ما  محترم و تدوین شده است  واین موضوع را مدنظر داشته باشید که، در انعکاس اخبار مفاد قانونی باید رعایت شود.ما به دنبال شکایت از کسی نیستیم بلکه به دنبال انتشار اخبار موثق می باشیم.

وی یادآور شد: ما در مقام اجرا تمام ظرفیت های قانونی را اعمال خواهیم کرد.

فاضلی همچنین اذعان داشت: هدف ما  در حوزه قضایی تداوم ارتباط با اصحاب محترم رسانه  می باشد. از تمام ظرفیت های قانونی جهت مساعدت  و کمک به اصحاب رسانه  استفاده خواهیم کرد.  بنده مطالب را می شنوم و عمل می کنم.

رییس دادگستری استان البرز در بخش دیگری رسانه‌ها را  به عنوان نهاد ناظر بیرونی معرفی کرد و تاکید نمود:  ارتباط گسترده رسانه‌ها با همه اقشار جامعه  می تواند منعکس کننده مشکلات و مسایل به مسوولان باشد.

فاضلی  پس از طرح پرسش  از سوی اصحاب رسانه  گفت:  تمام موارد و دغدغه‌های اصحاب رسانه را در این جلسه پیگیری می‌کنم در این فاصله نیز سعی شده  بازدیدهای سرزده ای از دستگاه های قضایی و دیگر دستگاه ها انجام شود تا از نزدیک  مشکلات را شناسایی و رفع مشکل نماییم.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان این که، میزان تخلفات در برحی دستگاه ها  مانند شهرداری و شورای شهر بیشتر است، افزود: دستورات لازم به دادستان‌های استان برای برخورد قاطع صادر شده اما تقویت نظارت درون سازمانی نیز برای کاهش تخلفات لازم است تا به مرحله وقوع جرم نرسد.
 

مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
رسانه قضایی البرز دادگستری تخلفات سرزده فاضلی قانون خبرنگار
تعداد دفعات مشاهده شده : 174
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید