کد مطلب : 63906 / تاریخ ثبت : 1398/10/28 16:34

فاضلی هریکندی:

سیاست دادگستری استان البرز عدم توقیف ابزار کار است

سیاست قوه قضاییه و دادگستری استان عدم توقیف وثایق و ابزار کار است. بطوری که ریاست قوه قضاییه تاکید کرد که هیچ واحد تولیدی به جهت اجرای احکام قضایی و سایر موضوعات نباید تعطیل شود

 

به گزارش شبکه خبری البرز، حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در آیین افتتاح همزمان شورای حل اختلاف ویژه امور اقتصادی و بازرگانی کرج، نظرآباد، ساوجبلاغ و اشتهارد ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی در دوره دفاع مقدس در دفاع از مرز‌های کیان اسلامی مجاهدت‌های مختلفی داشتند. پس از دفاع مقدس خصوصا در سال‌های اخیر در دفاع از حریم اهل بیت (ع) و مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در مقابل گروه‌های تکفیری، داعش، سلفی و امثالهم مجاهدت و ایثار داشتند.

رئیس کل دادگستری استان البرز عنوان کرد: پنجشنبه هفته گذشته ریاست قوه قضاییه همراه اعضای شورای عالی قوه قضاییه سفری رسمی به استان البرز برای دیدار با پرسنل و بررسی مشکلات و معضلات مربوط به واحد‌های قوه قضاییه داشت.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بحث رسیدگی به پرونده‌های مربوط به حوزه تولید و اقتصادی است که در مراجع قضایی مطرح می‌شد. در مسائل اقتصادی، اختلافاتی بین تولیدکنندگان با مراجع دولتی، خصوصی، کارگران و حوادث بین کار و سایر اختلافات بین کارگر و کارفرما بوجود می‌آید، اگرچه می‌خواهیم این مشکلات نباشد، اما امری اجتناب ناپذیر است.

فاضلی هریکندی با اشاره به مسائل مطرح شده در جلسه شورای اداری استان البرز و تاکیدات رئیس قوه قضاییه گفت: در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر حل اختلاف و مسائل و موضوعات مربوط به واحد‌های تولیدی در شورای حل اختلاف و اینکه دادگستری استان نسبت به این موضوع و ایجاد شورای حل اختلاف تخصصی برای حل و فصل موضوعات مربوط به اختلافات تولید کنندگان اقدام کند، طی تماس با رئیس شورا‌های حل اختلاف استان البرز تاکید شد که این موضوع در فرصت هرچه کوتاه تر پیگیری شود و دستورات رئیس قوه قضاییه در استان اجرایی شود.

وی ادامه داد: از روز پنچ شنبه جلساتی به اتفاق اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تشکیل شد. همچنین از سوی روسای دادگستری و دادستان‌های شهرستان‌ها در سه شهرک صنعتی (اشتهارد، ساوجبلاغ و نظر آباد) سه جلسه دیگر برگزار شد و امروز همزمان در ۴ شهرک صنعتی ۴ شعبه حل اختلاف ویژه امور اقتصادی و بازرگانی شروع به کار خواهند کرد.

فاضلی افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و در دوره جدید و با سند تحول قضایی تمام برنامه‌ها با زمانبندی مشخص اجرا می‌شود و برای برنامه‌ها سقف زمانی تعیین می‌شود و نظرما نیز بر این بوده که در اسرع وقت دستور رئیس قوه قضاییه و خواست و مطالبه به حق فعالین اقتصادی و تولید کنندگان محقق شود لذا اقدامات مقدماتی انجام و مکان آماده شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه مسائل مربوط به تولید کنندگان و فعالین اقتصادی در این شورا‌ها رسیدگی خواهد شد، گفت: در حال حاضر این موضوع در ۴ فاز پیش بینی شده است و باید ببینیم ورودی پرونده‌ها چگونه است، اگر لازم باشد شعب را توسعه خواهیم داد و وارد فاز‌های بعدی می‌شویم.

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه سیاست قوه قضاییه و دادگستری استان عدم توقیف وثایق و ابزار کار است، تصریح کرد: ریاست قوه قضاییه تاکید کرد که هیچ واحد تولیدی به جهت اجرای احکام قضایی و سایر موضوعات نباید تعطیل شود که این موضوع مورد توجه است و تاکید کردیم ابزار کار و ماشین آلات واحد‌های تولیدی که در حال فعالیت هستند نباید توقیف شود و راهکار دیگری باید برای حل مسائل و مشکلات موجود با حفظ حقوق افراد در نظر گرفته شود.

فاضلی هریکندی افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و در دوره جدید و با سند تحول قضایی تمام برنامه‌ها با زمانبندی مشخص اجرا می‌شود و برای برنامه‌ها سقف زمانی تعیین می‌شود و نظرما نیز بر این بوده که در اسرع وقت دستور رئیس قوه قضاییه و خواست و مطالبه به حق فعالین اقتصادی و تولید کنندگان محقق شود لذا اقدامات مقدماتی انجام شده است.

بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در این جلسه گفت: اتاق بازرگانی نیز در راستای هم افزایی تلاش کرده تا بتواند با بهبود قوانین کسب و کار و بر اساس اختیارات داده شده به اتاق بازرگانی، بتواند در این راستا حرکت کند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت قضایی از تجار، گفت: از رییس قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که در این راستا قدم خوبی برداشت. امید است با این حرکت جدید که اتفاق می‌افتد یکسری دغدغه‌های موجود از سر راه تولید برداشته شود و حمایت قضایی در سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد.

دادگستری روابط/مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
دادگستری بازرگانی اتاق تولید اقتصادی فاضلی بنامولایی توقیف اموال
تعداد دفعات مشاهده شده : 325
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید