کد مطلب : 63806 / تاریخ ثبت : 1398/05/19 20:44

بنامولایی در حاشیه نشست روز خبرنگار:

ما حامی افراد سودجو در بخش خصوصی نیستیم/

رییس اتاق البرز گفت:امروز باید در مسیر استراتژی سیاست های اقتصادی غیرنفتی و سیاست های اقتصادی متکی به بخش خصوصی حرکت کنیم که این مهم در افق چشم انداز بخش خصوصی تعریف شده بود. اما متأسفانه با توجه به موانع زیادی که برای بخش خصوصی بوجود آوردند این بخش تنها در ۱۵ درصد اقتصاد کشور نقش داشته است

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، سالن اجتماعات اتاق بازرگانی البرز ظهر امروز(شنبه 19مرداد) میزبان اصحاب رسانه به جهت گرامیداشت روز خبرنگاربود. نشستی صمیمی با حضور اصحاب رسانه و هیات ردیسه جدید اتاق برگزار شد. ابتدا برخی خبرنگاران به بیان دیدگاه ها و مطالبات خود از بخش خصوصی پرداختند.
 رحیم بنامولایی در این دیدار ضمن تبریک و گرامیداشت روز خبرنگار، فصل جدید ازانتخابات هیات رییسه را دوره ای به دور از اغتشاش معرفی نمود و اظهار کرد: امروز در اتاق بازرگانی درایت،عقل و تدبیر حاکم است چرا که تک تک اعضای آن دارای کسب و کار وعاقل می باشند و در سکوت کارها را پیش می برند و به دنبال راه حل های مناسب هستند.
رییس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با بیان این که، اتاق البرز معین کشورهای لهستان و مالزی است خاطرنشان کرد: دولت پس از برجام تا حدودی کارخود را متناسب با وضعیت موجود پیش می برد و نقل و انتقالات بانکی از وضعیت خوبی برخوردار بود.
"صادرات به بهترین نحو ممکن در شرف شکل گیری و سرمایه گذران خارجی ورود مثمر ثمری به اتاق البرز داشتند" مطلبی بود که در ادامه به آن پرداخت و تصریح کرد: در همین اثنا بود که نمایشگاه محصولات در اتاق ایجاد شد و به استان اقتدار بخشید. می شود چنین عنوان کرد که، در سالهای ۹۶تا ۹۷ صادرات به خوبی روال خود را طی می کرد و بیش از ۴۰ هیات به اتاق البرز آمدند.
بنامولایی با اذعان این موضوع که، اتاق بازرگانی وظیفه اش لابی گری و پیوندزدن زلف های شرکت های سرمایه گذاری به جهت واردات و صادرات محصولات است، گفت: بخش خصوصی کارش را چراغ خاموش و در مسیر درست انجام می دهد چرا که رونق تولید رکن اصلی تجارت است.
باید استراتژی اقتصادی درستی تعریف کرد، محور دیگر سخنان بنامولایی بود که به آن اشاره داشت و افزود: ما حامی افراد سودجو در بخش خصوصی نیستیم. امروز باید در مسیر استراتژی سیاست های اقتصادی غیرنفتی و سیاست های اقتصادی متکی به بخش خصوصی حرکت کنیم که این مهم در افق چشم انداز بخش خصوصی تعریف شده بود.  اما متأسفانه با توجه به موانع زیادی که برای بخش خصوصی بوجود آوردند این بخش تنها در ۱۵ درصد اقتصاد کشور نقش داشته است
اولین کمیسیون رفع موانع تولید، اشتغال و حمایت قضایی در اتاق البرز  تشکیل شد دیگر موضوع مورد بحث عالی ترین مقام مسوول در اتاق بازرگانی البرز بود که به آن اشاره کرد و اذعان نمود: این کمیسیون برای اولین بار آنهم به همت و تلاش مدبرانه اعضای اتاق بازرگانی البرز درکشور تشکیل شد که می توان گفت، اولین دستآورد دور سوم اتاق حمایت قضایی در مشکلات بین کارگر و کارفرما است.
بنامولایی عنوان کرد: تولید ما گروگان بازارو فروشگاه های زنجیره ای است،  و تولید کننده در گیر چرخه بیمار وباطلی است. لذا نیاز است دولت از تجربیات اتاق به عنوان بازوی مشورتی استفاده نماید.
بنامولایی نیز گریزی به حمایت از استارتاپ ها و مراکز دانش بنیان زد و یادآور شد: جای بسی خرسندی است که اتاق بازرگانی تا حد ممکن ازاستارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان حمایت نموده و ضروری است کنارشهرک های صنعتی شهرک های تحقیقاتی نیز تاسیس شود.
از دیگر موضوعات مهمی که در این نشست به آن اشاره شد: بحث انتخابات مجلس امسال و انتخاب اقتصاددانان ن افراد سیاسی، لزوم الگوی مناسب مصرف بر اساس تولید، عدم مدیریت منابع و مصارف، وعده احداث ساختمان نمایشگاه بین المللی، بود که بنامولایی به آن اشاره ویژه داشت.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
اتاق بازرگانی البرز اقتصاد اغتشاش اشتغال صادرات بخش_خصوصی
تعداد دفعات مشاهده شده : 284
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب