کد مطلب : 63826 / تاریخ ثبت : 1398/06/31 23:04

سردار مولایی در آیین هفته دفاع مقدس

ولایت پذیری لازمه جامعه امروزی است/ ما پیروزیم به واسطه دو عنصر دفاع مقدس و محرم

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: نقطه مهم و اثرگذار در پیروزی جنگ نابرابر دشمن، پیروی رزمندگان از امام حسین (ع)‌ و سیره ورش حضرت ابوالفضل و رشادت های ایشان بوده و می بایست در این برهه زمانی نیز از این الگو پیروی نماییم

به گزارش شبکه خبری البرز، با آغاز اولین روز از هفته دفاع مقدس، نمایش اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همزمان با دیگر استان ها در البرز نیز با حضور نماینده ولی فقیه  دراستان البرز، نماینده عالی دولت در استان، فرمانده های سپاه و نیروی انتظامی استان، فرماندار کرج و جمعی از مدیران ارشد و خانواده های شهدا  با شکوه هر چه تمام تربرگزار شد.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه استان البرز در آیین رژه نیروهای مسلح استان البرز ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای کربلا، 8سال دفاع مقدس و مدافعین حرم و دیگر شهدای عرصه دفاع ملی ، رابطه معنادارمحرم و هفته دفاع مقدس را چنین تشریح نمود : تقارن  این دو مناسبت ارزشمند در شرایط کنونی می تواند ارادت رزمندگان اسلام نسبت به ماه محرم و یاران وفادار و بی بدیل حضرت حسین (ع) باشد که توانسته تاریخ 40 ساله  مقاومت و مردانگی انقلاب را رقم زند.

الگوی اصلی رزمندگان اسلام در 8سال دفاع مقدس  بی شک برگرفته از تاریخ کربلا و سید و سالار شهیدان است، مطلبی بود که مولایی به آن به عنوان عنصر پیروزی از آن یاد کرد و گفت: دوست و دشمن به این موضوع اذعان کامل دارند که، نقطه مهم و اثرگذار در پیروزی جنگ نابرابر دشمن، پیروی رزمندگان از امام حسین (ع)‌ و سیره  ورش حضرت ابوالفضل و رشادت های ایشان بوده و می بایست در این برهه زمانی نیز از این الگو پیروی نماییم.

وی تاکید کرد: اکنون نیز  شعار «ما پیروزیم» را به پشتوانه ۲ عنصر دفاع مقدس و محرم تسری می دهیم.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز بیان کرد: ابوالفضل العباس (ع) دلاور و مرد جنگ بود اما ۲ ویژگی بصیرت ژرف و عمیق و استحکام در ایمان از جمله ویژگی‌های وی بودند که ما امروز نیز به آنها نیاز داریم

وی ادامه داد: هر کسی متصف به این اوصاف شود، موفق می شود و این اوصاف قابل تسری است به طوریکه در زمان حرکت امام حسین (ع)، عباس بن علی (ع) گفت که هر کجا مولایم گفت می روم که نشان از ولایت پذیری او داشت و اکنون نیز نیازمند این ویژگی ها در جامعه هستیم.

مولایی اضافه کرد: اکنون نیز رزمندگان ما در مقابل دشمن آنی شک  نمیکنند به طوریکه سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقف کشتی روباه پیر ثمره غرش سربازان ایران علیه استکبار جهانی بود.

وی با بیان اینکه شهدای ما تربیت‌شده مکتب امام حسین (ع) بودند، گفت: امروز رزمندگان انقلاب اسلامی ایران در برابر امام خود خاضع هستند اما در برابر دشمن با سرنگونی پهپاد و توقف کشتی لحظه ای تردید نمی کنند، خشن، سخت و سلب هستند.

وی مطرح کرد: ویژگی شهدای دفاع مقدس مقدس و کربلا خاضع بودن در مقابل مؤمنان و خشن و سخت بودن در مقابل دشمن بود و در زدن کشتی و پهباد دشمن حتی لحظه ای هم شک نمی کردند. اینها همان مجاهدان فی سبیل اللهی بودند که از هیچ سرزنشگری هراس نداشتند.

در این آیین نیروهای مسلح استان البرز اعم از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی توان نظامی و دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.
 
منبع ایرنا/ مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
البرز دفاع مقدس مولایی رزمندگان ولایت جامعه رژه
تعداد دفعات مشاهده شده : 425
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید