کد مطلب : 63903 / تاریخ ثبت : 1398/10/27 15:07

نماز جمعه به امامت مقام معظم رهبری

ضربه حیثیتی سپاه به آمریکایی ها/ "اتحاد و همبستگی مولفه اصلی قدرتمندی ملت بزرگ ایران است/ حضور مهم ترین عامل اقتدار است

مقام معظم رهبری عنوان کرد: این که ملتی این قدرت و توان روحی را دارد که به یک قدرت متبکر وزورگوی عالم سیلی بزند نشاندهنده دست قدرت الهی است وتاثیر این روزها در زندگی ملت های باقی می ماند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، نماز جمعه (27دیماه98)  به امامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید علی خامنه ای و با حضور حداکثری مردم همیشه در صحنه ایران در مصلی بزرگ  تهران برگزار شد.

آیت الله خامنه ای در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ملت ایران را به استقامت و بردباری دعوت و اظهار کرد: همت ملت ایران باید بر قوی تر شدن باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما از مذاکره ابایی نداریم البته نه با آمریکا . آنچه مهم به نظر می آید این است که  برای مذاکره نه از موضع ضعف  بلکه از موضع قدرت  باید ورود کنیم.

مقام معظم رهبری همچنین با بیان این که، قدرت تنها منوط به قدرت نظامی نیست گفت: ضروری است اقتصاد کشور قوی شود واز وابستگی  به نفت نجات یابیم. سعی ما باید بر این باشد که جهش علمی و فناوری کشور را ارتقا بخشیم.

"اتحاد و همبستگی  مولفه اصلی قدرتمندی ملت بزرگ ایران است" مطلبی بود که رهبر انقلاب به آن تکیه داشت و تصریح کرد: تلاش مردم و مسوولین باید بر قدرتمند شدن باشد. چرا که، اتحاد و حضور واستقامت است که شاکله یک کشور را تشکیل می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ملت ایران  در فاصله ای نه چندان دور به هیچ دشمنی فرصت  اجازه دخالت در امور کشور نخواهد داد و تمام تهدیدات آنان نقش برآب می شود.

رهبر انقلاب  در ادامه  با بیان این که، باید شکرگذار ایام الله باشیم افزود: یوم الله یعنی روزی که دست خدا را در آسمان مشاهده کنیم.  لذا ایام الله مهم است برای مردمی که مفهوم ایستادگی و نعمت را می شناسند و ابعاد پنهان و آشکارنعمت  را می بینند،قدرشناس نعمت اند، ارزش آن را می دانند و بر اساس آن احساس مسوولیت می کنند.  

حضرت  آیت الله خامنه ای با اشاره به حوادث اخیر و تشیع سردار سلیمانی اذعان داشت: دوهفته پر ماجرا و استثنایی ، تلخ و شیرین و درس آموز برای ملت ایران پیش آمد. بزرگترین بدرقه جهان  وروزی که موشک های سپاه انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید  صورت گرفت که این دور روز را جزو ایام الله می دانیم.

وی افزود: مشاهده کردیم این ها روزهای نقطه عطف تاریخ ساز هستند. این که  ملتی این قدرت و توان روحی را دارد که به یک قدرت متبکر وزورگوی عالم سیلی بزند نشاندهنده دست قدرت الهی است وتاثیر این روزها در زندگی ملت های باقی می ماند.

رهبر همچنین جامعه ایرانی یک جامعه صبور و شکرگذار معرفی کرد و توضیح داد: ملت ایران ملتی با استقامت و شکرگذاری است و در این سالها همواره سپاسگذار الطاف الهی بوده است.

مقام معظم رهبری در بخش دیگری تصریح کرد: پس از چهل و یک سال از انقلاب اسلام دست کدام قدرتی این معجزه را  پدید آورد که جماعتی این چنین  پیکر پاک این فرمانده عزیز اسلام  را تشیع کنند؟. آنها که دست قدرت الهی را نمی بینند عقب می مانند. بعد معنوی و بسیار مهم این حادثه این است که خدای متعال این کار را می کند.

اراده الهی بر پیروی ملت است موضوعی بود که رهبر به آن پرداخت و اضافه نمود:. رسانه های معاند اظهار کردند شهید قاسم سلیمانی به عنوان سرشناس ترین و قدرتمندترین فرمانده مبارزه با  تروریسم  بودند، تروریسم می باشد. اما دیدند که کشورهای اروپایی پرچم آمریکا را آتش زدند.

رهبر گفت: شهادت یکی از آیات قدرت الهی است  ورسوایی دولت بی آبروی آمریکا را رقم زد. اینها کسی را که قوی ترین فرمانده مبارزه با تروریسم بود را به شهادت رساندند.

رهبر همچنین تاکید کرد: مردم عزیز باید در رفتار، کردارو بروز خلقیات، تقوای الهی و رضایت الهی را در نظر داشته باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای محوردیگر سخنان خود را معطوف به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اکراین  کرد و یادآور شد: در حادثه فوق ابهاماتی وجود دارد.هر چند توضیحاتی داده شد. ضروری است مجدد  پیگیری شود اما آنچه مهم تر است این که، باید تدابیر اندیشید تا از حوادثی اینچنین پیشگیری کرد.

بخش دیگر سخنان آیت الله خامنه ای به بحث انتخابات  و حضور حداکثری مردم ،معطوف گردید و خاطرنشان کرد: حضور مهم ترین عامل اقتدار است که  انتخابات را در برمی گیرد. انتخابات  کشور رابیمه و دشمن را مایوس می کند. مردم باید با ذوق و شوق در انتخابات شرکت نمایند.

وی همچنین با تاکید  بر این که، نباید در جنگ نرم کم بیارویم خاطرنشان کرد: مراقبت کنید مبادا دشمن خواسته خود ا محقق کند که این همان بی رنگ کردن انتخابات را منجر می شود. تردید نکنید خط مقدم جنگ نرم رسانه است لذا رسنه ما باید بیش از پیش هوشیار باشد.

شایان ذکر است پس از 8سال نماز جمعه تهران با امامت حضرت ایت الله خامنه ای صبح امروز 27 دیماه 98 در مصلی بزرگ تهران برگزار شد. این چیزی جر نشان دادن اتحاد و همبستگی ملت ایران با رهبر خویش نمی باشد. نماز دشمن جمعه با حال و هوایی از جنس همدلی و همراهی برگزار شد.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
رهبر جمعه نماز اتحاد ملت تقوا مصلی آمریکا ترور سلیمانی هواپیما
تعداد دفعات مشاهده شده : 247
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید