کد مطلب : 63828 / تاریخ ثبت : 1398/07/04 17:33

سهیلا جلودار زاده

زن آزاده پرور ؛ نه به حجاب و عفاف نیست نه به اجبار است/ به جای جبر ، باورها را تقویت کنیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:بازخورد رفتاری برخی زنان نسبت به حجاب به معنای نه گفتن به حجاب وعفاف نیست بلکه نه گفتن به اجبار است. در موارد و مسائلی که جنبه اختیاری و انتخابی دارد به جای استفاده از ابزار زور و اجبار در جامعه، افکار و باورها را درست کنیم.


سهیلا جلودار زاده  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، با اظهار این مطلب که، دین و معروفات دینی مربوط به اعتقاد شخصی افراد می باشد، گفت: این موضوع اعتقاد شخصی بنده است. هر چند نباید از نظر دور داشت که، ملت ایران ملتی هستند که هیچ وقت هیچ چیزرا با زور نمی پذیرند.  دلیل این امر نیز این است که ملتی شیعه مسلک بوده و به گونه ای تربیت شده اند که با زورگویی میانه خوبی ندارند. لذا ما نباید به هر دلیلی مسیر انتخاب  مردم را بسته نگه داریم.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: اگر ما اجازه بدهیم مردم انتخاب داشته باشند به طور حتم مسیر درستی را انتخاب خواهند کرد.

بازخوردهای زورگویانه منجر به لجبازی مفرط زنان  در جامعه  می شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درادامه با بیان این که، " مگر همین مردم نبودند که با انتخاب خود جمهوری اسلامی را برگزیدند" اظهار کرد: همین مردم بودند که به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و مسیر خود را انتخاب نمودند. اما متاسفانه بسیاری از برخوردهای زورگویانه و ندیدن حقیقت مستقل وجود افراد بخصوص زنان باعث گردید که لجبازی مفرطی از همین قشر تاثیرگذار(زنان) در جامعه و کشورشکل گیرد.

نه گفتن به حجاب وعفاف نیست بلکه نه گفتن به اجبار است
جلودار زاده با اشاره به این که، " بازخورد رفتاری برخی  زنان نسبت به حجاب به معنای نه گفتن به حجاب وعفاف نیست بلکه نه گفتن به اجبار است" تصریح کرد: در موارد و مسائلی که جنبه اختیاری و انتخابی دارد به جای  استفاده از ابزار زور و اجبار در جامعه، افکار و باورها را درست کنیم.

به جای صیانت از کرامت انسانی تیشه به ریشه باورها می زنیم
این نماینده تاکید کرد: جای تاسف است به جای در نظر گرفتن کرامت انسانی، تیشه به دست گرفته ایم و در صدد تخریب و ریشه کنی باورها هستیم. نتیجه این عمل این می شود که، باورها در میان افکارو اذهان از بین می رود چرا که انسان آزاده است.

زن آزاده پرور است/ برای اصلاح باورها گام برداریم
وی با یادآوری این که، " زن آزاده پرور است و نمی تواند پذیرای مواردی باشد که با اجبار به وی القا شده باشد"، گفت: جای تاسف است که، ما برای اصلاح باورها گام برنمی داریم. هیچ رسانه ای هم نیست به این موضوع بپردازد. به طور مثال رسانه ملی  تمام انرژی و تلاش خود را  تنها در قالب پرداختن به  تبلیغات جناحی ترسیم کرده و هیچ احساس مسئولیت و صرف انرژی در قبال مسائل اساسی و باورهای جامعه به خصوص در بخش زنان نمی کند.

زور واجبار منجر به لجبازی زنان در جامعه می شود/ زنان جامعه را دریابیم
وی اذعان داشت: جامعه به سمت و سویی سوق داده شده که، زورگویی ها واجبارها تنها دامنگیر زن  است  و مرد را در همه حال آزاد نگه می دارد و زنان را در کوچک ترین مسائل شخصی احبار می کند. همین امر زمینه لجبازی بانوان  را منجر می شود  چرا که پیش تر عرض کردم زن ذاتا انسانی آزاده است. متاسفانه  تبلیغات به گونه ای است که، احساس اجبار و زورگویی در جامعه ملموس می شود.


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
زنان= جامعه نماینده جلودار زاده عفاف نه گفتن احبار انتخاب باور
تعداد دفعات مشاهده شده : 350
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید