کد مطلب : 63900 / تاریخ ثبت : 1398/10/19 13:47

سخنان ترامپ درواکنش به حمله موشکی سپاه

کهنه فرش سخنان ترامپ نخ نما شد / با حذف سلیمانی یک پیام بازدارنده قرستادیم/ به دنبال صلح هستیم

هفته گذشته به دستور من بزرگ‌ترین تروریست جهان قاسم سلیمانی را از بین بردند. سلیمانی را باید زودتر حذف می کردیم. او مسوول برخی از جنایات شد و نیروهای تروریستی از جمله حزب الله (لبنان) را آموزش می‌داد و اخیرا حملاتی علیه نیروهای آمریکا انجام داده بود که طی آن چندین آمریکایی زخمی و یک نفر کشته شدند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شبکه خبری البرز(khabar31) شامگاه چهاشنبه 8 ژانویه  2020 مصادف  با 18 دیماه 1398 نشست خبری  رئیس جمهوری آمریکا  در واشنگتن (به طور  پخش مستقیم از شبکه تلویزیونی) در پی  حمله موشکی ایران به محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد  عراق با تاخیر برگزار شد. نشستی که  در انتها هیچ پرسش و پاسخی از سوی خبرنگاران  در برنداشت.

ازفرم واکنش دونالد ترامپ مشخص بود که، این نشست به منظور حمله  ایران به جهت  تلافی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران به دست نیروهای آمریکایی در عراق برگزار شده است.

در ابتدا رئیس جمهوری آمریکا  با بیان این که در جریان حمله ایران به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق «هیچ نیروی آمریکایی یا عراقی کشته یا زخمی نشده  اظهار کرد: تنها خسارت اندکی  به  پایگاه ها وارد  آمده است آنهم به دلیل اقدامات پیشگیرانه‌ای بوده که پیش از آن به عمل آمده است.

وی گفت: به نظر می‌رسد که ایران در حال کاهش اقداماتش است.

"مادامی که رئیس جمهوری آمریکا هستم ایران هرگز اجازه نخواهد داشت سلاح هسته‌ای داشته باشد" موضوعی بود که ترامپ به آن پرداخت و خاطرنشان کرد: ایران باید از جاه ه‌طلبی هسته‌ای خود و حمایت از تروریسم دست بردارد، چرا که تامین مالی موشک های شلیک شده همه از قِبَل توافق هسته ای بوده است.  ما اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح های هسته ای دست پیدا کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با اعلام این مطلب که تحریم های سخت تری علیه ایران وضع خواهد شد  تصریح کرد: در خواست من ازکشور اروپایی آلمان، فرانسه، بریتانیا و نیز روسیه و چین این است که مانند  ایالات متحده از برجام خارج شوند.و بطور قطع  تحریم‌های سخت‌تری علیه ایران وضع خواهد شد.

ترامپ با بی شرمی ایران را حامی پیشتاز تروریسم در جهان معرفی کرد و تاکید نمود:هفته گذشته به دستور من بزرگ‌ترین تروریست جهان قاسم سلیمانی را از بین بردند. سلیمانی را  باید زودتر حذف می کردیم. او مسوول  برخی از جنایات  شد و نیروهای تروریستی  از جمله حزب الله (لبنان) را آموزش می‌داد و اخیرا حملاتی علیه نیروهای آمریکا انجام داده بود که طی آن چندین آمریکایی زخمی و یک نفر کشته شدند.
وی تاکید کرد: با حذف سلیمانی یک پیام بازدارنده  قرستادیم  چرا که  دستش به خون هزاران آمریکایی‌ و ایرانی‌ها آلوده بود و او باید پیش از این از میان می‌رفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده با ذکر این که کشورش به نفت خاورمیانه نیازی ندارد، اذعان داشت: وضعیت ما وضعیت خوبی است. ما به نفت خاورمیانه نیازی نداریم. از ناتو  می خواهم نقش فعال تری در منطقه داشته باشد.
 
او همچنین در مورد توان نظامی کشورش گفت: نیروهای نظامی آمریکا قبل از هر زمان دیگر قوی تر شده اند معتقدم آمریکا نیرومندترین ارتش جهان را دارد. ما موشک های فوق صوت را در اختیار داریم. اما داشتن چنین نیرویی به معنی آن نیست که استفاده از آن ضرورت داشته باشد.

محور دیگر این رئیس جمهور معطوف به داعش شد که در این رابطه اظهار کرد: ما در سال گذشته مواضع  و قلمرو داعش را صد در صد نابود کردیم.

وی همچنین یادآور شد: نابودی داعش برای ایران خوب به نظر می رسد و ما مایل هستیم کار مشترکی در این رابطه با ایران داشته باشیم.

"آغوش ما برای صلح باز است"  جمله ای بود که به آن اشاره داشت و توضیح داد: ما برای  مردم ایران و رهبرانشان آینده خوبی آرزو می کنیم . ما به دنبال صلح هستیم  و آغوش ما برای صلح باز است.
.....

گویا هنوز به این درک نرسیده  ای که  با جنایاتی که در کشورها مرتکب شده خود حامی تروریسم است  و داعش، و تروریسم هایی از این قبیل آموخته درس این مکتب ضد بشری هستند. کوس رسوایی ات که در جهان پیچیده از چه دفاع می کنی ... قمار روزهای ات را  روی میز کدام کینه  وبه چند  باخته  ای .....
انگار هنوز نفهمیده ای که با اراده ملتی طرفی که در همان ثانیه های اول فریادشان گوش آسمان پاره کرد و زمین را به لرزه واداشت چرا که همه قاسم سلیمانی شدند و لباس رزم تن کردند.. تو کجا و اراده ملت بزرگ ایران کجا؟؟.... این هنوز یک سیلی بود منتظر مشت ها باش که،،،،،

این سخنان در حالی گفته شد که  مقام معظم رهبری  که خود فرماندهی و دستور شلیک موشک ها به پایگاه عین الاسد  را صادر کرده بود فرمودند: بحث انتقام  مسئله دیگری است دیشب  تنها یک سیلی به آنها زده شده.
رئیس جمهور هم عنوان کرد: دست سلیمانی را قطع کردید پایتان از منطقه قطع خواهد شد.

دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز  گفت:آمریکا پایان خود را در منطقه ما رقم زد. با این میزان نفرت عمومی که در برابر آمریکا شکل گرفته است باید دانست آمریکا روزهای آخر خود را در این منطقه می‌گذراند و حتما آینده ای در منطقه نخواهد داشت و این نتیجه واقعی خون پاک شهید سلیمانی است که پای آمریکا را از این منطقه قطع خواهد کرد.

 


مسیحا(محبوبه) اقتداریان
.چاپ مطلب
ترامپ پایگاه آمریکا عراق داعش موشک صلح خاورمیانه سلیمانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 275
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید