کد مطلب : 63843 / تاریخ ثبت : 1398/08/12 12:40

ساوجبلاغ رتبه برتر کشوری به لحاظ موقوفات

همایش یاوران وقف شهرستان ساوجبلاغ

آیین غبارروبی ، افتتاحیه ،مرمت و بازسازی، ومحوطه سازی آستان مقدس بی بی سکینه در کردان و هم چنین همایش یاوران وقف شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد


به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،در حاشیه این آیین  حجت الاسلام سراغی رئیس اوقاف ساوجبلاغ  اظهار کرد: تلاش خادمان بر این بوده که، بقعه ای در خور شان بنا شود تا در سطح استان در نوع خود نمونه باشد.

وی افزود: به جرات می توان گفت یکی از بقاع زیبا و با کیفیت و در خور شان بقعه متبرکه بی بی سکینه می باشد که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

حجت الاسلام سراغی تصریح کرد: از زمان تخریب تا کنون چیزی بالغ بر 500میلیون تومان  از محل موقوفات هزینه شده و امید این می رود خیرینی که در احیا این موقوفه گام برداشتند در دفتر اعمالشان به زیباترین شکل ممکن عمل خیر درج شود.

رئیس اوقاف ساوجبلاغ در بخش دیگری  گزارشی مبسوطی از فعالیت خیرین حوزه وقف کردان  ارائه نمود وعنوان کرد: کارهای نیک ماندگار است و باید در ترویج این فرهنگ زیبا همه سهیم باشند. یکی از اقدامات نیک و کشوری که در این راستا برداشته شد این است که از محل جمع آوری موقوفات  بقعه متبرکه شاهزاده حسین  مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی که تحریم را سدی برای توسعه و پیشرفت کشور می دانستند زدیم؛ آنهم تامین و ترمیم ضایعات نخاعی با کمک پزشکان حاذق و دلسوز کشور بتوانیم تا پایان سال 99حدود 500 نفر را تحت پوشش درمان دارویی قرار دهیم.

وی یاداور شد: داروی نخاعی از جمله داروهایی است که از کشورهای  تحریم کنندگان ایران وارد می شود . سالیانه حدود 5هزارنفر در کشور هستند که نیاز به این دارو دارند اما تا حدودی به آنان دارو نمی رسد چرا ؟ به دلیل این که، هزینه گزافی را باید متحمل شوند. اما با امید به خدا از محل جمع آوری موقوفات  شاهزاده حسین کردان  که وقف پزشکان نخبه و جوان شده بتوانیم در فاز اول چیزی بالغ بر 500نفر را تحت درمان قرار خواهیم داد.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
وقف شاهزاده حسین کردان حجت الاسلام والمسلمین سراغی ساوجبلاغ
تعداد دفعات مشاهده شده : 139
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید