کد مطلب : 63844 / تاریخ ثبت : 1398/08/12 13:23

حجت الاسلام قبادی

وقف در جغرافیای زمان نمی گنجد/صنعت وقف صنعتی پایه دار و درآمدیو با ثبات است

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف البرز گفت:بسیاری از صنایع درآمدزایی دنیا به نوعی متزلزل و یا دستخوش خاص سیاسی و جغرافیایی هستند در حالی که، وقف کی از پایه دارترین درآمدهای دنیا محسوب می شود

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف البرز در آیین غبارروبی ، افتتاحیه ،مرمت  و بازسازی، ومحوطه سازی  آستان مقدس بی بی سکینه در کردان و هم چنین همایش یاوران وقف شهرستان ساوجبلاغ  با بیان این که، قدمت وقف باندازه طول تاریخ است اظهار کرد: اگر قرار باشد برای  وقف حوزه جغرافیایی تعریف کنیم منحصر به ایران و جمهوری اسلامی نیست بلکه وقف به وسعت و گستردگی جغرافیای جهان است.

وی خاطرنشان کرد: در اقصی نقاط دنیا و در کشورهای متعدد در حوامع بشری بنا به نوع و شرایط خود وقف ساری و جاری است وجامعه بشری از این صنعت و این مقوله بهره مند می شود.

حجت الاسلام قبادی در ادامه  وقف به نظر اقتصادانان جهان یک صنعت است گفت:  وقف همانند صنعت گردشگری و نفت است با این تفاوت که وقف یکی از پایه دارترین درآمدهای دنیا محسوب می شود.

این مقام مسئول در اوقاف البرز همچنین یادآور شد: با یک نیم نگاه می توان به این موضوع پی برد که بسیاری از صنایع درآمدزایی دنیا به نوعی متزلزل و یا دستخوش خاص سیاسی و جغرافیایی هستند در حالی که، وقف  این گونه نیست.

وی محور دیگر سخنان خود را به موفقیت دانشمندان و نخبگان جوان کشور در حوزه وقف(درمان بیماران ضایعات نخاعی) معطوف داشت و تصریح کرد: امروز با تمام مشکلات و تحریم هایی که دشمنان برای کشور ما تعریف و تنظیم نمودند یکی پس از دیگری به بن بست رسیده است. ساوجبلاغ امروز بر مدار برترین ها قرار گرفته آنهم به واسطه  جمع آوری موقوفاتی که از سوی مردم جهت کمک به حوزه درمان در اختیار دانشمندان ایرانی گذاشته شده، می باشد.

حجت الاسلام قبادی  با اشاره به این که، چیزی ارزشمندتر ازوقف نیست تاکید کرد: آن هنگام که درمان بیماران ضایعات نخاعی بر دایره درمان از سوی همین نخبگان و پزشکان ایرانی رسانه ای شود علی رغم تمام مشکلاتی که آمریکا و ایادی دست نشانده اش ایجاد نمودند در دنیا  مطرح  و جزو 5کشورطراز اول خواهیم  بود آنهم به واسطه  موقوفه ای که در اختیار ازمایشات نخبگان جهت انجام امورشان قرار گرفته است می باشد. زندگی و حیات بخشیدن به انسان ها  ارزشمندترین کاری است که می توان  در قالب وقف انجام داد.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
حجت الاسلام قبادی وقف جغرافیا البرز تحریم دانشمنان ایرانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 142
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید