کد مطلب : 63819 / تاریخ ثبت : 1398/06/09 12:51

علی گلمرادی تاکید کرد:

فسادها ناشی از ناکارآمدی ساختارهای غیر اصولی مدیریتی در سطح کشور است/ مردم را با عملکرد ضعیف بی اعتماد نکنید

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بنظر می رسید بسیاری از فسادهایی که در حوزه های مختلف در سطح کشور شکل می گیرد به علت ناکارآمدی ساختارهایی است که اجازه می دهد افراد ی به راحتی دخل و تصرفی در منابع ملی، منافع کشورو اموال بیت المال داشته باشند که در نهایت منتج به همین اوضاع و احوال امروزی می شود


دکتر علی گلمرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگارپارلمانی شبکه خبری البرزدر رابطه با  مبارزه با مفاسد اقتصادی  اظهار کرد: ما در مبحث مبارزه با فساد اگر به دنبال کارکم هزینه و اصولی و پایدار هستیم باید علل و ایجاد فساد را ریشه یابی، بررسی و ارزیابی نماییم.

فسادها ناشی از ناکارآمدی ساختارهای غیر اصولی مدیریتی در سطح کشور است
نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه  هندیجان با بیان این که بسیاری از  فسادها ناشی از ناکارآمدی ساختارهای غیر اصولی مدیریتی در سطح کشور است؛  خاطرنشان کرد: بنظر می رسید بسیاری از فسادهایی که در حوزه های مختلف در سطح کشور شکل می گیرد به علت ناکارآمدی ساختارهایی است که اجازه می دهد افراد ی به راحتی دخل و تصرفی در منابع ملی، منافع کشورو اموال بیت المال داشته باشند که در نهایت منتج به  همین اوضاع و احوال  امروزی می شود.

گلمرادی در ادامه تصریح کرد: درست است که در بُعدنظارتی و قانونی می توانیم در جهت کاهش  ویا کنترل آنها حرکت کنیم اما این رویه علاوه براین که  مسیری پرهزینه است، خیلی موثر واقع نخواهد شد.

ضرورت داشتن نظام آموزشی هدفمند و سازماندهی شده 
"داشتن یک نظام آموزشی هدفمند و سازماندهی شده می تواند نیروی انسانی خدوم و امانت دار تربیت کند" مطلبی بود که گلمرادی به آن اشاره داشت و افزود: تربیت نیروی انسانی متعهد و داشتن یک آموزش و پرورش عالی ، هدفمند وموفق که به تواند افراد را به گونه ای پرورش دهد تا مسئولیت پذیری( مسئولیت های آتی هر کدام از آنها در پست های مدیریتی ) را امانت داری نمایند، خود می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات وترمیم ساختارهای درست باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین تاکید کرد:  تعریف ساختارهای درست وشفافیت درعملکرد از مهم ترین مواردی است که می تواند انسان متعهد را از فساد و تخلف در امور بازدارد.

باید در جهت صیانت از حقوق مردم گام برداشت/ مردم را  با عملکرد ضعیف بی اعتماد نکنید
گلمرادی  با تاکید بر این موضوع که، نباید به هر بها و بهانه ای  اعتماد مردم را سلب نمود، گفت: باید با رعایت جمیع ملاحظات در جهت صیانت از حق و حقوق مردم  و اموال بیت المال گام برداریم. چگونگی رفتار وشیوه های رفتاری در این خصوص نیازمند دقت و تدابیر خاصی است که باید از جانب تمامی مسئولین ذیربط  در جایگاه های نظارتی مورد توجه واقع شود.

نماینده مردم بندرماهشهر امیدیه و هندیجان گفت: مجلس به نوعی در جایگاه نظارت و کنترل قوانین و ضوابطی که در امور کشور جاری است نقش موثری دارد. دولتمردان،مسئولین، نمایندگان مجلس و دیگر مدیران باید بر این باور باشند که، پای بند قانون، ضوابط  بوده  و در مسیر اعتلای مصلحت نظام و کشور حرکت کرده و نگذارند ذهن مردمی که به آنان رای اعتماد داده اند را  مخدوش نمایند.
 
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
گلمراد مجلس کمیسیون انرژی اعتماد ناکارآمد مسئولین نظارت فساد
تعداد دفعات مشاهده شده : 148
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید