کد مطلب : 63841 / تاریخ ثبت : 1398/08/11 20:55

حجت الاسلام روحی یزدی مطرح کرد:

13آبان نشان دهنده انسجام و حدت ملت ایران در مقابل دشمنان/قدرت آمریکا رو به افول است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز گفت: حضور مردم در این روز نشان می دهد که قدرت ترامپ رو به افول است چرا که هر جا نام و نشانی از حضور آمریکا باشد چیزی جز بدبختی و ناکامی برای ان منطقه نداشته و ندارد . وی نمی تواند عرصه را برای مردم ایران و مردم منطقه تنگ نماید

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، حجت الاسلام والمسلمین  محمد حسین روحی یزدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز و رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله 13آبان  روز شنبه در نشست خبری  خود که به مناسبت یوم الله 13آبان برگزار شد، با بیان این که، این رو ز سه  واقعه تاریخی و مهم  را بیان می کند که که مبنای آن 13آبان است، اظهار کرد:  روز 13 آبان‌ماه یادآور سه واقعه تاریخی و مهم است، تبعید امام خمینی(ره) در سال 43،  کشتار دانش آموزان در سال 1357 و تسخیر سفارت آمریکا در سال 1358، به  دلیل همین مناسبت ها روز13آبان به روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معروف شده است.

وی با اشاره به این مطلب که، ما در آستانه هفته وحدت قرارداریم خاطرنشان کرد: امروز بیش از هرزمان دیگری ملت ما باید با حضور خود در روز بزرگاشت این روز مهم وحدت و انسجام خود را به جهانیان به خصوص آمریکای جنایتکار و ایادی دست نشانده اش ، به اثبات برسانند. تا بتوان در راستای وحدت و تثبیت وحدت گام های موثری برداریم.

رئیس ستاد بزرگداشت 13آبان  در البرز همچنین  با خاطرنشان کردن این که، حضور مردم در راه پیمایی امسال 13آبان بسیار برای نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و معنادار است گفت:  حضور مردم در این راه پیمایی این پیام را به همراه دارد که  هرگونه فشار و تحریم از سوی استکبار نمی تواند مانع حمایت از نظام جمهوری اسلامی باشد.

 تشدید تحریم های آمریکا مردم ایران را از نظام دلسرد نکرد بلکه با افتخار تحریم ها را پشت سر گذاشتند دیگر موضوع مورد بحث روحی یزدی بود که به آن پرداخت و تصریح کرد: دسیسه های دشمن با برافروختن آتش تحریم ها در روز 13آبان  سال پیش  نقش برآب شد چرا که به زعم خود تصور می کرد با تشدید تحریم ها می تواند زنجیره مردم و نظام را گسسته کند و روحیه مردم ایران را تضعیف نماید.غافل از این که تحریم ها نربوط به امروز دیروز نبوده بلکه  تحریم ها علیه ایران از سال 57 آغاز شده  و مردم ایران در این چند دهه ثابت کردند تحریم ها هیچ خللی بر آنان وارد نمی کند.
روحی یزدی با تاکید بر این مطلب که، قدرت آمریکا رو به افول است  اذعان داشت:  حضور مردم در این روز نشان می دهد که قدرت ترامپ رو به افول است چرا که هر جا نام و نشانی از حضور آمریکا باشد چیزی جز بدبختی و ناکامی برای ان منطقه نداشته و ندارد . وی نمی تواند عرصه را برای مردم ایران و مردم منطقه تنگ نماید.

تحریم ها ملت ایران را بیش ا ز گذشته متحدتر نموده جمله ای بود که روحی یزدی به آن اشاره داشت و افزود: تحریم ها مانعی برای همبستگی و هم  صدایی مردم ایران  نیست و نمی تواند در این اتحاد و هم نوایی رخنه بوجود آورد .

امریکا باید به دنبال روش جدیدتری برای مقابله با قدرت منطقه یعنی ایران  باشد دیگر محور سخنان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات البررز بود که به  آن اشاره داشت و اظهار کرد: معلول تمام تحریم ها آمریکا می باشد . آمریکا هم به نتیجه رسیده که تحریم ها دیگر راه مناسب برای مقابله با ملت ایران نیست و باید روش خود را تغییر دهد.

وی با تاکید بر این موضوع که، جمهوری اسلامی ایران استکبار ستیز است یادآور شد: مادامی که جمهوری اسلامی ایران  با این شعار و منش عرض اندام در منطقه و جهان می کند خواه ناخواه شکست ناپذیر خواهد بود و نظام در تنگنا قرار نمی گیرد.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله 13آبان در البرز در ادامه تصریح کرد: از دیگر دلایلی که می بایست راه پیمایی 13آبان متفاوت تر از سال های پیش باشد  شرایط منطقه ای است. پرواضح است که،.دشمنان وقتی از جبهه مقاومت به رهبری ایران اسلامی مایوس شدند تحرکاتی را در برخی کشورهای که خط مقاومت  از خود نشان دادند.

وی  در ادامه اضافه کرد: نمونه بارز آن هجمه و  تعارضات در کشور سوریه بود که در صدد بودند کشورهای متحد با جمهوری اسلامی را از پای در آورند اما با وحدت وصف ناپذیر جبهه مقاومت به رهبری مقام معظم رهبری به نتیجه نرسیدند. پس از آن حضور داعش و النصره  در کشور عراق بود که  امروز هم  می بینیم  از داعش خبری نیست و  تا به امروز تمام  توطئه های آمریکا،  صهیونیست ها و دیگر  ایادی  ناکام مانده آنهم به دلیل اتحادی است که از سوی ملت ایران به رهبری مقام معظم رهبری در منطقه ایجاد شده است.

روحی یزدی بیان کرد: امروز جبهه مقاومت در دنیا   تثبیت جایگاه دارد و نیاز است کشورهایی که عضو جبهه مقاومت هستند منسجم تر به استکبارستیزی به پردازند.

 آمریکا هرجا باشد جز لطمه و اسیب زدن به ملت ها خاصیت دیگری ندارد این پیام باید از طریق یوم الله 13آبان امسال به جهان رسانده شود مطلبی بود که مورد توجه روحی یزدی قرار گرفت و گفت: آمریکا مادامی رفیق صددرصد و شش دانگ کشورهایی است که منافعش تضمین باشد . در غیر این صورت هرگاه منافع و مصالحش در خطر باشد دشمنی آغاز می شود جرا که تنها به فکر منافع و مصالحخویش است و بس.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز افزود: شعار امسال 13 آبان "استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سر آغاز افول و فروپاشی آمریکا" است که به صورت سراسری در کشور سر داده خواهد شد.  لذا این راه پیمایی  مختص دانش آموزان نیست  بلکه راه پیمایی اقشار مردم است که باید  فریاد ضد استکباری سر دهند.

شایان ذکر است: مراسم راه پیمایی 13آبان در البرز از ساعت 9لغایت  تا 11 صبح  روز دوشنبه از میدان توحید آغاز و روبروی مصلای نماز جمعه  برگزار می شود.
 
 
 
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
آمیکا 13آبان استکبار مقاومت ایران دشمن البرز روحی یزدی افول قدرت
تعداد دفعات مشاهده شده : 247
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب