کد مطلب : 63816 / تاریخ ثبت : 1398/06/03 15:13

شافعی مطرح کرد:

کسری بودجه را بر روی دوش واحدهای تولیدی شناسنامه دار تحمیل نکنید/حمایت ویژه از بخش خصوصی

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت:از دولت و مجلس می خواهیم که با قاطعیت و جسارت، کاری کنند تا موضوع مالیات بر پایه سرمایه جلوتر رود، معافیت های مالیاتی از بین برود و فرارهای مالیاتی شناسایی شود تا فشار بر واحدهای تولیدی شناسنامه دار سالم در سال جاری زیاد نشود‌

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز با اشاره به موقعیت جغرافیایی  شهر کرج و استان البرز در کشور از جمله نزدیکی به پایتخت اظهار کرد: البرز به لحاظ  داشتن  توانمندی ها وظرفیت های مناسب زیرساخت های مهم صنعتی، کشاورزی، دارویی، دانش و فنی و همچنین نزدیکی به پایتخت از جمله استان های مهم کشور به حساب می رود.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  اتاق بازرگانی البرز را در مسیر توسعه اقتصادی کشور یکی ازاتاق های سازنده در کشور دانست و افزود: بر کسی پوشیده نیست که، در اتاق بازرگانی البرز تلاش های سازنده‌ای صورت گرفته که در جایگاه خود کم نظیر است.

"ضروری است مسایل اقتصادی کشور مبتنی بر سیاست های کلان  مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی پیش رود" دیگر محور سخنان شافعی بود که به آن اشاره داشت و گفت: بارها مسایل اقتصادی کشور و رقع موانع ، از مهم ترین منویات مقام معظم رهبری بوده و هست و یکی از دغدغه مندی های ایشان اجرایی شدن موضوعات خاص اثتصادی است که می بایست مسئولان بیشتر در این حوزه ورود کرده و درصدد رفع مشکلات موجود اقتصادی در کشور برآیند.
"پیروز میدان کارزار اقتصادی نیاز به تدابیر ویژه و خاص دارد" از دیگر محور های سخنان رئیس اتاق بازرگانی ایران بود  که بدان پرداخت و تصریح کرد: در این راستا تصمیمات خاصی اعمال شد که از جمله آن تصمیم در تشکیل کمیته سه جانبه  میان اتاق بازرگانی، مجلس و صنعت است تا بتوان موانع جنگ اقتصادی  را به بهترین نحو ممکن برداشت.

شافعی تاکید کرد: تغییر نگاه در برخی قوانین که در حال کنونی کاربرد خاص و مثمر ثمری ندارد ضروری است و در این برهه می بایست  تصمیمات جدید ی جهت  جنگ اقتصادی اتخاذ نمود. لذا در این خصوص  کمیته فوق می تواند تدابیر مناسبی چیدمان کرده و با بهره گیری از توان دیگر دستگاه ها به ویؤه قوه قضاییه اقدامات لازم را فراهم و عملیاتی نمود.

اشتغال راه بروه رفت از تخلفات اقتصادی است، دیگر موضوعی بود که شافعی به آن اشاره داشت و اذعان نمود: همانطور که مستحضر هستید با عملکرد به جا و به موقع قوه قضاییه جانی تازه در کالبد جامعه دمیده شده است. یکی از مواردی که قوه قضاییه دنبال می کند کاهش پرونده های قضایی و به دنبال آن کاهش زندانیان با تقویت اقتصاد جامعه  در سایه اشتغالزایی  بیشتر.

وی همچنین به  دغدغه مندی فعالان اقتصادی نیز اشاره داشت و یادآور شد: موضوع بودجه سال و رقم بزرگ کسری بودجه موجب نگرانی فعالان اقتصادی را سبب شده و آنان  دلواپس افزایش مالیات ها در واحدهای تولیدی شناسنامه دارد به بهانه تامین کسری بودجه می باشند.

شافعی عنوان کرد: از دولت و مجلس می خواهیم که با قاطعیت و جسارت، کاری کنند تا موضوع مالیات بر پایه سرمایه جلوتر رود، معافیت های مالیاتی از بین برود و فرارهای مالیاتی شناسایی شود تا فشار بر واحدهای تولیدی شناسنامه دار سالم در سال جاری زیاد نشود‌.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد استفاده از ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: یکی از کارهای ماندگار مجلس، ایجاد فضای کسب و کار و دائمی کردن شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی بوده است؛  چرا که شورای گفتگو محل تبادل اطلاعات و پیشنهادات مثمر ثمر بخش خصوصی و دیگر قوه های حاکمیتی است که باید از میان مباحث و پیشنهادات نتایج قابل توجهی به دست آورد که این مهم بر عهده دبیرخانه شورا می باشد.

" وفاق و اتحاد دستگاه ها در البرز یک موهبت است" مطلبی بود که رییس اتاق بازرگانی ایران به آن اشاره داشت و گفت: با توجه به این انسجام و وفاق ضروری است حمایت از بخش خصوصی بیشتر شود، ما با مشکلات زیادی روبرو هستیم و یک تنه نمی شود تمامی آنها را حل نمود. بلکه نیاز به یک برنامه ریزی مدون بر اساس اولویت ها داریم که باید به ترتیب در دستور کار شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  استانی قرار گیرند. ما نیز در خصوص حل مشکلات در البرز دریغ نخواهیم کرد.

دییر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور با بیان این که،  توزیع قدرت و اختیارت سترگ مرکزی کشور باید شکسته شده و به استان ها تعمیم داده شود گفت: اختیارات استانداران  و سازمان ها در استان ها باید زیاد شود تا کارهای توسعه ای در البرز  و اجرای بیشتر تصمیمات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عملیاتی شود.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
بودجه دولت بخش خصوصی تولیدی شناسنامه دار اتاق البرز شافعی
تعداد دفعات مشاهده شده : 283
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب