کد مطلب : 63941 / تاریخ ثبت : 1398/12/06 21:20

با حضور رییس جمهور بهره برداری رسید

/ برای غم مردم جیب ندوزیم/ تحریم نتوانست ما را از تلاش باز دار/ تلاش استاندار البرز قابل تقدیر است/

افتخار ما این است که تحریم نتوانست بر اراده مهندسان و نیروهای خدوم این پروژه تاثیر گذار باشد بلکه با اهتمام تمام جهت تکمیل آن کوشیدند. البته ممکن است تحریم در زمان بندی تاخیری ایجاد کند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، به نقل از روابط عمومی استانداری، با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، قطعه یک آزادراه تهران-شمال افتتاح شد.
 
روحانی در آیین افتتاح گشایش منطقه یک آزادراه تهران-شمال ضمن  تبریک ماه پربرکت رجب  با بیان این که اسلام دین سلامت روح و جسم است و ایمان با امنیت همراه است،  اظهارداشت: اگر اسلام را مراعات کنیم جسم و روح و زندگی مادی و معنویمان توام با رضای حق خواهد بود و ایمان با امنیت است. آدم مومن هر جا هست کنارش امنیت است و هر کجا ایمان نیست امنیت هم زیر سوال می‌رود.
 
رییس جمهور با اذعان این مطلب که،  اقدام عملی ساخت این پروژه  در دوران تحریم صورت گرفت، خاطرنشان کرد: افتخار ما این است که تحریم نتوانست بر اراده مهندسان و نیروهای خدوم این پروژه  تاثیر گذار باشد بلکه با اهتمام تمام  جهت  تکمیل آن کوشیدند. البته ممکن است تحریم در زمان بندی تاخیری ایجاد کند.

"من از سال ۷۵ با این پروژه سروکار داشتم،" سخنی بود که روحانی به آن اشاره داشت و تصریح کرد:  زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی برای این پروژه تصمیم گرفته بود. اول یک طرح دیگر بود. آقای رفیق دوست طرحی را به آقای هاشمی دادند و ایشان مرا صدا زد و مفصل در این مورد با من صحبت کرد.
وی افزود: این طرح به بنیاد واگذار شد و از همان زمان زحمات زیادی با حضور افراد خبره  از جمله مهندس فروزنده، آقای سعیدی کیا، مهندس فتاح ،آقای آخوندی جای ایشان که امروز این پروژه افتتاح شده خالی است. هر چند جا دارد از همه کسانی که بار مسوولیت را بردوش گرفتند تشکر می‌کنم چرا که این کار، خیلی کار با ارزش و پرمسوولیتی است.

روحانی در ادامه با اشاره به صرفه‌جویی در مصرف سوخت با افتتاح این قطعه گفت: زمان و صرف هزینه انرژی و سوخت همهیشه نقش مهمی را در زندگی انسان ایفا می کند وارزش گذاری این جاده که یک ساعتو نیم مسیر را کوتاهتر می کند  امکان پذیر نیست.
 روحانی  با تاکید این موضوع که، باید کاری کنیم که آثار سوء  حوادث را در زندگی مردم کم کنیم  گفت: امسال غم و مشکلات زیادی داشتیم. از شهادت  سردار سلیمانی گرفته تا مردم کرمان و سانحه هواپیما برای  ما چیزی جر تاسف باقی نگذاشت اما مردم در همه جا با شهامت به میدان آمدند. در برابر تحریم خم نشدند. التماس نکردند. ما به دشمن التماس نخواهیم کرد. ملت ما التماس نخواهد کرد و تسلیم هم نخواهد شد. سختی را تحمل می‌کند تا دشمن را پشیمان کند.  باید از مشکلات عبور کنیم 

برای سواستفاده از رنج مردم جیب  ندوزید


"کسی نباید از این حوادث سوءاستفاده کند و جیب‌ بدوزیم برای روزی که مردم در سختی هستند" مطلبی بود که رییس جمهور به آن اذعان داشت و یادآور شد:  آن جیب‌هایی که برای غم مردم و برای سختی مردم دوخته می‌شود بسیار خطرناک برای زندگی دنیا و آخرتشان جز خسارت هیچ‌چیزی نیست.

 درآمدهای قطعه اول صرف ساخت قطعه دوم می‌شود

رییس دولت دوازدهم یادآورشد: در روز غیرتعطیل کمتر و در روز تعطیل یک قیمت مناسب و الان هم تصمیم گرفتیم از این قطعه یک، دولت و بنیاد هر درآمدی که دارند این درآمد را برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. البته این درآمد کافی نیست قطعه دوم خیلی پول می‌خواهد.
روحانی افزود: مردم بدانند که هر مقداری در اینجا پرداخت می‌کنند ما برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. دولت هم کمک می‌کند انشاءالله قرار ما با آقای اسلامی و فتاح این است که تا پایان دولت دوازدهم، ان‌شاءالله قطعه دوم یک مسیرش افتتاح بشود و یک مسیر هم از همان جاده قدیم استفاده شود تا بعد قسمت بعد هم تکمیل شود و این قرار ما باشد.

‌روحانی ادامه داد: مشخص است که در این ۳۲ کیلومتر، چه کار عظیم و بزرگی انجام شده است. یعنی ۱۸ تونل که یکی از آن تونل‌ها نزدیک ۵ کیلومتر طول دارد. اگر اشتباه نکنم، به طور مثال حدود ۴۸۴ هزار و ۸۵۰ است که البته ممکن است این رقم کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد. این جاده ۱۸ تونل دارد که یکی از تونل‌ها حدود ۵ کیلومتر است. این همه پل‌های زیبا مسیر بسیار زیبا و جالب و فرصتی که ایجاد می‌شود.
رییس جمهوری اضافه کرد: من در اینجا به استاندار تهران و استاندار البرز تبریک می‌گویم. البته تبریک برای مردم این دو شهر است چرا که مردم تهران کیلومترها می‌آمد و معطل می‌شدند تا به کرج برسند.
وی افزود: امروز، روز مبارکی هم برای مردم تهران است که راه کوتاه‌تر می‌شود و هم برای مردم البرز و کرج. چرا که ترافیک و آلودگی سنگینی رفع می‌شود. هم از استاندار تهران و هم از استاندار البرز تشکر می‌کنم. هم برای این استان‌ها و هم مردم کل کشور و استان‌های شمالی کشور به ویژه مازندران مبارک است.
 
 
بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان صرف ساختن آزاد راه تهران- شمال شده است 

وی با بیان اینکه کار بزرگ و عظیمی انجام شده است، اظهار داشت: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خرج شده است و ارزش فعلی آن هم ۱۰ هزار میلیارد تومان است. این جاده در طول زمان آماده شده است که به نفع سلامت مردم و صرف انرژی کمتر است و سالانه ۸۰ میلیون لیتر کمتر مصرف می‌شود. سلامت مردم بیشتر مدنظر است و مردم سالم‌تر به مقصد می‌رسند.   
 
 


مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
بهره برداری اتوبان تهران شمال روحانی شهرستانک سردار سلیمانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 119
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب