کد مطلب : 63834 / تاریخ ثبت : 1398/07/16 23:09

حبیب الله دهمرده تاکید کرد:

به جوانان باید فرصت داد/ هرگونه لابی گری سازمانی جهت جذب و اشتغال جوانان منتفی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:ز دید کمیسیون آموزش، تحقیقات شیوه هایی که لابی گری وحق کشی در آن دیده شود مردود به حساب می آیند.لذا می باید هر فرد را بر اساس صلاحیت هایی که دارد ( مخصوصا مطالب علمی) مورد سنجش و جذب قرار گیرد

حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گوی اختصاصی  با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز اظهار کرد:  به جوانان توانمند و نخبه باید فرصت داد و موانع را از پیش روی آنان جهت جذب و اشتغال برداشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به این که، میزان جذب جوانان جهت اشتغال  باید بر اساس توانمندی ،دانش فنی، مهارت و مطالب علمی باشد، خاطرنشان کرد:از دید کمیسیون آموزش، تحقیقات شیوه هایی که  لابی گری وحق کشی در آن دیده شود مردود به حساب می آیند.لذا می باید هر فرد را بر اساس صلاحیت هایی که دارد ( مخصوصا مطالب علمی)  مورد سنجش و جذب قرار گیرد.

"ما به سادگی از این گونه لابی گری ها عبور نمی کنیم" مطلبی بود که دهمرده تاکید داشت و افزود: کمیسیون آموزش، تحقیقات  رفتارهایی اینچنین را نمی پذیرد و اجازه نمی دهد در جاهایی که لابی گری صورت  می گیرد و حق کسی ضایع می شودسکوت نماید.

وی تصریح کرد: طبیعی است فردی که در آزمون استخدامی  نمره قبولی می آورد و مراحل مصاحبه را نیز به بهترین وجه  می گذراند به منزله این است که توانمندی، نخیگی و صلاحیت های خود را به منصه ظهور گذاشته است پس دلیلی وجود ندارد که جذب نشود چرا که شاخصه های برترخود را در ترازوی آزمون و مصاحبه  قرار داده است.

این نماینده خاطرنشان کرد: اگر رفتاری غیر از این اتفاق بیافتد و گزارشاتی برای کمیسیون آموزش، تحقیقات دال بر خلاف موضوع برسد ما آن را نفی می کنیم و به شدت برخورد می نماییم. هر چند هنوز مستنداتی مبنی بر عدم جذب افراد نخبه یه کمیسیون گزارش نشده اما اگر موضوعی در این راستا مطرح گردد که حق نخبه ای در جایی ضایع شده ،  قطعا برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
کمیسیون آموش مجلس دهمرده لابی گری تخبه جوانان سیستان
تعداد دفعات مشاهده شده : 322
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید