کد مطلب : 63831 / تاریخ ثبت : 1398/07/05 14:00

تاکید رحیم بنا مولایی:

ضرورت پویایی بخش خصوصی؛ ارائه خدمات در مقابل دریافت مالیات

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن‌و کشاورزی البرز ارائه خدمات در مقابل پرداخت مالیات و عوارض را مطالبه منطقی بخش خصوصی عنوان کرد و ضرورت پیگیری این مهم تا حصول نتیجه را مورد تاکید قرار داد.

 

به گزارش  شبکه خبری البرز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی گفت: پس از پیگیری های مستمر که منجر به‌اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده شد ، بخشی از عوارض ناشی از اجرای این قانون‌ برای تکمیل، بازسازی، نوسازی و ترمیم و نگهداری زیر ساخت های شهرک های صنعتی اختصاص یافت، لاکن رقم تخصیصی اندک و ناکافی است.

وی تصریح کرد: ضروری است بخشی از مالیاتی که از تولید کنندگان دریافت می شود، در مسیر انواع خدمات ضروری به بخش تولید، صنعت و کشاورزی اختصاص یابد.

رئیس اتاق باررگانی البرر شناسائی قوانین و مقررات مخل کسب و کار را از وظایف بسیار مهم کمیسیون ها و کار گروه های اتاق بازرگانی ذکر کرد.

بنامولائی گفت: به لحاظ مواجه بودن جامعه با جنگ اقتصادی تمام عیار، تعامل و هماهنگی میان دولت و بخش خصوصی با هدف تغییر و اصلاح قوانین اقتصادی کهنه و حذف مقررات دست و پا گیر در مسیر رونق تولید و اشتغال در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در این راستا وظایف کمیسیون های اتاق بازرگانی بسیار اثر گذار در رفع موانع تولید، عرضه و صادرات می باشد و این کمیسیون ها میتوانند در نقش ایجاد مراکز تصمیم سازی، مدیرت اقتصاد کشور را یاری دهند.

بازیافت ضایعات کارخانه ها بستر ساز تولید ثروت‌ و ایجاد اشتغال

در ادامه رئیس شرکت “آزین بسپار بازآزما” صدور مجوز تاسیس واحدهای تولیدی، بدون چاره اندیشی برای ضایعات این واحد ها را مورد گلایه قرار داد و‌ تصریح کرد عمده ضایعات بخش تولید می تواند بازیافت، درآمد زا و بستر ساز تولید ثروت و ایجاد اشتغال شود.

رضا رضائی اظهار کرد: در همه کشورها قبل از صدور مجوز برای تاسیس واحد صنعتی، ابتدا راهکار  متقاضی برای مشخص شدن وضعیت ضایعات آن واحد  بررسی و مورد توجه قرار می گیرد.

وی با ذکر این مطلب که متاسفانه‌از اهمیت ضایعات در روند تولید غافل مانده ایم افزود: شرکت “آذین بسپار” در مواردی تا ٣۵ هزار تن ضایعات پلیمری دارد که گروه ارندی R&D  شرکت  ٨۵ درصد این ضایعات را بازیافت  و به مواد اولیه تبدیل می کند.

وی ترویج فرهنگ بازیافت ضایعات در بخش تولید را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و افزود: توجه به این مهم‌ قطعا  بخش تولید را در بهبود فضای کسب و کار یاری خواهد داد.

اجرای طرح قضا زدائی از پرونده های حوادث جرحی حین کار

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به کمیسیون حمایت قضائی و رونق تولیر گفت : اقدامی که تا کنون در این کمیسیون انجام داده ایم پیگیری حوادث کارگری و کارفرمائی  است.

مصطفی هاشمی  اظهار کرد: در طرح قضا زدائی از پرونده های حوادث جرحی حین کار، حفظ شان کارفرما و کارگر مورد تاکید قرار گرفته است.

رسیدگی قضائی به پرونده های حوادث محیط کار و مشکلات کارگری زمانبر است و بررسی اینگونه پرونده ها در مراجع قضایی تا حصول نتیجه گاهی ۶ ماه تا یکسال به طول می انجامد.

با پیگیری ها  و حمایت های دادستان مقرر شد از این پس این پرونده ها در اتاق بازرگانی البرز کمتر از یک ماه  مورد رسیدگی قرار گیرد.

بدین ترتیب در صورتی که کارگران در محیط کار با مشکلاتی از جمله حوادث مواجه شوند و صدمه ببیند، دیگر لازم نیست به دادگاه و نیروی انتظامی  مراجعه و پروسه طولانی را برای رفع مشکل طی کنند.

با عملیاتی شدن اجرای طرح قضا زدائی در اتاق بازرگانی البرز، از این پس کارگران و کارفرمایان برای رسیدگی به مشکلات خویش دیگر نیازی به مراجعه به مرجع قضائی ندارند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به  تشکیل شورا داوری در اتاق های بازرگانی گفت: در همه جا دنیا داوری تجاری در اتاق های بازرگانی است.

مصطفی هاشمی ادامه داد: پیشنهادی به قوه قضائیه داده شده که به جای  اتاق داوری، شورای داوری در اتاق بازرگانی  تشکیل شود

وی ادامه داد: مسایل و اختلافات بخش تولید و اقتصادی که از طریق داوری در این مرکز به صورت کارشناسی حل و فصل می شود، مورد تایید دستگاه قضایی است.
روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز
.چاپ مطلب
بخش خصوصی بنا مولایی البرز مالیات تولید اتاق بازرگانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 292
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب