کد مطلب : 63848 / تاریخ ثبت : 1398/08/22 11:27

گام های بلند خیرین سلامت

مرکز رادیوتراپی آنکولوژی امام حسن مجتبی)ع) دزفول؛ مجهزترین مراکز خیریه رادیوتراپی آنکولوژی جنوب غرب کشور

مدیر عامل مرکز خیریه رادیوتراپی امام حسن مجتبی گفت: مرکز پرتودرمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول به‌عنوان نوزدهمین مرکز آنکولوژی کشور یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی جنوب غرب کشور است


محمد رضا  اسماعیل چگنی  مدیر عامل و رئیس مرکز رادیوتراپی آنکولوژی خیریه امام حسن مجتبی(ع) دزفول در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری البرز اظهار کرد:  این مرکز در سال 92 کلنگ زنی و در اواخر سال 94 دو بخش شیمی درمانی و رادیوتراپی آن راه اندازی شد و همچنین بخش دیالیز مرکز نیز سال 95 افتتاح گردید.

چگنی گفت: بیمارستان فوق در 5طبقه ساخته شده  است که چهار طبقه آن که بخش هایی چون شیمی درمانی سرپایی، شیمی درمانی بستری، رادیوتراپی  و دیالیز را در خود جای داده مورد بهره برداری قرار گرفته است  در حال حاضر بیمار می پذیرد.

مدیر عامل مرکز رادیوتراپی آنکولوژی امام حسن مجتبی افزود: روزانه حدود 150 الی 200 بیمار ویزیت  و حدود 90 نفر نیزتحت درمان رادیو تراپی قرار می گیرند.

همراه سرای رایگان مرکز  خیریه درمانی رادیوتراپی امام حسن دزفول 
این مقام مسئول در مرکز خیریه رادیوتراپی آنکولوژی با اشاره به  این موضوع که، تمامی امکانات رفاهی جهت همراهان بیمار نیز فراهم است، خاطرنشان کرد: بخشی از بیمارستان جهت اسکان  و سلف غذایی بیمارانی که از شهرستان های دیگر جهت درمان به بیمارستان مراجعه و تحت درمان قرار می گیرند تعبیه شده که کلیه خدمات آن نیز به صورت رایگان ارائه می شود. همچنین همراهان بیمار نیز می توانند از امکانات رفاهی مرکز نیزبه صورت رایگان استفاده نمایند.هیچ بیماری به خاطر نداشتن توان مالی از درمان محروم نخواهد ماند 
هیچ بیماری به خاطر نداشتن توان مالی از درمان محروم نخواهد ماند محور دیگر سخنان چگنی بود که به آن اشاره داشت و تاکید کرد: مرکز خیریه تخصصی رادیوتراپی انکولوژی امام حسن مجتبی(ع)، وابسته به انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دزفول با اعتقاد و ملزم دانستن خود به این اصل که «هیچ بیماری به‌خاطر نداشتن توانایی مالی از درمان محروم نخواهد ماند.

مرکز درمانی  فاقد صندوق اخذ وجه 
رئیس مرکز آنکو لوژی امام حسن مجتبی در ادامه با بیان این مطلب که، تمام امور درمانی بیماران در بیمارستان به لحاظ هزینه ای و تجهیزات مرکز فوق به صورت خیریه و  کمک های مردمی است،  تصریح کرد: بیمارستان امام حسن مجتبی فاقد صندوق اخذ وجه می باشد و تمام بیماران  به صورت رایگان  ویزیت و تحت درمان قرار می گیرند.

وی یادآور شد: باید به عرض شما برسانم که ، ساخت بیمارستان، خرید و  تجهیز دستگاه ها و هچنین تامین دارو تماما از طریق کمک های مردمی  تهیه وتامین گردیده است.


در بخش دیگری نادری مسئول  فیزیک مرکز خیریه رادیوتراپی آنکولوژی  امام حسن مجتبی(ع) دزفول عنوان کرد: این مرکز مجهز به دستگاه سی تی اسکن،  دستگاه شتابدهنده سیستم خطی با امکانات کامل جهت درمان سرطان  با بهره گیری از تکنیک های روز دنیا میباشد.

وی افزود: این مرکز مجهزبه  دو دستگاه رادیوتراپی  است که، یکی از آنها  دستگاه پریموس  است که در سال 93  خریداری و مورد بهره برداری قرار گرفت( باصرف هزینه ای معادل 70میلیارد ریال)  و دیگری دستگاهی مجهز به بروزترین تکنولوژی  دنیاست با نام ارتیس که  در اردیبهشت سال 98 خریداری گردید ( با صرف هزینه ای معادل80میلیارد ریال) وباید به عرض برسانم، تمام هزینه های خرید این دو دستگاه نیزتوسط کمک های خیرین صورت گرفته است.

شایان ذکر است: بر اساس این گزارش مرکز پرتودرمانی امام حسن مجتبی (ع) دزفول به‌عنوان نوزدهمین مرکز آنکولوژی کشور یکی از مجهزترین مراکز رادیوتراپی جنوب غرب کشور است که در زمینی به مساحت سه هزار و 600 متر مربع و زیربنای سه هزار متر‌مربع، با صرف هزینه حدود 670میلیارد ریال (تاکنون) با کمک افراد خیر ساخته شد و مردادماه سال 94 به بهره‌ برداری رسید.
 
همچنین در این مرکز صندوقی برای اخذ وجه از بیمار وجود ندارد و تحت هیچ شرایطی هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی‌شود. در این مرکز درمانی حدود 5هزار بیمار که بیشتر از استان‌های خوزستان، لرستان و ایلام می‌باشند، زیر پوشش خدمات درمانی رایگان قرار دارند. همچنین علاوه بر خدمات پرتودرمانی، شیمی‌درمانی سرپایی و دیالیز رایگان، تمامی آزمایش‌ها، سونوگرافی، ماموگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی برای افراد نیازمند، به صورت نیم‌بها می‌باشد.
استفاده از همراه‌سرای این مرکز درمانی برای بیمار و همراه وی نیز رایگان است.
  


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
چگنی رادیوتراپی آنکولوژی امام حسن دزفول سرطان کشور
تعداد دفعات مشاهده شده : 556
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب