کد مطلب : 63811 / تاریخ ثبت : 1398/06/02 11:09

بنامولایی تاکید کرد:

دولت باید نقش هدایت گری سرمایه را ایفا کند/ لزوم حمایت از بخش خصوصی/ گُرده تولید از بار مسئولت سنگین است

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: ضروری است تا مسئولان ارشد نظام بر حمایت هر چه بیشتر از بخش خصوصی اهتمام ورزند. یکی از تاکیدات معاون اول رئیس جمهوری نیز همین موضوع بود که اعلام کردند هر موضوعی بدون مشورت با بخش خصوصی نهایی شد از ورود آن به هیات دولت جلوگیری شود . این نشان دهنده حمایت از تشکل ها، خرد جمعی و تشکل گرایی است


به گزارش شبکه خبری البرز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی  رئیس اتاق بازرگانی، صنعت و کشاورزی استان البرز پاکدستی و شایسته سالاری مدیران در امور کشور را یکی از مولفه های مهم دانست و اظهار کرد:  جایزه صادراتی و یارانه ها مختص کسانی  است که خارج از رانت و باندبازی ها  در کشور  فعالیت می کنند.
بنامولایی اساس عملکردی تشکل های اقتصادی اتاق البرز را مرتبط با سیاست های دولت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و توسعه  دانش فناورانه  برشمرد و افزود: اتاق بازرگانی البرز ۲۳ تشکل اقتصادی را ساماندهی کرده که هم تخصصی کار می کنند و هم مرتبط با سیاست های دولت در جهت توسعه صادرات و علم و فناوری با استارت آپ ها همکاری خوبی دارند.
رییس اتاق بازرگانی البرز در ادامه  حمایت همه جانبه از بخش خصوصی را یکی از ملزومات در امر پیشبرد اهداف کشور دانست و تاکید کرد: ضروری است تا مسئولان ارشد نظام بر حمایت هر چه بیشتر از بخش خصوصی اهتمام ورزند. یکی از تاکیدات معاون اول رئیس  جمهوری نیز همین موضوع بود که  اعلام کردند هر موضوعی بدون مشورت با بخش خصوصی  نهایی شد از ورود آن به هیات دولت جلوگیری شود . این نشان دهنده حمایت از تشکل ها، خرد جمعی و تشکل گرایی است.
عالی ترین مقام مسئول در اتاق بازرگانی البرز به مفاد ماده 5 قانون کسب و کار مبنی بر فعالیت تشکل های اقتصادی در اتاق نیز اشاره داشت و گفت: ماده ۵ قانون کسب و کار هم این اجازه را به اتاق بازرگانی داده که بتوانیم تشکل های اقتصادی را در آن ساماندهی کنیم. تشکل های اقتصادی باید در اتاق بازرگانی  فعال شود.
وی بیان داشت : سال گذشته مشکلات زیادی از سوی بانک مرکزی  به وجود آمد و سنگ اندازی ها و بخشنامه های متعدد آن مانع رشد کار و صادرات شد اما امروز یکی از معیارهای ما انتخاب صادر کننده و فعال اقتصادی خوب است که بتوانند با محصولات و مواد داخلی تولید کنند و این مورد انتظار ما است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اثرات تحریم های اقتصادی در بخش تولید تصریح کرد: در شرایط بد اقتصادی مکلفیم هر کدام در حد توان مشکلی از راه تولید برداریم که هم به رونق تولید و اقتصاد و حفظ اشتغال و کاستن از ناهنجاری های جامعه کمک کند و این ارزشمند است.
به گفته وی راه های درآمدزایی بدون دردسر در کشور زیاد است، نزول خوری سر و ته ندارد، باید دست کسانی را که سفره تولید را گسترده می کنند بوسید و بدون سنگ اندازی از آن ها حمایت کنیم.
بنامولایی به ضرورت حمایت وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان تامین اجتماعی و دیگر دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت:همه چیز نباید به گرده تولید گذاشته شود.

این مقام مسئول در اتاق البرز همچنین تصزیح کرد:رونق اقتصاد غیرنفتی در شرایط حساس کنونی تنها با تکیه بر داشته ها و ظرفیت های بخش خصوصی در کشور محقق می شود.


انتقاد از راه اندازی نشدن فرودگاه پیام 
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت که چرا فرودگاه پیام و کارگو سنتر را مسوولان راه نمی اندازند و وزیر نفت، پول سوخت هواپیمای باری را سه برابر مسافربری تعیین می کند و نمی گذارد صیفی جات تازه را برای روسیه و کشورهای همسایه در دو یا سه ساعت حمل کنیم؟ اینها مطالبات بخش خصوصی است.
اقتصاد مقاومتی یعنی این که از داشته ها استفاده بهینه کنیم. امروز دولت باید نقش هدایت سرمایه را داشته باشد تا از ظرفیت های موجود بتوانیم صد درصد استفاده کنیم و این معنای اقتصاد مقاومتی است.
 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
اتاق البرز اقتصاد دولت بخش خصوصی بنامولایی تشکل رونق گُزده
تعداد دفعات مشاهده شده : 247
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب