کد مطلب : 63810 / تاریخ ثبت : 1398/05/31 24:20

پاسدار صادقی مطرح کرد:

طرح رسم ابرار اقدامی ارزشمند است/گامی در جهت کاهش فاصله طبقاتی/

معاون فرهنگی سپاه استان البرز گفت:مشارکت مردم در چنین طرح هایی می تواند در کاهش و رفع شکاف و فاصله های طبقاتی تاثیر به سزایی داشته باشد،

به گزارش شبکه خبری البرز، نقل از روابط عمومی سپاه استان البرز ، پاسدار سعید صادقی معاون فرهنگی سپاه استان البرز در خصوص  اجرای طرح "رسم ابرار "در استان ، اظهار داشت: با توجه به اینکه 25 ذی الحجه روز نزول سوره انسان بوده و فاطمه زهرا (س) سه روز روزه برای شفای امام حسن (ع) و امام حسین (ع) نذر کردند، اطعام افطار برای یتیم، فقیر و اسیر نیز توسط این بانوی بزرگوار در نظر گرفته شد.

معاون فرهنگی سپاه البرز، ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان، ایتام، ایثار و از خودگذشتگی با بهره گیری از سیره اهل بیت (ع) را از جمله  موارد مهم این طرح دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی و مشارکت حداکثری مردم  در چنین طرح هایی قطعا می تواند در رفع مشکلات و محرومیت های موجود در جامعه موثر واقع شود.

صادقی در ادامه افزود: این طرح در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق انتظارات رهبر معظم انقلاب برای محرومیت زدایی و رسیدگی به مستضعفین، اشاعه اخلاق اجتماعی و انفاق بین کارمندان، خانواده ها، بسیجیان و ...ضرورت دارد.

معاون فرهنگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت رسانه را جهت اشاعه و پویش فرهنگی طرح مذکور را یادآور شد و تصریح کرد: در استان البرز با یک جریان سازی فرهنگی و استفاده از ظرفیت تابلوهای تبلیغاتی، مساجد، پویش در فضای مجازی، صدا و سیما، کلیپ و ... طرح مذکور به مردم اطلاع رسانی خواهد شد در نتیجه از روز سوم الی 5 شهریور خانواده ها روزه گرفته و هزینه افطار روز اول را به فقیر، روز دوم را به ایتام و روز سوم به آزادسازی زندانیان اختصاص می دهند.

این مقام مسوول در سپاه استان البرز با بیان این که، مشارکت مردم در چنین طرح هایی می تواند در کاهش و رفع شکاف و فاصله های طبقاتی تاثیر به سزایی داشته باشد، تاکید کرد:  این طرح اقدامی ارزشمند است  وباید به سمتی رفت که مردم را با این کارها درگیر کنیم و در این زمینه فرهنگسازی شود. لذا استفاده از ظرفیت خیرین و افراد متمکن در این زمینه گام بزرگی است که قطع به یقین منتج به اتفاقات مطلوبی خواهد شد.

وی در پایان با اعلام این خبر که، 10 ناحیه سپاه استان همراهی لازم را برای ترویج و مشارکت هر چه بیشتر مردم در این طرح خواهند داشت؛ گفت: طرح رسم ابرار به تمامی پایگاه های مقاومت ابلاغ شده است تا از طریق ائمه جمعه در مساجد آن را اطلاع رسانی کنند و 10 ناحیه سپاه استان نیز در ترویج این فرهنگ و مشارکت مردم همراه خواهند بود.
 

 


روابط عمومی سپاه البرز
.چاپ مطلب
ابرا ر محرومیت زدایی رفع البرز معاون فرهنگی رسم سپاه شکاف
تعداد دفعات مشاهده شده : 143
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید