کد مطلب : 63833 / تاریخ ثبت : 1398/07/15 16:14

رحیم بنامولایی

کارت ملی دیتای مادر است؛ لزوم الکترونیکی شدن کارت ملی/ شبکه سازی سیستم از طریق الکترونیکی شدن کارت ملی

رییس اتاق بازرگانی البرزفت :در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته، کارت ملی به عنوان دیتای مادر در کلیه سیستم های احراز هویت، کارت های شناسایی، رای گیری های الکترونیک، سیستم های بهداشتی و درمانی، رانندگی و... استفاده می کنند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،  پیش از ظهر امروز دوشنبه 15 مهرماه همایش راهکارهای مدیریت فناوری و اطلاعات درسازمان، دیجیتالی شدن مدیریت سازمان با حضور محمدباقر اثنی عشری رییس سازمان نظام  صنفی رایانه کشور و وبا همکاری شرکت های شاتل و پژواک  و جمعی از  گروه نخبگان البرزدر محل سالن همایش های موسسه تحقیقاتی عاوم دامی در استان البرز برگزارشد.

رحیم بنامولایی  رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی در حاشیه این همایش خاطرنشان کرد: باید از تعدد مراکز تصمیم گیری در کشور کاست و مراکز تصمیم سازی را افزایش داد.
وی  فراهم نمودن زیرساخت های لازم  کسب و کار در حوزه دانش بنیان و دیجیتال را متذکر شد و  تاکید کرد :جهت توسعه کشور نیاز است کسب و کارهای دیجیتالی،  دانش بنیانی و استارتاپی را ترویج و تقویت کرد و زیرساخت های لازم را برای این گونه کسب و کارها فراهم نمود.

عالی ترین مقام مسوول در اتاق بازرگانی البرز الکترونیکی شدن کارت ملی را به عنوان دیتای مادر در کشور  ضروری برشمرد و گفت :در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته، کارت ملی به عنوان دیتای مادر در کلیه سیستم های احراز هویت،  کارت های شناسایی، رای گیری های الکترونیک،  سیستم های بهداشتی و درمانی، رانندگی و... استفاده میکنند.  باید این اقدام در ایران نیز انجام شود و لازم است نرم افزارها و سخت افزارهای مرتبط با آن نظیر دستگاه های چهره نگاری و...  فراهم شود.
بنامولایی همچنین تصریح کرد :استفاده بهینه از بانک های اطلاعاتی موجب شفاف شدن سیستم مدیریتی در سازمان ها می شود.

رییس اتاق بازرگانی البرز همچنین عنوان نمود :مسوولين  سازمان های مختلف باید نگاه جزیره ای خود را به امور تغییر دهند و  در کنار هم امور را تسهیل گری نمایند.


 
مسیحااقتداریان
.چاپ مطلب
البرز همایش شاتل فناوری اطلاعات نحبگان کارت ملی دیتا بنامولایی
تعداد دفعات مشاهده شده : 288
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید