کد مطلب : 63899 / تاریخ ثبت : 1398/10/18 15:01

حسن رضایی فر

تسلیت ؛ 176 کشته بر اثر سانحه سقوط هواپیما/ سقوط هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین اندکی پس از پرواز

راس ساعت 6 و 12 دقیقه پس از خروج از فرودگاه امام خمینی (ره) از مدار رادار خارج شده و دچار سانحه هوایی می شود


حسن رضایی‌فر، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شبکه خبر البرز در خصوص  چزییات سقوط صبح امروز هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین اظهار کرد: راس ساعت 6 و 12 دقیقه پس از خروج از فرودگاه امام خمینی (ره) از مدار رادار خارج شده و دچار سانحه هوایی می شود.

وی افزود: سرنشینان هواپیمای فوق  167 نفر مسافر باضافه 9نفر پرسنل وخدمه پروازی بوده که متاسفانه تمام انها بر اثر این سانحه فوت شدند.

رضایی فر همچنین  با بیان این که اکثریت سرنشینان و مسافرین فوت شده ملیت ایرانی داشته اند گفت: 32نفر از مسافرین وسرنشینان  فوت شده با ملیت  و پاسپورت غیر ایرانی بوده، 144نفر دیگرنیز ملیت ایرانی داشته اند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: طبق استاندارد بین المللی ضمیمه 13 پیمان شیکاگوبررسی سانحه انجام خواهد شد. همچنین از سفیر کشور اوکراین دعوت میشود تا جهت بررسی موضوع طبق استانداردهای ملی  ما را همراهی کنند.

وی در خصوص پیدا شدن جعبه های سیاه نیز اذعان داشت:  هواپیمای فوق مجهز به دو جعبه سیاه می باشد که هر دو جعبه   پس از جستجوی یک ساعته پیدا شدند. هر چند هر دو جعبه سیاه آسیب دیده اند اما حاقظه آنها سالم هستند و امیدواریم بازخوانی حاقظه ها با موفقیت انجام شود.

 شایان ذکر است: هواپیمای فوق پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی(ره) در نزدیکی شهریار سقوط کرد که در این سانحه تعداد 176 مسافر جان باختند. به گفته منابع خبری 167 نفر از این تعداد مسافر و 9 نفر آن، پرسنل و خدمه هواپیما بودند.


 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
سانحه هواپیما مسافر اوکراین تهران کشته
تعداد دفعات مشاهده شده : 279
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید