کد مطلب : 63836 / تاریخ ثبت : 1398/07/19 23:17

زرآبادی مطرح کرد:

مُهر سکوت کمیسیون صنایع در خصوص پرونده فروش شرکت سایپا شکست/ هرگونه تخلف به منافع ملی آسیب می رساند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت:علت این سکوت را از این جهت می توان بررسی کرد که، این پرونده هنوز برای افرادی که وظیفه نظارت و قضاوت دارند و به نوعی بررسی کنندگان اصلی و تصمیم گیرندگان نهایی هستند هنوز جمع بندی نشده است

سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز مبنی بر اخبار چند وقت اخیر در خصوص  پرونده قضایی دو نماینده عضو کمیسیون صنایع مجلس در راستای موضوع  فروش شرکت سایپا  اظهار کرد: متاسفانه قبل از این که تمام ابعاد این مسئله بررسی و منجر به یک نتیجه گیری  نهایی شود، خبر منتشر شد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز افزود: نشر خبر در حالی اتفاق افتاد که، از سویی  چگونگی  تاثیر گذاری فرد معلوم نشده بود و از سویی دیگر، همکاران آنان هم هنوز نامشخص بودند.
وی خاطرنشان کرد: اعدادو ارقام  و موضوعات ارائه شده نیز بسیار متفاوت  بود.

زرآبادی علت سکوت برخی اعضا و در راس آنها رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس را در خصوص پرونده فوق چنین تشریح کرد: علت این سکوت را از این جهت می توان بررسی کرد که، این پرونده هنوز برای افرادی که وظیفه نظارت و قضاوت دارند و به نوعی بررسی کنندگان اصلی و تصمیم گیرندگان  نهایی هستند هنوز جمع بندی نشده  است. اما خبر در سطح وسیع جامعه منتشر شد.  همین امر موجب می شود که  چون ما ابزار بازرسی در اختیار نداریم و در جایگاه نظارت نیستیم نتوانیم صحبت و نظر درستی در خصوص پرونده داشته باشیم و عنوان کنیم که مقصر هستند یا نیستند.

زرآبادی همچنین اذعان داشت: انتشار خبر بدینگونه جای اشکال دارد. چرا که از یکسو باعث می شود ، روند پیگیری دچار مشکل شود  و هم این که، اگر به فرض مشخص می شد این پرونده باندازه (یکهزارم درصد) مشکلی نداشته باشد ما چه پاسخ قانع کننده ای جهت این اتهام داشتیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان این که، تخلف به منافع ملی آسیب می رساند، تصریح کرد: دستگاه قضایی، بازرسی وهیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید به طور جدی و کارشناسانه پرونده را مورد بررسی قرار داده و موشکافانه موضوع را پیگیری نمایند. به همین دلیل تخلف افرادی که  خود در جایگاه حقوقی  و قانونگذاری قرار دارند  باید با حساسیت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. اما بررسی ها نباید به گونه ای باشد که قبل از رسیدن به نتیجه نهایی اخبار آن به بیرون درج  و آبروی افراد خدشه دار شود.

"هم باید به شدت با فساد مقابله کنیم و هم این که به همان میزان  آبروی افراد را حفظ نماییم"  مطلبی بود که زرآبادی عنوان کرد و یادآور شد: روال های ما باید تغییر کند و صیانت از جایگاه ها و آبروی افراد امری ضروری است. 

زرآبادی گفت:  اگر فردی در جایگاه حقوقی خود ( خواه مجلس و یا دیگر نهاد ها و سازمان ها  باشد) دچار خطا و اشتباه شود به منزله این نیست که مجلس، نهاد یا سازمان فوق،  متخلف است.
 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
زرآبادی صنایع تخلف پرونده قضایی شفافیت صیانت مجلس
تعداد دفعات مشاهده شده : 316
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید