کد مطلب : 63800 / تاریخ ثبت : 1398/05/16 11:17

حاشیه های شیرین روزخبرنگار در پارلمان

تاکید لاریجانی به دولت؛ دولت لایحه نظام رسانه ای را به مجلس ارسال کند/ خبرنگاران قاب صبر و پایداری اند

رییس قوه مقننه گفت:چند تلاش هایی جهت خدمات دهی به رسانه ها در قالب لایحه نظام رسانه ای از سوی مجلس تقدیم دولت شد انجام شد اما هنوز این لایحه به مجلس نرسیده . تاکید بنده این است کمیسیون اجتماعی و فرهنگی در مدت زمان باقی مانده مجلس دهم منتظر دولت نمانند و در قالب همین طرح زمینه های لازم را فراهم آورند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، دوشنبه (15 خرداد ماه) آئین بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران پارلمانی (ماننند هرسال) با حضور علی لاریجانی رییس مجلس در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد. روزی سراسر خاطره همراه با حاشیه های به یاد ماندنی.

حدود ساعت 10 و سی بود که راهروی لابی صحن تا محل برگزاری مراسم که همان کمیسیون تلفیق باشد لباس رنگین شورونشاط خبرنگاران را بر تن کرد. حضور شماری از خبرنگاران پارلمانی و عکاسان این حوزه، وجدی غیر قابل توصیف به همراه داشت. قبل از ورود به کمیسیون و جای گرفتن خبرنگاران برسر جای خود، پذیرایی ها آغاز شد. میزی که تردد افراد را خودبه خود فشرده و کند می کرد...

اندک اندک صندلی های کمیسیون تلفیق  خبرنگاران را در آغوش کشیدند و همه سرجای خود منتظر رییس شدند. هر چند درگوشی های خبرنگاران از احوالپرسی ها و تبریکات روز خودشان به خودشان تمامی نداشت. 

ورود آقای رییس و همراهان
همههمه ای که در سالن افتاد و عکاسان که از هم برای خروج از در جهت ثبت رویدادها  وشکارلحظه هایشان سبقت گرفتند معلوم شد جناب لاریجانی با هیات همراه در حال آمدن است. آقای رییس به اتفاق نمایندگانی چون محمدجواد جمالی‌نوبندگانی، اسدالله عباسی، محمدعلی وکیلی و امیر خجسته وارد کمیسیون تلفیق شدند و خبرنگاران با احترام به رییس قوه مقننه و هیات همراه از جای خود برخاسته و ادای احترام نمودند.

البته تا رسمیت یافتن جلسه یکی از زیباترین صحنه ها کلید خورد و خبرنگاران را بیش از پیش خرسند کرد حضور خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس خانم عبدالمحمدی بود که به علت بیماری مدتی در بستر بیماری بسر می بردند. دیدن این عزیز وجد خاصی به جلسه بخشید همکاران رسانه ای یکی پس از دیگری در کنار ایشان حضور می یافت و خیرمقدمی با تمام وجود نثار ایشان می نمودند. کلام همه دوستان خبرنگار هم این بود " بسیار خوشحالیم که امروز شما رو می بینیم ..جای شما پیش ما محفوظ هست وامید بهبودی کامل را از خدا برای شما داریم..."

همهمه ها با شروع تلاوت آیاتی از قران به سکوت تبدیل شدو پس از آن مدیر کل جدید روابط عمومی مجلس شورای اسلامی (پاک آیین) خیلی کوتاه ضمن تبریک روزخبرنگار، اهمیت و نقش رسانه ها و تثبیت و حفظ شان مقام و جایگاه خبرنگاران نمود.

آغازجلسه ای با بیان اظهارات، انتقادات و پیشنهادات برخی از خبرنگاران

از آنجا که یکی از خصلت های بارز خبرنگاران  به محض در دست داشتن تریبون بیان دغدغه مندی هاست ؛ این بار نیز به یمن همین خصلت آنان توانستند از هر دری سخن به میان آورند ازشرف به ثبت رسیدن انجمن بین المللی گزارشگران صلح تا درخواست هایی از جنس گوشی و صندلی، ارتباطات متقابل جهت رفع چالش ها، جمع اوری خاطرات خبرنگاران پارلمانی و ایجاد شبکه تلویزیونی پارلمان .... اکثریت خبرنگاران (هم رای) از عدم گوشی هوشمند تا عدم امنیت شغلی گله داشتند و خبرنگار دیگری دغدغه خود را از نبود صندلی در لابی های مجلس که منجر به کمر درد برخی دوستان شده است، عنوان کرد .

تریبون در اخیار خانم عبدالمحمدی نیز قرار گرفت و ایشان ضمن تبریک روز خبرنگار به تک تک دوستان و همکاران خود ، از آنان به خاطر حضورشان در بیمارستان وعیادت و همچنین احوالپرسی های حضوری و غیر حضوری شان تشکر نمود و برای آنان موفقیت و سلامتی طلب و برای خود نیز از دوستان خواست تا از دعای شان وی را بی بهره نگذارند...." آمین دعای خانم عبدالمحمدی در دستان سبز خداوند..."

تریبون که به آقای رییس رسید با لبخندهمیشگی ضمن تبریک روزخبرنگار اعلام کرد بسیارخوشحالم که خانم عبدالمحمدی در این جمع حضور دارند و برای ایشان از خداوند طلب شفای کامل داریم. ایشان  یکی از خبرنگاران پارلمانی پرتلاش می باشند. در ادامه ضمن گرامیداشت شهدای رسانه ، یادی از مرحوم مردوخی مرد  استثنایی عرصه خبر نمود.

لاریجانی پس از جملات کوتاه و بلند شروع سخنان رسمی خود را به پاسخگویی اظهارات و گله مندی های خبرنگاران نمود.  توجه به جایگاه خبرنگاری و اهمیت خبرنگاران باید مورد حمایت قرار گیرند. درخواست ها منطقی و درست است هر چند تلاش هایی جهت خدمات دهی به رسانه ها  در قالب لایحه نظام رسانه ای از سوی مجلس تقدیم دولت شد  انجام شد اما هنوز این لایحه به مجلس نرسیده . تاکید بنده این است کمیسیون اجتماعی و فرهنگی در مدت زمان باقی مانده مجلس دهم منتظر دولت نمانند و در قالب همین طرح زمینه های لازم را فراهم آورند. اما در خصوص گوشی هوشمند کذایی ( با شوخی) پس از اتفاقاتی اخیری که توسط داعش در مجلس رقم خورد تصمیم گرفتیم گوشی های ساده ای در دسترس خبرنگاران قرار گیرد. اگر خبرنگاری نیاز به تصویر برداری بود عزیزان عکاس و تصویربردار هستندو و می تواند شما را یاری کنند....


که با ورود آقای حضرتی نماینده تهران و مدیر مسئول روزنامه اعتماد به جلسه و سلام بلند ایشان همراه با لبخندهای بلند به تمامی خبرنگاران، فضای رسمی از بین رفت( البته در کل بی نظمی اتفاق افتاد) و با خنده گفت: امروز من با کسوت خبرنگاری آمدم نه نمایندگی. فضا طبع شوخی به خود گرفت و خبرنگاران و حتی خود لاریجانی یادشان معطوف به آقای مردوخی مرحوم شد. لاریجانی در همان آن گفت: جای آقای مردوخی را گرفتید. و مجدد آقای حضرتی را مورد اشاره قرار داد و رو به خبرنگاران  با خنده عنوان کرد: هوشیار باشید این وضعیت ماست  که باید معطل آقایان بمانیم.

دوباره صحبت ها ادامه دار شدو خطاب به خبرنگاری که گفته بود از نبود صندلی و میز کمر درد گرفته ایم گفت: خدا شما را شفا دهد.

دکتر لاریجانی همچنین درباره پیشنهاد یکی از خبرنگاران مبنی بر تأسیس شبکه تلویزیونی پارلمان عنوان کرد: بودجه این موضوع را نداریم و درباره پیشنهادی که برای جمع آوری خاطرات خبرنگاران داده شد به نظر می رسد پیشنهاد خوبی است که می توان مقدمات آن را آغاز کرد؛ همچنین در خصوص برخی امکانات برای خبرنگاران در لابی مجلس اقدام خواهد شد.
سپس در ادامه تمام سخنان معطوف به  ماجراجویی های آمریکا علیه ایران و غیره تا پایان جلسه بود.
در نهایت نیز به صورت نمادین 12 نفر از خبرنگاران لوح های تقدیر خود را از رییس  قوه مقننه دریافت کردند و باتفاق لاریجانی تمام خبرنگاران منتخب پارلمانی عکس یادگاری گرفتند.

 
 
 

 


 


مسیحا(محبوبه) اقتداریان
.چاپ مطلب
لاریجانی لایحه حاشیه خبرنگار روز حضرتی دغدغه دولت
تعداد دفعات مشاهده شده : 823
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب