کد مطلب : 63840 / تاریخ ثبت : 1398/08/04 12:45

حجت الاسلام دشتکی مطرح کرد:

ساخت تندیس مرحوم فاتح روی میز اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز/ فاتح شاخص ترین خیر و واقف استان البرز/ لزوم تبیین و نهادینه شدن فرهنگ وقف

مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرزبا اشاره به این که مرحوم فاتح یکی از بنیانگذاران بزرگ وقف در استان البرز می باشد یادآور شد: کارهای عام المنفعه ایشان در البرز از جمله کارهای بی بدیلی است که اثری ماندگار دارد و باید سرلوحه واقفین و کسانی که درصدد امر خیر هستند باشد


به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،  حجت الاسلام دشتکی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان البرز در نشست خبری خود که صبح امروز شنبه چهارم آبان ماه به مناسبت دهه وقف  در محل این اداره کل برگزارشد، با بیان این که وقف و دیگر خیرات  یکی از نیکوترین اعمال در ادیان الهی است، اظهار کرد: وقف و دیگر کارهای نیک ازجمله خیرات وصدقات در ادیان توحیدی پیش از اسلام  مرسوم بوده که خداوند برانجام این امور تاکید فراوان نموده است.

حجت الاسلام دشتکی در ادامه  با خاطرنشان کردن این مطلب که، محور دعوت و کلام رسول اکرم بردو پایه توحید و پرداختن به مسائل اعتقادی فردی و اجتماعی در مسیر رسالت خود بودف عنوان کرد: نبی مکرم اسلام نیز بر استمرار این امور خیر اندیشانه در سیره و کلام خود به وفور سفارش نموده است. لذا پس از پرداختن و دعوت فردی که گام اول محسوب می شود گام دوم نهضت اسلامی خود را به مردم و اجتماع اختصاص دادند که همان مشارکت در امور خیر و اعمال نیک است.

وی افزود:  گام دوم بر مبنای گام  اول  که  همان نظام اعتقادی و قطرت اندیشی را  نسبت به برخی مسائل اجتماع  مانند وقف بر اساس مبانی توحید، قرآن و اسلام  بیان می کند استوار است.
بالاترین انفاق و احسان وقف می باشد مطلبی بود که دشتکی به آن اشاره کرد و تصریح کرد: وقف والاترین و ارزشمندترین نوع احسان و انفاق است چرا که اثری ماندگار دارد و نوع عمل را ابدی می کند.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه البرز همچنین بیان دداشت: مهم ترین راهکار ادیان توحیدی جهت نهادینه کردن مسائل اجتماعی وقف است . لذا می طلبد از این فرصت (دهه وقف) به عنوان فرهنگ سازی و تبیین این امر خطیر به بهترین شکل ممکن استفاده نماییم.

حجت الاسلام دشتکی تاکید نمود: تبیین آثار و احکام و همچنین فرهنگ سازی وقف یکی از سیاست های راهبردی است که باید در این دهه مورد توجه واقع شود.

این مقام مسول در اوقاف و امور خیریه البرز  با طرح این موضوع که، کارهای عام المنفعه دارای ارزش و اعتبار است گفت: معرفی خیرین و واقفین را از دیگر مواردی دانست که می تواند در مسیر فرهنگ سازی موثر واقع شود.

وی با اشاره به  این که مرحوم فاتح یکی از بنیانگذاران بزرگ وقف در استان البرز می باشد یادآور شد: کارهای عام المنفعه ایشان در البرز از جمله کارهای بی بدیلی است که اثری ماندگار دارد و باید سرلوحه واقفین و کسانی که درصدد امر خیر هستند باشد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه همچنین اظهار کرد: واجب است تا از خیرین جهت ترویج این فرهنگ توحیدی تجلیل به عمل آید که در این دهه یکی از برنامه های تاثیرگذار تجلیل از واقفین است.

ساخت تندیس بزرگ ترین واقف استان البرز در دستور کار قرار می گیرد دیگر مطلب مهمی بود که حجت الاسلام دشتکی در پاسخ به سووال خبرنگار شبکه خبری البرز مبنی بر آیااوقاف در نظر دارد تندیس بزرگمرد وقف استان البرز را به عنوان تجلیل و نماد تهیه نماید؟ چنین عنوان کرد: پیشنهاد خوب شما در اولویت کار ما قرار  خواهد گرفت  و سعی خواهیم نمود تندیس هایی از شاخصین وقف استان تهیه نماییم.

باغ عقیق  به عنوان  مرکز استقرار شهرک فناور در حوزه های گردشگری، کشاورزی و محل اجتماع بحث علمی و ایده های نوین وقف حوزه مراکز دانش بنیانی شده است  خبری بود که مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز داد و تصریح کرد: یکی از اولویت های جدی ما وقف در حوزه های جدید(مانند مراکزعلمی پژوهشی و شرکت های فناور) است و نگاه ما به مسائل پژوهشی نگاهی عمیق و حمایتی است. انتظار می رود در این راستا بتوانیم با کمک واقفین کارهای بزرگی در این حوزه به انجام برسد.
 
 
 
 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
حجت الاسلام دشتکی اوقاف فاتح البرز ترویج دهد وقف تندیس
تعداد دفعات مشاهده شده : 159
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید