کد مطلب : 63818 / تاریخ ثبت : 1398/06/06 23:45

حسینی نقوی

مقاومت مردم ایران موجب استیصال آمریکا شده است/ شمارش معکوس حضور ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی امنیت ملی مجلس گفت: اگر دربسته پیشنهادی مذاکره جدید با آمریکا و مذاکره پیرامون موضوعات جدید مانند مباحث موشکی و هسته ای باشد؛ جمهوری اسلامی ایران در این راستا نه استقبال می کند و نه می پذیرد

سید حسین حسینی نقوی  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز،با بیان این که، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جریان سفرها و گفتگوهای اخیر دکتر ظریف نیست اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی در جریان سفرها و گفتگوها نیست و جایی ثبت نشده که ایشان به کمیسیون آمده و در خصوص سفرهای خود توضیح دهد. لذا کمیسیون امنیت ملی از ایشان دعوت  خواهد کرد تا در این زمینه توضیحات لازم را  در خصوص سفرهای خود به خصوص سفر به فرانسه ارائه دهند.

نماینده مردم ورامین  و پیشوا در خصوص حاشیه دیدارظریف با ماکرون  خاطرنشان کرد:  ظاهر امر به گونه است که پس از سفر به کشورهای اروپایی( سوئد و نروژ) وی به دعوت فرانسه به بیاریتز محل برگزاری نشست گروه ۷ سفر کرده و در حاشیه آن مجدد با آقای ماکرون دیدار و گفت‌وگو نمودند. لذا جهت اطلاع از جریان جزییات سفر از ایشان دعوت خواهیم کرد.

این نماینده رویکرد جمهوری اسلامی ایران را در خصوص بسته پیشنهادی فرانسه اینچنین بیان کرد: ما برای مقابله با تحریم ها و بهبود شرایط اقتصادی مذاکرات زیادی در دستور کار خود داریم. اما در مورد بسته پیشنهادی  فرانسه و محتوای آن  قطعا باید مورد بررسی و گفتگو قرار گیرد.

حسینی نقوی گفت: اگر دربسته پیشنهادی مذاکره جدید با آمریکا و مذاکره پیرامون موضوعات  جدید مانند مباحث موشکی و هسته ای  باشد؛ جمهوری اسلامی ایران در این راستا  نه استقبال می کند و نه می پذیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: اما اگر بسته پیشنهادی حول محور انجام تعهدات غربی ها به برجام باشد؛ گفتگو خواهیم کرد.

وی در خصوص این که آیا مذاکرات جدید  به صلاح است یا خیر؟ تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: "هیچ ایرانی غیرتمند و با شعوری با دولت کنونی آمریکا مذاکره نمی کند. مذاکره با آنها سم مضاعف است".  لذا اکنون که ما در مقاومت نتیجه گیری می کنیم و آنان در استیصال قرار گرفته اند مذاکره جایز نیست.  
 


 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
امنیت ملی کمیسیون نقوی ظریف فرانسه مذاکره استیصال مقاومت
تعداد دفعات مشاهده شده : 186
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید