کد مطلب : 63907 / تاریخ ثبت : 1398/10/28 17:03

فاضلی هریکندی مطرح کرد:

لزوم التزام عملی به قانون از سوی نامزدهای انتخابات مجلس/ نامزدها در چارچوب قانون فعالیت کنند

از افرادی که نامزد راهیابی به مجلس شورای اسلامی هستند این انتظار وجود دارد از مهمترین وظایف یک نماینده که قانونگذاری است آگاه باشند و به قوانینی که مصوب مجلس است احترام بگذارند

به گزارش شبکه خبری البرز، به نقل از دادگستری البرز،
حسین فاضلی هریکندی در دومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان البرز با اشاره به انجام پیش از 70 مکاتبه در یک ماه اخیر به دستگاه های متولی در زمینه انتخابات توسط این ستاد اظهار کرد: در تلاش هستیم انتخاباتی پر شور و با حضور حداکثری مردم را در استان البرز اجرایی کنیم.
وی با اشاره به فلسفه تشکیل «ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی» افزود: پیش از برگزاری همه انتخابات،‌ رئیس قوه قضائیه دستورالعملی را برای تشکیل این ستاد ابلاغ می‌کنند تا با اولویت قرار گرفتن اقدامات پیشگیرانه بر روش‌های مقابله‌ای در مراحل قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات، تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات سالم و به دور از هرگونه تخلف اتخاذ شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز در ادامه مسئولیت نامزدهای تایید صلاحیت شده را متذکر و بیان کرد: از افرادی که نامزد راهیابی به مجلس شورای اسلامی هستند این انتظار وجود دارد از مهمترین وظایف یک نماینده که قانونگذاری است آگاه باشند و به قوانینی که مصوب مجلس است احترام بگذارند.

وی افزود: مردم انتظار دارند همه نامزدها در ابتدا التزام عملی به قانون داشته باشند یعنی کسانی که احراز صلاحیت شده‌اند در چارچوب قانون و بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده به فعالیت‌های تبلیغی خود بپردازند و افرادی که احراز صلاحیت نشده‌اند نیز اگر اعتراضی دارند از مسیرهای قانونی پیگیری کنند.

رئیس شورای قضایی استان البرز از تشکیل کمیته‌ای به ریاست دادستان عمومی و انقلاب کرج خبر داد و گفت: این کمیته که اعضای آن نمایندگان عالی فرمانداری، ضابطین و دفتر نظارت بر انتخابات استان هستند با محوریت تبیین روندهای قانونی برای افراد احراز صلاحیت شده و نیز رد صلاحیت شده با محوریت پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی فعالیت خواهد داشت.

وی در پایان بر ضرورت نظارت بر بستر فضای مجازی در ایام پیش و حین برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: کمیته ای بدین منظور تشکیل شده و با همکاری دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی در زمینه ساماندهی و پایش فضای مجازی فعالیت خواهد داشت.
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
دادگستری البرز کاندید مجلس قانون چارچوب فضا مجازی
تعداد دفعات مشاهده شده : 273
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید