کد مطلب : 63824 / تاریخ ثبت : 1398/06/27 14:14

سردار مولایی در تشزیح برنامه هفته دفاع مقدی

رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور همراه با مدیریت انقلابی و جهادیهره برداری از یک هزار پروژه محرومیت زدایی استان/

فرمانده پاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت:مدیران و مسئولین می بایست به این نقطه برسند که، با امکانات اندک نیز می توان عرصه اقتصادی را روی ریل نگه داشت و قطار توسعه و تولید را پیش برد

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، سردار یوسف مولایی  فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرزدر نشست خبری امروز چهارشنبه (27شهریور ماه)   خود با اصحاب رسانه و  با محوریت  تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز اظهار کرد: بی شک  تقارن محرم با هفته دفاع مقدس و رابطه معنادار  این دو واقعه در دو برهه زمانی متفاوت   در راستای تبیین ارزش ها مغتنم  است.
 
قرمانده سپاه استان البرز با اشاره به شعار امسال هفته دفاع مقدس، گفت: امسال برنامه ها با محوریت شعار "ما پیروزیم" برگزار خواهد شد.

مولایی در ادامه با بیان اینکه  رونق تولید و خودباوری ترجمه دفاع مقدس و خدمت به مردم است خاطرنشان کرد: امروز  محوریت جنگ دشمن ، جنگ اقتصادی است  لذا خودباوری عنصری است که،  رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس توانستند با تکیه بر آن پیروزی های عظیم را رقم زنند و این همان چیزی است که مدیران  و مسئولین می بایست به این  نقطه برسند که، با امکانات  اندک نیز می توان عرصه اقتصادی را روی ریل نگه داشت و قطار توسعه و تولید  را پیش برد.

وی تصریح کرد: رونق تولید  و توسعه اقتصادی کشور همراه با مدیریت انقلابی و جهادی چهره مبارزه ی امروز با دشمن است و با این روال می توان کشور را اداره نمود.

"دفاع مقدس گره مستحکم گام اول انقلاب  و گام دوم است" دیگر موضوع مورد بحث فرمانده  سپاه امام حسن مجتبی البرز بود که به آن پرداخت و تاکید کرد: رویکرد دفاع مقدس  همخوانی و توازن زیادی با گام دوم انقلاب دارد چرا که در دوران دفاع مقدس حضور جوانان بسیار ملموس بود و در دوره کنونی نیز مقام معظم رهبری با برنامه ریزی و تدوین برنامه گام دوم دقیقا به حضور جوانان در تمام عرصه ها تاکید دارند.

بصیرت افزایی و دشمن شناسی دیگر موضوعی بود مورد نظر سردار مولایی بود که بخش دیگر سخنان وی را شامل  و یاداور شد: نقش ولایت در بصیرت افزایی محوری ترین و اساسی ترین رکن در کلیات نظام  محسوب می شود . تا جایی که دشمن اذعان می دارد ناکامی ما ناشی از نقش ولایی رهبر وبصیرت شناسی  ایشان در تمام امور است  که موجب انتقال این امر مهم  به عنوان الگو در کالبد جوانان ایرانی جان گرفته .

ترویج سبک زندگی اسلامی و توجه به خانواده دیگر مطلب مورد تاکید مولایی بود که در این رابطه اذعان داشت:  همانطور که می دانید در دوران دفاع مقدس  بانوان و خانواده ها نقش مهمی در پشتیبانی جبهه  داشتند و این موضوع در گاهنامه دوران دفاع مقدس  و تجلیل از بانوان  نشانه همبستگی ملی  و یکی از شاخص ترین برگ های تاریخ  محسوب می گردد.

برنامه مدون روز شمار هفته دفاع مقدی در استان البرز:
روز یکشنبه (31 شهریور ماه)   اولین روز هفته دفاع مقدس با عنوان «قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح» :در این روز مراسم رژه یگان های منتخب نیروهایی مسلح استان در کرج، صبحگاه مشترک و رژه خودرویی در شهرستان های طالقان، اشتهارد و ساوجبلاغ، افتتاح نمایشگاه شهرستانی دفاع مقدس در مصلی فردیس انجام خواهد شد.

دوشنبه (یکم مهر ماه) روز دوم این هفته را «دانش پژوهی معرفت، جوانان و سربازان»: برگزاری زنگ مدرسه  و زنگ دفاع مقدی همزمان با بازگشایی مدارس
 
سه شنبه (دوم مهر)  سومین روز این هفته، «رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری»: بهره برداری از یک هزار پروژه محرومیت زدایی بسیج سازندگی در شهرستان های استان از برنامه های این هفته است.

چهارشنبه( سوم مهرماه)  چهارمین روز این هفته، «بصیرت، دشمن شناسی ولایتمداری و دفاع همه جانبه»: محور نقش ولایت در بصیرت افزایی عمومی به منظور مقابله با ترفند فریب و سلطه دشمن به عنوان الگویی موثر برای نهضت مقاومت و همچنین اهمیت پدافند غیرعامل

پنج شنبه( چهارم مهرماه) پنجمین روز از این هفته، تکریم  شهیدان ، جانبازان، آزادگان و فحر آفرینان :  روز عطرافشانی مزار شهیدان و تجلیل از خانواده های معظم شهدا ( شهدای 8 سال دفاع، مقدس، مدافعین حرم) و تکریم جانبازان و آزادگان

جمعه( پنجم مهرماه)  ششمین روز از این هفته، حضور در نماز جمعه و «توجه به همبستگی ملی و تقویت معنویت ، وحدت ملی خانواده » را عنوان آخرین روز از هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت گرامیداشت این هفته در شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ راس ساعت هفت صبح برگزار می شود.

شنبه ( ششم مهرماه) هفتمین روز رزمندگان، حماسه آفرینان و فحر آفرینان: روز حماسه عملیات ثامن الائمه و حصر آبادان، تجلیل از بانوانفعال پشت جبهه ها و مادران شهدا

یکشنبه( هفتم مهرماه) فرماندهان، مسئولان و پیشکسوتان: پاسداشت پیشکسوتان و فرماندهان شهید دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت


 از مهم ترین سرفصل های موضوعی نشست فرمانده سپاه امام حسن مجتبی استان البرز می توان به، اعزام گروهای جهادی به مناطق کمتر توسعه یافته و خدمات رسانی به محروم و اجرای نمایش خیابانی در تمامی شهرستان های استان البرز با موضوع دفاع مقدس  اشاره نمود.
 
شایان ذکر است: نمایشگاه تجسمی، محصولات رزمی و ادوات جنگی در میدان اسبی کرج به مناسبت هفته دفاع مقدس  برپا خواهد شد.
 
 
 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
سردار مولایی سپاه البرز دفاع مقدس انقلاب رونق رهبر گام
تعداد دفعات مشاهده شده : 297
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید